Skocz do zawartości

przygotowanie akwarium 500L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałeś odpowiedz „Najlepiej równolegle do tafli, by nią poruszać.'' no to, w jaki sposób ma być położona.

 

Sprawdź sobie definicję słowa równolegle, bo naprawdę z pamięcią (wiedza z zakresu szkoły podstawowej) masz już cienko.

 

 

Płasko na tafli, lub tuż pod - tylko wtedy kątem wylot w górę, aby ruszało taflą.

 

Dzięki, tak też zamocowałem, z lekką falką. 

Edytowane przez Łza
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj tradycyjne lekkie zmętnienie się pojawiło,

 

post-24672-0-74819700-1488489759_thumb.jpg

Ale woda zaczyna się już klarować.

 

post-24672-0-19840900-1488489587_thumb.jpg

Jak trochę widać - materiał na tło już jest - ciemnografitowy styropian. w sobotę mam zamiar trawić.

Edytowane przez Łza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem szczęście, bo 2 lata temu ktoś założył winnicę 300 metrów od domu i karczował tam koparką drzewa. Od tamtego czasu wytargane koparką korzenie leżą obok winnicy, więc idealny wiek na wodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za tło. Jak na życzenie zrobiła się śliczna pogoda i można było się przenieść z pracami na pole. Wykorzystałem starodawną metodę na skalistą imitację: potraktowałem styropian rozpuszczalnikiem nitro. Straszliwie śmierdząca operacja, na szczęście warunki miałem dziś idealne: słońce i lekki wietrzyk. Tym sposobem dwie płyty styropianowe 50x50x10cm skropione suto rozpuszczalnikiem nitro (zużyłem całą butelkę) zamieniły się w imitację czarnych skał wulkanicznych. Efekt naprawdę jest dla mnie zadowalający i przerósł oczekiwania. Dawniej był tylko biały styropian i trzeba było malować - co było trudne ze względu na porowatość. Mi udało się kupić ciemno grafitowy styropian. Po przetrawieniu styropian jeszcze bardziej stał się ciemny, w zasadzie prawie czarny. Idealny. Nie będę już tego malować.

 

Teraz wietrzę go na słońcu i czekam aż cały rozpuszczalnik odparuje, zmiękczona nim struktura styropianu stwardnieje. Wieczór tło będzie gotowe ;)

 

post-24672-0-07815100-1488631151_thumb.jpg

 

post-24672-0-00950100-1488631178_thumb.jpg 

 

post-24672-0-79488800-1488631799_thumb.jpg

Edytowane przez Łza
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografia generalnie potrafi oszukiwać nam zmysły, jeśli chodzi o wielkość, tym bardziej jak nie ma punktów odniesienia, których gabaryty są łatwo rozpoznawalne. ;) @@Dhuz,@@Daniel Z, Nie mam sprecyzowanych planów, ale macie rację - postaram się to pokryć mchem, gdy już nieco się rozrośnie. (zamówiłem 3 różne gatunki, niby wszystkie łatwe i o małych wymaganiach świetlnych. Tylko jakieś małe szczepki, ale mam nadzieję, że przynajmniej jeden się przyjmie i zaaklimatyzuje no i rozrośnie). Chyba że powinienem od razu mech doczepić w te miejsca? Czym przyczepić taki mech do korzenia?

 

@@jimmy, Szkoda, że nie możecie tego zobaczyć w rzeczywistości. To tło mocno oszukuje wzrok i wczoraj sąsiad jak zobaczył,  myślał, że to jest w akwarium. Przez to, że wżery są trójwymiarowe co jeszcze bardziej podkreśla padające światło - akwarium "zyskuje" parę centymetrów i wydaje się, że te skalne grotki są w wodzie ;) Styropian jest gruby - 10cm, a najgłębsze wżery mają nawet 8-9cm więc to daje taki fajny efekt głębi.
A jedocześnie takie tło jest tanie i bardzo łatwe w wykonaniu: mnie tło kosztowało 17zł styropian i 6zł rozpuszczalnik i 15 minut nakrapiania rozpuszczalnika. Do mniejszych akwariów będzie adekwatnie niższa cena.
Jeśli ktoś ma możliwość sobie wytrawić choć kawałeczek grubego styropianu to może się sam przekonać o tym efekcie.

Oczywiście można całość lub część pomalować, albo nawet popsikać różnymi sprajami tu i tam by uzyskać efekt jaki komu pasuje do jego zbiornika, czy indywidualnych upodobań. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że 20 lat temu był szał na tła w "skrzynkach" stawiane za zbiornikiem.

Fajnie dodają głębi:)

No właśnie Łza tak jak piszesz, my tego nie widzimy na żywo a zdjęcie nie oddaje wszystkiego.

w każdym razie jak dla mnie to super, że sam robiłeś tło, oświetlenie.

Mchy możesz przywiązać żyłką.od razu tam gdzie mają być docelowo.

Moim zdaniem do sporego baniaka5mozna dać spory korzeń.

Mi się podoba i myślę, że jak dojdą rośliny to zrobią super robote;)

Myślałeś już o rybach?

 

Dopiero zobaczyłem filmik, super wyszło i fajne kwiaty na parapecie;)

 

Edytowane przez Daniel Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tła w skrzynkach nie były takie głupie. Ktoś, kto by miał wyczucie plastyczne i nieco zdolności manualnych mógłby stworzyć naprawdę realistyczne i naturalne tło, z tego co pamiętam tam używano po prostu prawdziwych kawałków drewna, bambusa itp.

Wracając do mojego akwa, dziś sąsiad sprezentował mi nieco nadwyżki ze swoich akwariów, więc pojawiły się pierwsze rośliny.

 

post-24672-0-07597400-1488833358_thumb.jpg

 

post-24672-0-25639600-1488832881_thumb.jpg

 

post-24672-0-78195000-1488832917_thumb.jpg

 

post-24672-0-84106400-1488832957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tła w skrzynkach nie były takie głupie. Ktoś, kto by miał wyczucie plastyczne i nieco zdolności manualnych mógłby stworzyć naprawdę realistyczne i naturalne tło, z tego co pamiętam tam używano po prostu prawdziwych kawałków drewna, bambusa itp.

 

Wracając do mojego akwa, dziś sąsiad sprezentował mi nieco nadwyżki ze swoich akwariów, więc pojawiły się pierwsze rośliny.

 

{style_image_url}/attachicon.gif DSC00001 - Copy (4).JPG

 

{style_image_url}/attachicon.gif DSC00002 - Copy (5).JPG

 

{style_image_url}/attachicon.gif DSC00003 - Copy (3).JPG

 

{style_image_url}/attachicon.gif DSC00004 - Copy (3).JPG

Dokładnie o te tła chodzi:)

Ja akurat mam w głowie kilka projektów tylko nie mam czasu na ich realizację, tak się składa, że jestem po szkole plastycznej.

Nie będę pisał więcej bo znowu nas okrzyczą;)

Nawet kilka roślin robi różnicę co?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...