Skocz do zawartości

Mapet

Moderator
 • Zawartość

  4590
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  118

Ostatnia wygrana Mapet w dniu 10 Maj

Użytkownicy przyznają Mapet punkty reputacji!

Reputacja

400

O Mapet

 • Tytuł
  Ban Master

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  ul. Sezamkowa
 • Zainteresowania
  Paintball, Akwarystyka, trochę Fotografia

Ostatnie wizyty

6125 wyświetleń profilu
 1. Mapet

  Katastrofa w akwarium

  Przemyj akwarium octem, powinien osad zejść. Jak miałem puste akwaium to na ciężko schodzące miejsca kładłem szmatkę czy ręcznik papierowy namoczony octem, żeby tak szybko nie wysychało. Potem wypłukaj wodą i gotowe do zalewania. Czy czasami ktoś nie nasypał za dużo pokarmu? Cały cykl azotowy się wtedy "sypnął" pierwsze zwierzęta sie zatruły, padły i potem poszła cała reszta już lawinowo. Jest opcja że to grzałka ale wtedy ślimaki razem z bojownikiem by też "popłyneły". Jak dotknełaś szyby nie czuć było że woda w akwarium jest za ciepła?
 2. Mapet

  [280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

  Ciężko powiedzieć, jest dużo zależności ; czy masz miejsce, ile masz akwarii, jakie pokłady cierpliwości, jaki budżet, itd. Teraz bez różnicy, w każdą stronę, mi obojętne, są pewne zasady których się nie łamie przy jakich kolwiek rybach: -kwarantanna - mimimum miesiąc -każde akwa ma swoją siatkę, wąż, wiadro itd.-mikroskop. -odkażanie wszystkiego przed wpuszczeniem ryb -odkażanie roślin itd... Na początek jak nie miałeś styku z dyskowcami polecam podrośnięte ryby, z dobrego źródła, najpierw same one dopiero potem kolejne, ryby pierwsze co to na gołe szkło. Chodzi o to żebyś nauczył się ich zachowania, paletki to ryby w których można "czytać" tylko trzeba je poznać, no i oswoić się z mikroskopem, nauczyć się "szukać" pasożytów i je rozpoznawać. Nigdy nie ufasz sprzedawcy, że zdrowe, że przebadane, wyleczone. Coś na zbijanie pH (kwas, pH minus itd- nawet jeżeli masz RO) Podstawowa apteczka: -sól -nadmanganian potasu -dorwanie kontaktu z weterynarzem , który będzie mógł wypisać nam receptę lub sprzedać lekarstwa w razie "W". To chyba tyle... pomimo że książkę można o tym napisać.
 3. Mapet

  potrzebne czy nie ?? Napowietrzanie.

  Bąbelki dodatkowo wybijają CO2 z wody ale same w sobie nie napowietrzają wody prawie wcale, dopiero ruch tafli wywołany ich rozbijaniem - tak.
 4. Mapet

  potrzebne czy nie ?? Napowietrzanie.

  Tylko że Pieha pyta o napowietrzanie w nocy, kiedy to rośliny oddają do wody CO2 a pobierają tlen. No to przecież tak ma każdy, kto nie ma CO2, napowietrzamy wodę ruchem tafli wody, więc rozpuszcza się w wodzie to co jest w atmosferze - azot, tlen, CO2...
 5. Mapet

  potrzebne czy nie ?? Napowietrzanie.

  Jak miał byś holendra z dużą masą roślin to mogła by zaistnieć taka sytuacja, inaczej jest to mało prawdopodobne.
 6. Mapet

