Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. DavyJones

  Korzenie-preparowanie octem

  Cóż... Korzenie/drewno sprzedawane w sklepach nie są poddawane żadnym zabiegom konserwującym przez ich dostawców. Usuwane są tylko miękkie fragmenty, które mogłyby gnić. Nikt tego nie preparuje i nie konserwuje.
 3. Witam wszystkich i proszę o poradę. Podaje co2 24/h, aby uniknąć wachania Ph, problem jest w tym że rosliny mi tak mocno bomblują że wyglada to czasami jak bym wody gazowanej wlał do akwarium, mało tego na wyższych partiach roslin tlen sie osadza i wyglonda to nie zaciekawie,szczególnie na mchu, jak by było mało to bomblelki unoszące sie w wodzie są kierowane przez wylot z filtra spowrotem ku dołowi akwarium i potrafią sie osadzać na piasku , praktycznie ich nie widać dopóki zbrojnik lub kirysek nie wzburzy piasku, wygląda to tka jakbym kamien napiwietrzajacy włączył. Reszte parametrów baniaka jest w normie, ryby zdrowe, brak jakichkolwiek objawów, rośliny rosną jak na drożdżach. Ph utrzymuje 6,2 - 6,4 temp 25,5 Opsada: Ok 10 neonków czerwonych Ok10 zwinnik blehera Parka ramirezów Ok 6 otosków 5 kirysków panda (maluchy) 2 zbrojniki (1 złoty 1pospolity) 4 małe skalary - docelowo zostaną 2 Akwarium panorama 100/40/50 2kubełki - unimax 250 i tetra ex 800 plus. Pytanue brzmi czy to jest szkodliwe? Akwarium tuż po przycince
 4. Znalazłem w internecie ciekawy sposób na preparowanie korzeni: Ciekaw jestem czy ktoś stosował taki sposób? Wczoraj zamoczyłem w roztworze octu trzy korzenie: dwa bukowe i jeden kupiony WINE WOOD. Teraz tylko potrzebna cierpliwość.
 5. DavyJones

  oświetlenie akwarium 60 l

  Sylvania Aquastar.
 6. piteros

  Wydajność filtru Aquel circulator 1000

  Wygląda na to że pompa pracuje prawidłowo. Może gąbka się sypie?
 7. Ostatni tydzień
 8. Jaśko

  Wydajność filtru Aquel circulator 1000

  Wyczyściłem wszystko do czego był dostęp łącznie z wirnikiem, wymieniłem oring i nadal jest to samo. Drobinki zanieczyszczeń przepływają koło gąbki a następnie się oddalają. Nie liczne tylko osiadają na gąbce. Dodaję film w formacie *.mov z pracą filtra.
 9. piteros

  oświetlenie akwarium 60 l

  Faktycznie, tak jak pisze @DavyJones, narva aquastar nie jesy ciekawa. Przy pierwszej wymianie świetlówek zamieniłem ją na 6500K. W tej chwili mam day 6500K z tyłu i groluxa z przodu i jest elegancko.
 10. piteros

  Wydajność filtru Aquel circulator 1000

  Wyczyściłeś wszystko? Wirnik wygląda dobrze? Co z ciśnieniem na wylocie?
 11. DavyJones

  oświetlenie akwarium 60 l

  Ja miałem w układzie: 1x15W Narva Oceanic Fluora 1x24W 6500K Takie połączenie sprawia , że ten róż jest niezauważalny, rośliny dobrze rosną i akwarium ładnie się prezentuje. Zamiast Narvy może być Grolux. Dobry w tym połączeniu ze swietlówką 6500K jest też Juwel Warm-lite. Aquastar to słaba świetlówka. Nie wiem dlaczego ludziska polecają ją do akwarium roślinnego, często w połączeniu z Grolux'em, gdzie producent takie połączenie zaleca do akwarium morskiego. Nie kupuj Aquastara, rozczarujesz się.
 12. Jaśko

  Wydajność filtru Aquel circulator 1000

  To jest rysunek z tej instrukcji. i jest tam faktycznie taki oring ale wygląda ok. Wydaje mi się że nie powinien być drogi to kupię taki.
 13. piteros

  Wydajność filtru Aquel circulator 1000

  Nie mogę odpalić Twojej instrukcji ale zobacz na nr2. to jest ten oring. Rozumiem że na wylocie woda śmiga? Ale po tylu latach to może też być wirnik. Wyjmij go i wyczyść.
 14. Jaśko

  Wydajność filtru Aquel circulator 1000

  Nigdy nie demontowałem pompy. Mógł byś na tej instrukcji wskazać ten oring?
 15. piteros

