Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. A dać jedną czy dwie? Bo mam duży problem z okrzemkami i nie wiem czy wystarczy żeby je zwalczyć
 3. Nada się. U mnie na tych ledach ładnie rosły niewymagające rośliny.
 4. Wymiary:31cmx33cmx45cm(dług/szer/wys) Nie wiem jakie oświetlenie wybrać, teraz miałem jakieś stare świetlówki 11W Myślałem o Aquael Leddy Tube Plant 6W https://allegro.pl/oferta/aquael-modul-leddy-tube-6w-plant-9551417596?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_artykuły_dla_zwierząt_supermarket_animals_nca&gclid=CjwKCAiA-_L9BRBQEiwA-bm5fpbqiXwrN6YMe4Y5uIBKt2fqIKOOkrh3ZbpgyEkuEzVMt0ZgcEScEBoCqkAQAvD_BwE Ale nie znam się za bardzo i nie wiem czy dawać 2 takie świetlówki czy 1, a może coś innego
 5. Wymiary:31cmx33cmx45cm(dług/szer/wys) Nie wiem jakie oświetlenie wybrać, teraz miałem jakieś stare świetlówki 11W Myślałem o Aquael Leddy Tube Plant 6W https://allegro.pl/oferta/aquael-modul-leddy-tube-6w-plant-9551417596?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_artyku%C5%82y_dla_zwierz%C4%85t_supermarket_animals_nca&gclid=CjwKCAiA-_L9BRBQEiwA-bm5fpbqiXwrN6YMe4Y5uIBKt2fqIKOOkrh3ZbpgyEkuEzVMt0ZgcEScEBoCqkAQAvD_BwE Ale nie znam się za bardzo i nie wiem czy dawać 2 takie świetlówki czy 1, a może coś innego
 6. Yesterday
 7. Last week
 8. Witam, chciałbym prosić o waszą pomoc w doborze obsady do zbiornika standardowego 200l, jako że nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na filtr RO ani zabawiać się w przepuszczanie wody przez różne żywice w celu otrzymaniu miękkiej wody a już tym bardziej kupować wody demineralizowanej uznałem, że najlepszą opcją będzie dobór rybek względem właściwości wody. Tak więc woda ma 7,5 PH natomiast twardosc ogolna wynosi ok. 17 dH takze jest to woda średnio twarda przyjmując, że ta mocno twarda zaczyna się od 20. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, pierwszym pomysłem było wpuszczenie pielegnic zebr, ale jak mówię, jestem skłonny wpuścić każdy rodzaj ryb, byle warunki te były dla nich znośne.
 9. Pitrr

  Dziwne zachowanie skalarów

  Mi chodzi właśnie o taka co ma duże liście jak lotos czy kryptokoryna ta belhera jaką dużą rośline? Te 2 co wysłałem wyżej nadają się czy da ciężkie w uprawie?
 10. ahr

  Dziwne zachowanie skalarów

  Żeby nie te kamienie to mogło by być nieźle. Jak zaczynają porastać zielonym glonem nie są już takie ładne, ale najgorsze, że raczej zatwardzają wodę. Czy te ryby tak cały czas chowają się w najciemniejszym miejscu akwarium?
 11. dotitoko

  Pawiookie, narybek

  Witam, posiadam parę pawiookich, w sumie miałam je wydać, ponieważ w ogólnym zbiorniku wyrządzały już zbyt dużo szkód. Po odłowienia do tymczasowego akwarium (70l, wiem że stanowczo za małe), okazało się, że to para. Problem polega na tym, że jesteśmy już po 8 złożeniu ikry, wykluciu i po około 2 tygodniach narybek zaczyna bezwładnie pływać i umiera. Do 3 razu zostawiałam z rodzicami, pięknie się opiekowały, po 2 tygodniach go zjadły. Kolejne próby : narybek odławiany do wcześniej przygotowanego zbiornika z wodą odlaną z akwarium z rodzicami, temp. 24st, karmienie żywą wrotką, żóltkiem, pokarmem dla narybku. Ostatni zostawiłam z rodzicami i to samo, zjadły go po 2 tygodniach. Proszę o pomoc.
 12. DavyJones

  Dziwne zachowanie skalarów

  Plaża jak w Międzyzdrojach. Żabienica amazońska osiąga znaczne rozmiary ale 50+ nie będzie miała. Bardzo duże rozmiary a zarazem bezproblemową w uprawie jest Żabienica blehera. Znacznie mniejsze liście ma Ludwigia. Moja ma już 70 cm długości i wykłada się na tafli.
 13. Może stać z boku poniżej akwarium. To porządny produkt. Tanie części, ale jeszcze mnie nie zawiódł więc nie musiałem kupować. Ma dobry przepływ, czego nie mogę powiedzieć o JBL - 50% deklarowanego przepływu to maksimum jego możliwości.
 14. Pitrr

  Dziwne zachowanie skalarów

  a zbirnik wyglada tak
 15. Pitrr

  Dziwne zachowanie skalarów

  Takie rośliny mam zamiar zamówić żabienice rosną do około 40cm wiec takie jak chce pod taflę. Powie mi Pan jakie rośliny rosną pod tafle czyli mają to 50cm+ i mają liście jak lotos (chodzi mi o duże liście)
 16. Pitrr

