Jump to content

Łza

Użytkownik
 • Content count

  194
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Łza last won the day on March 26 2017

Łza had the most liked content!

Community Reputation

4

About Łza

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Krakowa
 • Zainteresowania
  podróże, karawaning, programowanie

Kontakt

 • Skype
  wloczynutka

Recent Profile Visitors

400 profile views
 1. Łza

  Aquael przejmuje firmę Diversa

  Rynek niemicki jest ciężki dla Polskich producentów (i nie tylko Polskich) bo Niemcy kupują prawie wyłącznie produkty "made in germany"
 2. Łza

  Projekt akwarium

  Sporo jest ryb które można hodować w twardej wodzie: Chyba wszystkie piękniczkowate, znaczna część labiryntowców.. Wcale nie są denne i wcale nie są małe
 3. Łza

  Projekt akwarium

  Oświetlenie baniaka o takiej wysokości to będzie wyzwanie. Też nie wiem jak do tego podjeść, ale chyba gdybym miał takie oświetlenie zbudować, poszedł bym podpatrzeć, czy raczej podpytać w jakieś miejsce, gdzie takie zbiorniki mają: jakiegoś oceanarium, zoo z akwariami. Jest w PL kilkanaście takich obiektów.
 4. Łza

  [90l] Otwarte. Gatunki nieskaczące?

  Jaki w tym miał by być cel? Ryby skaczą również jak jest ktoś w domu. Jeśli uważasz, że upilnujesz to kozak jesteś. Zamów u szklarza cienką szybę nakrywkową na wymiar i umieść ją na specjalnych kątownikach. (allegro, każdy sklep zoologiczny) prawie tego nie będzie widać. łączny koszt ~20zł
 5. Łza

  Aquael przejmuje firmę Diversa

  Pokaż mi przykład gdzie po zniknięciu/wchłonięciu konkurenta ceny nie wzrosły.
 6. Łza

  Aquael przejmuje firmę Diversa

  Dla konsumentów nic ciekawego z tego nie wyniknie: ceny pójda w górę za jakiś czas. (zazwyczaj przy zmianie gamy modelowej produktów)
 7. Łza

  [90l] Otwarte. Gatunki nieskaczące?

  neony skaczą, kiryski skaczą, zbrojniki niebieskie skaczą, i to jeszcze jak. (raz mi jeden zdolny potrafił wskoczyć do filtra kaskadowego, przez kaskadę pod prąd) Pielęgnic nigdy nie miałem więc nie wiem. Do tej pory nie miałem gatunków, które by nie skakały. pokrywa w jakiejkolwiek formie to imho konieczność. Albo trzymać poziom wody 15cm poniżej krawędzi zbiornika, tylko że to nie ma sensu. Czemu się tak wzbraniasz przed pokrywą? Zwłaszcza że masz kota - będzie pił wodę z akwarium, na 100% - koty wolą taką wodę niż świeżą. A to dawka bakteri i zanieczyszczeń które mogą nie być korzystne dla ryb.
 8. Łza

  [90l] Otwarte. Gatunki nieskaczące?

  Jeśli nie chcesz pokrywy może pomyśl o delikatnej zielonej siateczce?
 9. Łza

  Oświetlenie 200l od zera

  Akurat z klejeniem ceramiki do aluminium nie ma większego problemu: może być zwykły klej montażowy. (to najtańsza opcja) Kleje dwuskładnikowe (żywice) będą jeszcze lepsze, nieco droższe. Jak miałbym, doradzać co wybrać, to polecił bym właśnie dowolny klej dwuskładnikowy. Są dostępne wersje wiążące w kilka minut. Spoiny tego typu są bardzo wytrzymała i długowieczne. Silikon służy do uszczelniania a nie klejenia, więc odradzam. (pewnie skleiłby, ale nie wytrzyma długo) klej na gorąco też złapie, ale spoina nie jest zbyt wytrzymała mechanicznie, no i termicznie też nie - może się roztopić pod wpływem ciepła żarówek.
 10. Łza

  Co to za roślina?

  Podziękował, Bardzo dekoracyjny. Muszę sobie skombinować. Nie ma ktoś nadwyżki?
 11. Dwie powinny w zupełności wystarczyć. Sprawdź ilość lumenów emitowanych przez te żarówki. Markowe żarówki LED o mocy 7W, powinny emitować około 700lm. Ikeowe żarówki mogą być znacznie słabsze, ale możesz wkręcić jakieś dobre, sprawdzone źródła światła. Ja mam 8 źródeł LED, każde po 900lm (9W) na akwarium 525 litrów. (lustro wody ma 175x50cm) 4 źródła w barwie ciepłej, 4 w ziemnej, umieszczone na przemian. żeby ich światło się mieszało. To całkowicie wystarczy.
 12. Łza

  Co to za roślina?

  A co to za roślinka na tym zdjęciu,poniżej ludwigi która wygląda jak paproć? Bardzo ładna, chciałbym taką mieć w akwa.
 13. U mnie wystarczy ograniczyć karmienie ryb jak się pojawi narybek. Jak mieszkańcy akwarium są najedzeni to mają mniejszą ochotę na dręczenie narybku. Jak są głodni to tępią aż wytępią. Z kolei znajomy oddaje za darmo do sklepu. To też jakieś wyjście.
 14. Łza

  54L profil- żarówki LED

  Potwierdzam - ciepłe światło daje efekt fajnego wybarwienia ryb, (zwłaszcza tych, które mają ciepłe kolory). Reszta wystroju akwarium w tych miejscach gdzie dominuje światło z ciepłej żarówki wygląda mniej ciekawie, wręcz zdecydowanie gorzej niż tam gdzie dominuje zimna. Chociażby kolor żwiru w tych miejscach robi wrażenie nieświeżego, zażółconego. Gdybym teraz kupował żarówki dał bym tylko 2 ciepłe żarówki gdzieś w środku akwarium a pozostałe 6 zimne.
 15. Łza

  54L profil- żarówki LED

  Chyba musisz metodą prób i błędów: możesz na początek spróbować z dwoma, ale rozmieścić otwory na żarówki tak, żeby dało się sensownie wywiercić kolejne otwory na żarówki gdyby było mało. W moim akwarium 500 litrów jest 8 * GU10 kanluxa 9W/900lm, więc mam 14,4 lm/litr. i rośliny ładnie rosną. żarówki 4 ciepłe i 4 zimne
×