  Wydajność filtru Aquel circulator 1000

  Chodzi mi o czarną pokrywę w której jest kanał ssący i wylot. Obracana część pompy. Obracając ją w pewnym momencie da się ją zdjąć. Nie wyjmowałeś nigdy wirnika?
 16. Jaśko

  Wydajność filtru Aquel circulator 1000

  Do tego oringu dostanę się po zdjęciu tej pokrywki która jest od spodu filtru?
 17. piteros

  oświetlenie akwarium 60 l

  Jeżeli nie lubisz cukierkowych kolorów to polecam Ci świetlówkę o temperatórze 6500 K day light. Chociaż do aquastar lepszy był by grolux.
 18. Ocet lub płyn do płukania ekspresów do kawy. Nie zapomnij założyć rękawiczek ochronnych. Szkoda rąk.
 19. piteros

  Wydajność filtru Aquel circulator 1000

  Ta pompa ma dosyć dużą wydajność. Jeżeli na wylocie czujesz mocny prąd wody to musi działać. Jeżeli nie, to pewnie wirnik jest już zużyty. Jeżeli na wylocie jest ciśnienie a nie zasysa to sprawdź jeszcze oring na zdejmowanej pokrywce wirnika. Jeżeli jest twardy to do wymiany.
 20. dawidNL

  Kiryski akwa 120 L

  Witam posiadam 5 sztuk kiryskow Venezuela Black i mam możliwość kupienia 5 kiryskow GOLD Laser teraz moje pytanie czy mogę trzymać je razem czy dwa rodzaje kirysów to będzie problem w akwa ?
 21. Witam, mam filtr taki jak napisałem w tytule. Obecnie stosuję tylko filtrację mechaniczną (przez samą gąbkę). Nie bardzo wiem jak czy z filtrem jest coś nie tak. Mianowicie, z filtra wypływa woda dosyć silnym strumieniem, wydajność ustawiłem na maksimum, ale mam wrażenie że nie zasysa wody jak należy. W okół gąbki w odległości 1-2cm, unoszą się drobinki zanieczyszczeń ale nie są przyciągane do niej, po prostu pływają swobodnie. Wydaje mi się że to jest nie właściwe, bo filtr chyba powinien zbierać takie cząsteczki. Co może być przyczyną jeżeli jest to nie prawidłowe. Dodam tylko że filtr ma już swoje lata. Dostałem go od kolegi, ile u niego pracował nie jestem w stanie powiedzieć. U mnie jest już 7 lat i pracuje non stop z przerwą na akwarystykę około 6 miesięcy. Może już stary i trzeba go wymieć, czy może to być wina gąbki?
 22. Dobrym preparatem do czyszczenia osadu, kamienia jest preparat do obniża ph wody. Nawet jesli nie wypłukasz dobrze baniaka po czyszczeniu to nie zaszkodzisz rybą ani rośliną. Kup se najtańszy jaki jest na rynku+gąbka i do dzieła. Ja stosuję PH- z tropicala, lepiej usuwa niż kwasek cytrynowy czy soda. Oczywiście czyścić pierw ciepłą woda to co nie zejdzie to tropicalem.
 23. Witam potrzebuję porady odnośnie oświetlenia 60 l akwarium. Pokrywa ma 60 cm długości i jest w niej zamontowana 1 świetlówka T8 15 W. Pokrywę będę uzupełniała o drugą świetlówkę T5 24w. Proszę o radę jakie świetlówki najlepiej zamontować aby wzrost roślin był dobry i aby akwarium było miłe dla oka. Nie chcę uzyskac efektu żółtego ani różowego. T5 24w prawdopodobnie wejdzie na przód ze względu na budowę mojej pokrywy, myślałam o T5 24w SYLVANIA AQUASTAR 10000K. Jaką najlepiej zamontować w miejsce obecnej 15 W? Dodam, że świetlówki muszą mieć po 44 cm każda.
 24. DavyJones

  Zalobniczka

  Podłoże masakra.
 25. AkwaMichu

  Czyszczenie akwarium - proszę o pomoc

  Broń Boże żadna chemią!! To podstawa. Naturalnie proponowałbym szmatka i ocet, albo woda z octem, potem to wszystko bardzo dobrze wypłukać.
 26. AkwaMichu

  Zalobniczka

  Bardziej wyraźne zdjęcie mógłbyś wstawić
 27. Proszę mi pomóc czy to samiec czy samica
 1. Pokaż więcej elementów aktywności


 • Biuletyn

  Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?

  Zapisz się
×