Skocz do zawartości

przygotowanie akwarium 500L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyśl co się stanie z przepływem jak narzucisz mediów filtracyjnych do koszy i się filtr zabrudzi, to taki 25W-35W prawie nie będzie efektywny a tu masz nadmiar mocy i fajną regulację (wajcha na zaworach). Tylko trzeba brać taki co ma największy kubeł - chyba 8 litrów.

Tak a policz jakie rachunki będzie płacić miesięcznie /rocznie za filtr 55w który chodzi 24/24 a wydajność kiepska..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jest podana; 2000 litrów/h. Pytanie jest czy trzyma te parametry. Skośnoocy mają spore problemy z trzymaniem parametrów. Z drugiej strony daję głowę że chwalone pod niebiosa nazistowskie filtry też są z Chin.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 450 litrowym akwarium roślinnym dawał rady i hodowca sobie chwalił, a opluwał eihemy, jbl i inne, że ciągle się psują a te chińskie 3 lata bez problemu. Miał on kubełki w 3 albo 4 akwariach i wszystkie właśnie tej firmy.

A wiesz co miał kumpel mojego kumpla ...?

Prowadzimy poważną dyskusję czy robimy jaja?

 

Albo nie ja pasuje ...  nie moja kasa , będę  obserwował  co tam autor wybierze i jak się będzie zbiornik sprawował o ile go pokaże  :)

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę  obserwował  co tam autor wybierze i jak się będzie zbiornik sprawował o ile go pokaże 

jak na razie nie ma filtra, ale nadal czyściutko i bez żadnych, nawet najmniejszych zmętnień - jak na fotkach. Pstrągi z biedry są w zamrażalniku, ale w każdej chwili mogę je tam wsadzić.  ;) Może filtr w ogóle nie jest potrzebny?

 

post-24672-0-91932900-1486589792_thumb.jpg

 

post-24672-0-35865400-1486589808_thumb.jpg

Edytowane przez Łza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a policz jakie rachunki będzie płacić miesięcznie /rocznie za filtr 55w który chodzi 24/24 a wydajność kiepska..

Niecałe 300 zł rocznie. Nie wiem czy to jest jakaś astronomiczna kwota przy akwarium 500l. Oczywiście zależy od zasobności posiadacza, kwestia analizy i decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam siebie, to zdecyduje się na jakąś "środkową półkę" z napisem "made in poland". Czyli coś co będzie miało najlepszy stosunek ceny do jakości. Grunt że teraz już mam jaki taki przegląd dostępnych produktów. ;)

Powiedzcie mi, gdzie zaopatrywaliście się w żwirek - będę go potrzebował z 50 litrów (około 75kg (?)) a może i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam siebie, to zdecyduje się na jakąś "środkową półkę" z napisem "made in poland". Czyli coś co będzie miało najlepszy stosunek ceny do jakości. Grunt że teraz już mam jaki taki przegląd dostępnych produktów. ;)

 

Powiedzcie mi, gdzie zaopatrywaliście się w żwirek - będę go potrzebował z 50 litrów (około 75kg (?)) a może i więcej.

 

Do zbiornika 175x50cm 75kg to może być zdecydowanie za mało.

Ja u siebie 120x50cm wsypałem 90kg Zewu z OBI i mam warstwę około 8-10cm z tyłu i 5-7 z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek ZEW z OBI

Przy takiej pogodzie może być z tym problem. Sam właśnie taki piasek kupiłem i trochę się z tym nabujałem. Problem w tym, że trzymają ten piasek zeskładowany na paletach na zewnątrz. Worki są całkowicie do siebie przymarznięte i nie do ruszenia. Ja złożyłem zamówienie przez internet (cena chyba też jest niższa przy zamawianiu przez net) i po prostu mi ten piasek przygotowali i czekał w informacji. Nie wiem jak go wydobyli, nie interesuje mnie to, ale był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, zanim dojdę do etapu żwirku to już wiosna będzie. Sam jestem ciekaw ile praktycznie będzie potrzeba tego żwiru, całkiem możliwe że ze 100 kg.. Teoretycznie zakładam 5cm, ale być może się okazać ot za mało, gdy już dojdzie do etapu urządzania.


