Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. agencik_szczecin

  Wymieranie rybek

  Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. Wzmianka o poparzeniach od carbo była słuszna a że carbo było w żelu zbierało się w najniższym miejscu zbiornika więc i krewetki i ślimaki szlak tam trafiał. Restart zbiornika pomógł na wszystko. Jedyne co mogę powiedzieć to: - zgoda buduje, niezgoda rujnuje A to dla tego iż okazało się że moja druga połówka uznała że pod moją nieobecność i bez mojej wiedzy lepiej zajmie się zbiornikiem gdy jestem w pracy więc wszystko co do niego trafiało z wyjątkiem rozsądku trafiało tam w ilościach podwójnych a nawet więcej - bo więcej znaczy lepiej. Ręce opadły, i trzeba było zacząć od nowa i tak jak być powinno. Przepraszam za problem.
 3. Last week
 4. maziama

  Czy ten mieczyk jest w ciąży

  Nie wrzucaj linków, które automatycznie pobierają się na komputer. Zdjęcie wrzuć na serwer forum, albo inny np. fotosik.pl. Nawet jeśli jakaś ryba "jest w ciąży", nie należy jej przekładać do żadnych kotników, bo to dla niej mega stres. Jedyna ewentualność - jak chcesz ją odosobnić od pozostałych ryb - to inne akwarium, z dojrzałą wodą, filtrem grzałką i w pełni urządzone.
 5. Cześć Czy ten mieczyk jest w ciąży bo przełożyłem ją do kotnika własnej roboty i nie wiem czy jest w ciąży czy nie Untitled65
 6. Jedynie uszkodzenie mechaniczne mi do głowy przychodzi i martwica, która się wdała. Ale to tylko "gdybanie". Wiele rzeczy może mieć znaczenie: dieta, zmiany parametrów, nowi mieszkańcy itp.
 7. DavyJones

  [112] roślinne

  Żółta woda od korzenia to nic złego. Wiele ryb to lubi - Razbory - a nawet potrzebuje.
 8. Aneczka1099

