Skocz do zawartości

Mapet

Moderator
 • Zawartość

  4614
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  120

Ostatnia wygrana Mapet w dniu 13 Luty

Użytkownicy przyznają Mapet punkty reputacji!

Reputacja

404

O Mapet

 • Tytuł
  Ban Master

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  ul. Sezamkowa
 • Zainteresowania
  Paintball, Akwarystyka, trochę Fotografia

Ostatnie wizyty

6843 wyświetleń profilu
 1. Dla ludzi? Nie. A jeżeli chodzi Ci o ryby to zwykle jest tak, że jeżeli ma coś jedna ryba to 99% ryb w całym akwarium jest nosicielami, choć mogą jeszcze nie mieć symptomów. Dla ryb , tak jest zakaźna.
 2. Mapet

  Choroba pawiookiej

  Widzę, że zaczynasz kombinować... Zmniejsz pH zamiast inwestować w "prochy".
 3. Dziurawica. Bakterie plus pasożyty wewnętrzne ; najpewniej wiciowce w połączeniu z nicieniami... Długa droga, mikroskop, dużo lekarstw, dużo podmian, restart i duużo czasu...
 4. Mapet

  Choroba pawiookiej

  Martwica płetw jest chorobą wywołaną przez bakterie. Czasami jest w takim statdium, że powinno podać się antybiotyk (ale to już wyciągamy ciężkie działa). Śluzowanie może mieć dwa podłoża pierwsze na tle bakteryjnym drugie to pierwotniaki, orzęski, np tetrahymena. Jeżeli ryba jest osłabione przez bakterie to wtedy wkraczają inne żyjątka które do tej pory żyły z rybami w symbiozie. Gdy podrażniają rybom skórę wydziela ona śluz który ma ją chronić, wraz z bakteriami działa to już lawinowo, bo tworzy ona pożywkę bakteriom. A stres jest to jedna część składowej która osłabia a nawet czasmi zabija nam ryby a to wiąże się z ich odpornością. Kiedyś dużo rzeczy leczyło i widziało się inaczej, często żle wyciągane wnioski powodowały armagedon. Jeżeli woda będzie nadal przejrzysta to jutro jak największa podmiana i powtórka, jeżeli woda zmętnieje to po 4 h od dawkowania podmiana i powtórka.
 5. Mapet

  Choroba pawiookiej

  Tak, w aptece mają w tabletkach. Szklana buteleczka 3g.
 6. Mapet

  Choroba pawiookiej

  Podnoszenie temp.w takich przypadkach to najgorsze co może być. Dzierzka666 dobrze zauważyłaś że to może być coś bakteryjnego a w takich przypadkach nie podnosi się temp. Przyśpiesza to tylko rozwijanie się bakterii. Zmniejsz temp; 2 tabl. (200 mg) nadmanganianu na 100 L( rozpuść) i łyżka soli na 100L (wsyp do akwarium).
 7. Lubi płatać "figle" początkującym. Następna sprawa jeżeli chcesz w "stylu Amnao" to przy braku czasu , żeby codziennie zajrzeć do akwarium nie dasz rady. Kontrola ilości nawozów, testy, podmiany żeby wywalić nadwyżki niektórych pierwiastków. Po przycince znów musisz korygować nawożenie, jak na pierwsze akwarium proponuje jakiś łątwiejszy cel. Tak wiem każdego początkującego jest marzeniem takie zielone akwarium ale to trudne i pochłaniające czas. Co do automatyki to rób jak uważasz. Paletki to twarde ryby wbrew pozorom, dobrze źródło, trochę wiedzy i idzie łatwo ale nie w takim akwa i z takim połączeniem (jak wspomniała Bombabomba).
 8. Moja rada , jeżeli dopiero zaczynasz z akwarystyką to: 1. Nie pchaj się w Adę 2. Mniej wymagające rośliny. 3. Łatwiejsze ryby. 4. Na początek mógłbyś również uprościć sumpa bez tej całej "automizacji", to zawsze możesz dodać. W sumpa ceramika i gąbki. Jak byś chciał to wszystko na raz zrobić to za dużo infrmacji miał byś do przyswojenia i by Cię to przytłoczyło i raczej by zraziło jak zaraziło.
 9. Mapet

  Największe akwarystyczne mity

  O proszę , już przestałaś uogólniać, co za zmiana... Z mojej strony kończę temat.
 10. Mapet

  Profilaktyka

  Można ale trochę szkoda , następna sprawa to taka że jak dobrze po nadmanganianie nie umyjesz akwarium, to w małym stężeniu nie zaszkodzi mieszkańcom, perhydrol się utleni i nie będzie po nim śladu, a jak zachowa się spirytus to nie wiem. Kiedyś ludzie chlorem odkażali akwaria ale tu trzeba było to kilka razy obmyś, wysuszyć, znów obmyć i nie zawsze dało radę się to dokładnie zrobić. Tak, za małe. Najlepiej to go wygotować/ przelać wrzątkiem, żeby pozbyć się patogenów z jego akwa. Temat rozdzieliłem i dodałem tytuł, także nic nie zagarnełaś.
 11. Mapet

  Największe akwarystyczne mity

  Tak wiem, gdzie żyją bojowniki i jak oddychają, dlatego nie dziwi mnie że jego właśnie tam trzymasz. Duża masa roślinna potrafi w nocy tyle oddać do wody CO2, że może poddusić obsadę, są ryby i są ryby, ale widzę że dla Ciebie to bez różnicy.
 12. Mapet

  Największe akwarystyczne mity

  Tak oczywiście... Pewnie światła też nie masz, ani grzałki i trzymasz tam jednego bojownika.
 13. Mapet

  Profilaktyka

  Głównie to kwarantanna, obserwacja, ewentualnie mikroskop, witaminy do wody. Szkła tak nie odkazisz, popęka, nadmanganian potasu (1g/1L) lub perhydrol , trzba uważać bo pierwsze można sobie tymi środkami zrobić krzywdę a drugie "trochę" nabrudzić.
 14. Chodziło mi bardziej o filmiki spod mikroskopu, dltego chciałem, żebyś również podał powiększenie.
 15. Sprawdź również błoto z filtra. Odchody świerze złapane czy z dna? Jak możesz wstaw krótkie kilku s (10 - 15 s) filmiki i podaj powiększenie.
×