 

To pewnie jest wydajność samej pompy a jak dołożysz wkłady to spada o połowę  

 

Przy takiej mocy to powinien razem z szybami zasysać. W domu mam pompę obiegową do centralnego 60W i przetłacza wodę przez 17 grzejników i 5 ogrzewań podłogowych, łącznie kilkaset metrów rurek na 2 kondygnacjach. I daje doskonale radę. Jeśli ten filtr rzeczywiście ma taką moc, tylko po to, żeby tłoczyć wodę w maleńkim obiegu filtr-akwarium, to jest coś naprawdę źle zwymiarowane. Pewnie nie ma nawet połowy tego w realu.

Edytowane przez Łza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nieco przeglądałem informacji o różnych filtrach i wiecie czego mi brakuje - jakiejś klasy średniej. Albo są filtry - budżetowe, zazwyczaj skośnookie - za 200-250 zł które mają większe lub mniejsze mankamenty, czasami nawet krytyczne (aqua nova - przeciekające zawory..) albo filtry z górnej półki za 600zł. Ale brakuje mi jakiejś klasy średniej - powiedzmy filtrów może nie doskonałych, ale całkiem przyzwoitych za powiedzmy 350-400zł. A może coś przegapiłem?

Edytowane przez Łza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale brakuje mi jakiejś klasy średniej - powiedzmy filtrów może nie doskonałych, ale całkiem przyzwoitych za powiedzmy 350-400zł.
 

 

Masz duże akwarium więc filtr też musi mieć swoją wydajność aby sprostać takiemu wyzwaniu chińskie filtry są tanie ale nie wiadomo na jakiego trafisz  możesz kupić za 100-200zł a za rok kolejnego a morze pociągnąć dużo dużej zaś te droższe  znanych firm mają filtry z lepszego materiału dostępność wszystkich części gwarancja kupują filtr masz nadzieje że pociągnie kilka lat ja uważam że lepiej wydać trochę więcej  ale mieć urządzenie które nie zawiedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiodący producenci też mają filtry z Chin, więc na skośnookość chyba jesteśmy skazani. Płacić 400zł za znaczek firmowy na plastiku - bez sensu. Gdyby jeszcze te wiodące marki rzeczywiście coś sobą reprezentowały - a okazuje się, że ludzim ciekną i chińczyki za 200zł i chińczyki ze znaczkiem za 600zł.

Edytowane przez Łza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja  i ubezpieczenie domu/mieszkania przez zalaniem:) Już się naczytałem o cieknących eihemach, jbl i tetrach :] A o chińskich HW jeszcze nic

 

Nie wiem skąd ty masz takie info ale wychodzi na to że tylko chińskie są dobre twoim zdaniem o tetrach też czytałem ale chyba nie jesteś na bieżąco tamte modele zostały wycofane teraz są z ulepszonym uszczelnieniem ale JBL i EHEIM to jeszcze nie słyszałem z resztą JBL sam używam i nawet kropelka się nie przeciśnie  znajomy miał jeden z tych chińczyków i wszytko było w porządku dopóki nie nastąpiła chwilowa przerwa w dostawie prądu z filtra zaczęło się lać jak z kranu na internecie też widziałem podobny filmik 

Edytowane przez kamil55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A o chińskich HW jeszcze nic :)

Czyli myślisz, że takich nie ma?

 

Nawet zwykła kaskada może zalać dom... choć przy niej wydaje się to wręcz nie możliwe ale zdarza się.

Ja się przekonałem do sumpa, wydajność pompy masz taką jaką wstawisz, medii masz w zależności tylko od tego jakiego akwarium do tego użyjesz, i można tam powkładać grzałki, termometry, a jak sobie ustalisz poziomy to zalanie domu jest możliwością mało procentową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...