  [112] roślinne

  Jednak korzeń wyleciał , powodował zażółcenie wody i wydaje mi sie ze rośliny mialy małą ilość kelwinów. Nawóz makro wstrzymany , zbyt duże wartość fosforanów skutkował glonami. Roślinki odbijają , zobaczymt co będzie dalej .... Foto na szybko.
 9. W sklepie był: Aquadur https://i.ebayimg.com/images/g/jP0AAOSw6fle36oz/s-l640.jpg lub Aquadur Malawi/Tanganjika https://i.ebayimg.com/images/g/vkwAAOSwbqpT7xir/s-l640.jpg ...więc wnioskuję, że Aquadur Plus to po prostu ten pierwszy i taki właśnie zakupiłam. Wsypałam tyle, żeby uzyskać Kh 7-8, czyli tyle, ile mam obecnie w zbiorniku - reszta parametrów wyszła "sama" Coś mi się obiło o uszy o niestabilności Ph przy tak niskich wartościach Kh jak u ciebie, ale to mi się tylko obiło, kwestia doczytania 😛 W każdym razie z ostrożności chciałam uzyskać wartość Kh w podmianach taką, jaka w zbiorniku. Rozumiem, że to pobożne życzenia, mieć wszystko tak, jak się chce A jakbyś tak dla mojej ciekawości zmierzył? Bo możliwość jest taka, że za bardzo "panikuję" z tym potasem i wyższe wartości niż mówi teoria, nie są wcale takie złe. Mam miesiąc na ogarnięcie tematu. Jeszcze mogę pozamawiać w Polsce "cuda nie widy", aż Paczkomat pęknie Wpadł mi w oko mineralizator Growise Mineraliser, dobre opinie o nim krążą, może to będzie mój typ. Wyślij. Nie wiem czy możesz tu na priv wrzucić, czy meila potrzebujesz? Chociaż obliczenie dawki a odmierzenie tego, to dwie różne sprawy, jak się nie ma precyzyjnej wagi. Jakoś mi się udało ogarnąć ile to jest 3g Aquadur-u (tyle mi było potrzebne na każdą 5-litrową bańkę z RO), skoro Kh wyszło mi prawie takie jak planowałam. Waga już też jest w koszyku na Allegro
 10. Wsypałaś za dużo. 🙄 To po pierwsze. Po drugie Aquadur jest do Tangi. Powinnaś kupić Aquadur Plus. Nie mierzę. Patrzę na rośliny, jak się robią dziury na E. Ozelot to podaję potas. EDIT: Ja mam KH 3-4. Jak chcesz to wyślę Ci kalkulator w Open Office do obliczania dawek Aquadru Plus. Napisałem sobie, żeby było łatwiej stosować.
 11. Eh... Ręce mi już opadają... Wszystko ładnie pięknie: kupiłam filtr RO3, nie usuwał wszystkich krzemianów, więc dokupiłam żywicę, parametry zerowe, czyli miodzio, jednak Ph po zmierzeniu w baniaczkach wyniosło ok 5,5. Czystej RO więc nie mogę użyć do podmian. Zakupiłam mineralizator JBL Aquadur, ale po wsypaniu do baniaczka z RO testy pokazały Gh 10, Kh 6, Ph 7,4 a potas... K 24 I co mi po tej wodzie, skoro potasu nią z akwarium nie "wypłuczę"? 😢 Mieszkając w Polsce pewnie zakupiłabym mineralizator V4 pomarańczowy, żeby podnieść jedynie Gh i Kh. Z tych które mam do dyspozycji tu w Niemczech (od ręki w sklepie) to na razie tylko wpadła mi w oczy sól dla krewetek Dennerle Sulawesi Shrimp King, ale tam chyba tylko chlorek wapnia jest, nie wiem czy to się w ogóle nadaje jako mineralizator do roślinniaka. Przebuszuję jeszcze neta w poszukiwaniu innego mineralizatora spośród tych firm, które mam dostępne w sklepie, ale trochę tego tu jest, więc zejdzie parę dni Wczoraj 12 h "ciągnęłam" 100 litrów RO, zmineralizowałam ją Aquadur-em żeby się wszystko ładnie rozpuściło do rana i dziś miała być pierwsza podmiana. Nie wyleję jej przecież do kibla, więc podmianę zrobię, ociupinkę potasu będzie mniej, ale z tym mineralizatorem to błędne koło. Czemu wszędzie jest ten potas?! 😠 Davy Jones jak ty "jedziesz" na tym Aquadur, stosując jednocześnie sole potasowe? Jaki masz poziom potasu w zbiorniku?
 12. Witam mam kłopot z moją bocją ponieważ ma plamę na płetwie grzbietowej na środku jak na zdjęciu (tylko jedna bocja inne ryby nie mają tego), z tego co pamiętam to nie miała jej i nie wiem czy to jest choroba czy coś innego, rybka ma 8 lat. Wcześniej miałem kilka neonków z białą plamą (jak ospa tylko to była 1 plama ale już zdechły). Sprawdzałem azotany, amoniak, i inne parametry i wszystkie są w normie (znacznie niżej niż dopuszczalne dawki). Proszę o opinie co to może być ryba normalnie pływa i żeruje.
 13. Earlier
 14. DavyJones

  czemu woda żółknie w akwarium

  Zmiana koloru wody - jej żółknięcie - to proces naturalny. Zmianę koloru wody powodują garbniki roślinne uwalniane przez drewno, korzenie, obumierające rośliny, To nic złego. Jeśli chcesz usunąć żółte zabarwienie wody, to użyj do filtracji węgla aktywnego. JBL ma takie wkłady. Tygodniowe podmiany wody również pomaagają. Osobiście dodaję do wody liście Ketapangu, które wydzielają garbniki do wody i lekko ją zabarwiają. Niektórzy idą dalej i dodają szyszki olchy, kgtóre naprawdę robią czarną robotę.
 15. Samael266