  Obsada w akwarium 112

  Poczytaj co to jest biotop, tego nie mówie żeby stwarzał. Ty sobie trzymaj co chcesz, mam to w głębokim poważaniu, ale jak ktoś kto ma u siebie burdel to samo proponuje innym to mnie szlag trafia. A o moim jak masz się do czego przyczepić to pisz śmiało, konstruktywną krytykę popartą argumentami przyjmę na klatę i uznam że faktycznie popełniłem błąd jeżeli będziesz miał rację i ją uargumentujesz. Zakładam że w miarę ma ok bo: Więc można powiedzieć, że podobne potrzeby względem parametrów, molinezja pasuje tam jak świni siodło i z nimi korekcja parametrów będzie wręcz nie możliwa. Super ale taki argument do mnie w ogóle nie przemawia. "Jakoś"?... Każdy swoje doświadczenie może poprzeć swoim akwarium, tu tego nie widać, bynajmniej na 100% nie w doborze obsady, w kilku innych aspektach akwarystyki również. @Kokokabana zapraszam do mojego tematu i czekam na falę krytyki od Ciebie, moje akwaria które już nie istnieją też możesz pokrytykować, ale miej argumenty, szalej.
 7. Mapet

  Obsada w akwarium 112

  Kto tu mówi o biotopie? Zwykłe parametry wody, dlaczego o tym jego nie uświadomiłeś? Jak ma się burdel u siebie w akwarium to sie nie dziwie, że dajesz takie "rady" innym.Widze, że w każdej dziedzinie akwarystyki u Ciebie marny poziom... ale jest dobrze, bo trzymasz chociaż równy. Inessa, molinezje, ramirezy... Pewnie dobrze się "majo"... Chociaż głupot nie doradzaj innym jak sam nie szanujesz swoich ryb. Ode mnie tyle.
 8. Mapet

  Obsada w akwarium 112

  A czy doradzając molinezje zauważyłeś różnice w wymaganiach w stosunkiu do pozostałej obsady? Znów zabłysnąłeś...
 9. Mapet

  Co to za roślina?

  Mech christmass, jeżeli o tą Ci chodzi.
 10. Mapet

  Zielenice - jak je ograniczyć na oko?

  Nie sprawdzają się, przynajmniej nie w dawkach w jakich je podajesz, masz chyba zielenice tak czy nie? Jest za słaba... Po co w ogóle pytasz, przecież Ty wiesz lepiej a że nie potrafisz sobie poradzić z własnym akwarium to wina ufo... Napisałem Ci gdzie leży wina, a że do Ciebie to nie dociera to nawet innym nie pomagaj, bo widać na jakim poziomie masz Swoją wiedzę. Ode mnie tyle w tym temacie...
 11. Mapet

  Zielenice - jak je ograniczyć na oko?

  Nie rozumiesz... Nie chodzi o niedobory. Chodzi o nadmiary, niestabilność, dokładanie światła. 1.Za długo świecisz. 2. Za słaba filtracja co stawrza niestabilność akwa. 3. Za małe podmiany , przez co dochodzi do kumulacji pewnych pierwiastków, które wykorzystują glony. 4. Przenawożenie. Kto Ci powiedział że takie ilości powinna mieć woda w kranie, w wodzie powinno być tyle pierwiasków ile potrzebują rośiny inaczej nadywżki wykorzystują glony bo jest luka w ekosystemie i trzeba ją zapełnić. Wszystkiego po trochu, więc nawóz jest źle zrównoważony... Pomijam to że z tego co napisałeś nawozisz więcej mikro jak makro a mikro rośliny tak dużo nie potrzebują.
 12. Mapet

  Zielenice - jak je ograniczyć na oko?

  4 problemy: 1: 2: 3: 4:
 13. Mapet

  Obliczenia soli - Kalkulator Zulixa

  Możesz razem ale osobno masz lepszą kontrolę nad żelazem. To co Ty pomieszałeś całe makro razem? Osobno.
 14. Mapet

  Umiejscowienie akwarium

  Nie,inaczej też zwany jako kasetowy. Niestety zabiera on trochę z akwarium bo jest w nie wklejony, działą podobnie jak sump z tą różnicą że jest zamontowany w akwarium. Coś takiego, oczywiście sam sobie dobierasz wielkość komór itd, Zdjęcie z neta
 15. Mapet

  Umiejscowienie akwarium

  Filtr panelowy na stronie od ściany , musisz tylko wiedzieć że trudno jest zaaranżować ładnie akwarium które jest widoczne z dwóch stron.
×