  Dziwne zachowanie skalarów

  Akwarium jest ryby juz też, wyszło ładnie moim zdaniem w tygodniu zamawiam lotosy i żabienice
 17. A co jeśli chodzi o położenie filtra? Może stać gdzieś z boku? Czy wystarczy by był jedynie poniżej poziomu wody? Ta ikola wydaje się być niezła jeśli chodzi o cenę, producent podaje, że jest to "Polski eheim". Normalnie wziąłbym to za kolejne dziadostwo, ale ładnie opakowane. Jestem zaskoczony, czy jest może jeszcze jakiś użytkownik filtrów tej marki i może coś od siebie dodać? Bo cena jest zachęcająca.
 18. W akwarium 200 l miałem 2 x JBL e901 potem Tetra EX 1200 Plus. JBL'e do niczego się nie nadają. Te filtry mają wadę konstrukcyjną. Tetra EX 1200 Plus spisywała się dobrze. Mogę polecić ten filtr. EX 800 może być za słaba. Aktualnie w 200 l pracuje Ikola MAXX 400. Porządna konstrukcja, którą też możesz wziąć pod uwagę.
 19. Witam, przygotowuję się do postawienia na nowo baniaczka 200l w którym docelowo mają zamieszkiwać pielęgnice zebry, taki jest plan, jednak ostatecznie ryb nie ma być jakoś dużo, niezależnie od ich rodzaju. Z tego co się dowiedziałem, akwarium takiej wielkości nie powinno funcjonować jedynie na filtrze wewnętrznym (mowa o filtrze AQUAEL FAN3) chyba, że się mylę, to proszę dać znać. Wobec tego przymierzam się do kupna filtra kubełkowego, mam wytypowane kilka z nich, który z nich wybrać? Może ktoś osobiście ma któryś z nich i może polecić? 1) Aquael ultra 900 (producent wskazuje, że jest to wersja dedykowana do akwariów 60-200l, czy dałby radę?) 2) Aquael ultra 1200 3) Tetra ex800 plus 4) JBL e702 Oprócz tego, mam jeszcze jedno ogólne pytanie, czy filtr taki musi być koniecznie postawiony bezpośrednio pod akwarium? Czy istotnie jest jedynie to by znajdował się poniżej poziomu wody? Pytam gdyż mam solidną szafkę z litego drzewa, jednak jest ona tak skonstruowana, że filtr nijak nie wejdzie pod nią, a musiałby stać na podłodze, obok akwarium. Dziękuję z góry za pomoc i czekam na odpowiedzi, chciałbym jak najszybciej zamówić filtr i stawiać baniak :)
 20. DavyJones

  [200l] - roślinne

  Akwarium żyje! Wymaga kilku zabiegów ale nie ma tragedii. Skalary przeniesione do 496 l, nawet już dwa tarła były.
 21. Akwarium od dłuższego czasu oczekiwało restartu, zaczęło podupadać mocno na zdrowiu. W związku z powyższym zamykam ten rozdział w mojej przygodzie akwarystycznej. Na to miejsce pojawiło się chwilowo szkło podobne litrażem, ale trochę różniące się wymiarowo. Z ciekawostek przyrodniczych powiem Wam, że z obsady z 2011 roku pływa jeszcze jeden rhodostomus i dwa otocinclusy.
 22. MasterY

  Mętna woda

  Załączam zdjęcia bylo a jest naprawdę dzięki za pomoc 👍👍👍👍
 23. MasterY

  Mętna woda

  Witam temat mam nadzieję rozwiązany. Konkretnej odpowiedzi nie mam bo sam nie wiem co i jak ale jest dobrze dziekuje za wskazówki
 24. Witam wszystkich. Poszukuje do swojego BW nowej obsady. Obecnie pływa w nim ławica kirysków sterby, ale chcę dołożyć też ławice pływająca w tobie. Zależy mi na tym żeby były to ryby nieco większe niż np. neony. Skalary odrzucam, ponieważ pora na coś innego. Wybór padł na Akary z Maroni, ale w mojej okolicy bardzo ciężko je kupić (Lublin i okolice). Macie propozycje jeszcze innych ryb podobnych rozmiarów pływających w toni? Zależy mi, żeby była to Ameryka Południowa, ale propozycje z Azji też przemyśle. Akwarium to typowe BW z miękką.i kwaśną woda, w wystroju liście, piach i drewno. Pozdrawiam
 25. DavyJones

  Filtr wewnętrzny do 72 L

  Mam w 72 l Aqua Szut 550, sama gąbka. Dobrze się sprawuje. Jak ten padnie to kupię drugi taki sam, albo model 750.
 26. DavyJones

  Dziwne zachowanie skalarów

  Kupiłeś najgorsze podłoże z możliwych - BAZALT, zamiast dorzucić kilka złotych i kupić Manado, na którym rosną rośliny i nawet ryby denne da się utrzymać. Powinieneś wpuścić ryby gdy zbiornik dojrzeje. Powszechnie uważa się, że okres dwóch tygodni od założenia jest wystarczający. Z doświadczenia wiem, że to pobożne życzenie. Ja do swojego 496 l skalary wpuściłem po chyba dwóch miesiącach.
 27. Pitrr

  Dziwne zachowanie skalarów

  A jeszcze jedno jutro prawdopodobnie zalewam zbiornik ryby odrazu moge wpusic czy czekac iles czasu?
 28. Kolega miał aktualnie małą awarię, do wymiany płyty obudowujące stelaż.
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×