  czemu woda żółknie w akwarium

  Moment a co jest podłożu? Wodę mogą barwić tylko elemty aktywne chemicznie w środowisku wodnym. Jak masz drewno torf ziemię ogrodowa substrat aktywny lub barwiony żwirek piasek itp. Wszystko to może dawać taki kolor. Ile temu było założone akwarium? Jaką jest obsada? Ps rośliny często gniją w nowym zbiorniku. To naturalny proces adaptacji potem odbijają z korzenia lub bulwy. Więc nie zawsze się to wywala odrazu. Ps dwa ładowanie bakterii nitryfikacyjnych na kolor wody nie zadziała.
 16. Według mnie 30 litrów nadaje się tylko dla bojownika. Wszystko, co ponad to, może "działać na nerwy" bojownikowi, zwłaszcza jak trafisz na wyjątkowo terytorialną sztukę.
 17. Genialne w swej prostocie. Jakoś mi to do głowy nie przyszło, bo nigdy tak nie zamawiałam Starość nie radość. Dzięki. No to działam. W poniedziałek kupuje filtr RO. Reset wody. Na razie pociągnę na nawozach JBL, jak do tej pory. Za miesiąc startuję z solami, jak dobrze pójdzie.
 18. Zamów na Paczkomat. 🙄
 19. maziama

  Dziwne zachowanie skalarów

  Ramireza z przodu na pierwszym planie to samiczka. Ta z tyłu podpada bardziej pod samca, ale zdjęcie nie pokazuje tego wyraźnie.
 20. Tego nie wiem, jaka jest szkodliwość, dlatego pytam. Logika mi podpowiada, że skoro pochłania sporo związków z wody, to "trochę dziadostwa" w sobie będzie posiadać, typu, nie wiem... metale ciężkie? Ewentualnie w zoologicznym dopytam, powinni wiedzieć, gdzie/do czego to w Niemczech wyrzucać. Niestety brak znajomych w Szczecinie i okolicach. Nocleg odbędzie się w hotelu, a zamawianie paczek na hotel to kiepski pomysł.
 21. Cześć, co myślicie o obsadzie do 30l: x1 samica bojownika x6-7 bystrzyk amandy x4 karlik szponiasty Macie jakieś uwagi, wątpliwości lub pytania? Pytajcie śmiało. Pozdrawiam, Olegan
 22. Pitrr

  Dziwne zachowanie skalarów

  mam 3 muszę dokupić bo jedna rybka zdechła i nie wiem czy samiec czy samiczka jest potrzebna mam 2 te co są na pierwszym planie (ładnie wybarwione) oraz jedną tą z tyłu taka ,,bladą,,
 23. Pitrr

  Dziwne zachowanie skalarów

  a jeszcze jedno ta ramirezka z przodu to samiec czy samica?
 24. Jaka jest szkodliwość takiej "zużytej" żywicy? Wyrzucasz to normalnie do odpadów zmieszanych. Zamów z dostawą do znajomych w Szczecinie i tam odbierz.
 25. Hehehe a ja już byłam gotowa zamawiać cały wór żywicy z Polski, jak się zorientowałam, że w Niemczech za 1 litr trzeba zapłacić z przesyłką 10 euro (też się machnęłam) Czyli i tak cenowo wychodzi podobnie Taki "słoik" to ja nawet w domu mogę mieć, jak się okazuje, więc może mała oszczędność będzie. Niemniej jednak ta zużyta żywica to do utylizacji szkodliwych/niebezpiecznych substancji podpada chyba, więc muszę się zorientować gdzie to dokładnie wywozić. Na marginesie wspomnę, że jakby ktoś znał jakiegoś zaufanego sprzedawcę soli (nie kuchennej 😜 ) z allegro, który jest ze Szczecina i można by było osobiście odebrać, to byłabym wdzięczna za namiary. Za miesiąc będę tam dosłownie jeden dzień i wolałabym osobiście odebrać niż bawić się w przesyłki do Niemiec.
 26. Pitrr

  Dziwne zachowanie skalarów

  Chłodziarki niestety nie posiadam, jak 480 bedzie zrobione prosił bym o kilka zdjęc
 27. DavyJones

  Michal

  Podejrzewam, że używasz testu który wyniku nie podaje w stopniach niemieckich. Jaki to test, jakiej firmy, nazwa?
 28. DavyJones

  co to jest

  Jajka Helmeta.
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×