Jump to content

jimmy

Użytkownik
 • Content count

  153
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jimmy last won the day on February 4 2018

jimmy had the most liked content!

Community Reputation

4

About jimmy

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 01/08/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Oleśnica
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, komputery, akwarystyka (pogłębiam wiedzę)...
 1. Dzisiaj kolejna przycinka i usuwanie roślin pływających.... zasłaniają już światło. Ryby żyją pomimo "nie dojrzałego" akwarium i to w takim samym składzie.
 2. zmienia odczyn wody i odkaża, nie słyszałem innych opinii na temat szyszek olchy
 3. Świderki nie szkodzą, ale potrafią słabo ukorzenioną roślinę wypchnąć z podłoża.
 4. Niestety Ludwigia zaczęła marnieć po przycince i możliwe, że od podawania carbo. Wpadły krewetki red i babaulti. Pozbyłem się glonów dzięki temu.
 5. jimmy

  Cichy filtr do akwarium 20L

  jeśli wew. to Pat-mni
 6. jimmy

  Co to za gatunek Malawii

  Może pyszczak hongi ?
 7. 19 dni po zalaniu. 3 gupiki nadal żyją i musiałem zrobić pierwszą przecinkę. Zaczynają pojawiać się glony w postaci meszku. Pojawiły się także wypławki.
 8. jimmy

  Skalary w 160l?

  Skalar, który rośnie 30 cm wysoki i długi na 20cm i piszecie, że w zbiorniku 80x40x50 para się zmieści ?
 9. jimmy

  Skalary w 160l?

  Za szybko rosną. Na tej stronie co podałeś są jeszcze małe skalarki to ładnie wygląda. Po poł roku w takim akwarium będą się obijać o siebie. Wysokość minimum 50cm, szerokość to min 50cm a długość to 150 cm. Do mniejszego bym nie włożył już skalara. Miałem jako dzieciak w akwarium 50 litrowym to się pozagryzały.
 10. 9 stycznia zalałem akwarium na bazie ziemi przykrytej piaskiem z obi. W tym samym dniu zasadziłem kryptokoryne, nurzańca i wąkrotkę, a na drugi dzień zakupiłem rośliny w żelu oraz z przycinki i dosadziłem (15 gatunków). Łodygowce przyjęły się bardzo ładnie, w żelu też ok, ale mam problem z kryptokoryną, a mianowicie nie chce się rozrastać. Widać że jakby wegetuje, liście leżą na dnie nie rosną, nie puszcza kłączy (w innych akwariach mam z nią to samo, że leży na dnie i nie podnosi liści). Nurzaniec, który rósł w samym piasku rozrastał się niesamowicie, a jak włożyłem do ziemi to zaczął częściowo gnić. Wąkrotka w każdych warunkach chyba rośnie dobrze (3 akwaria i wszędzie na +, a najlepiej u welonek, muszę wyrzucać co miesiąc). 3 gupiki, które wpuściłem nie pokazują objawów, żeby było coś nie tak. Pływają, jedzą. Temperatura bez grzałki 22-24 C (świetlówka jak świeci 8 h podgrzewa wodę o te 2-3 C)
 11. Zakupiłem PAT MINI. Ma fajną regulację, nie robi pralki i nie wyrywa mi roślin. Gąbka jest na wierzchu więc i krewetki będą miały gdzie żerować. Wziąłem tego z rzadszą gąbką. I jest cichutki. Akwarium stoi 3m ode mnie i nie słychać go, a za nim stoi akwarium z kaskadą HBL-701 i kaskadę słychać.
 12. Na glony i ginące rośliny - na pewno.
 13. Ja kieruję się tym co pisze Diana Walstad. Wczoraj na wieczór zalałem akwarium na ziemi ogrodowej i piasku, dzisiaj sadzę resztę roślin i wpuszczam gupiki. Dam znać jak to będzie wyglądało.... Edit: Po 24 godzinach wpuściłem 3 przecinaki (tzn. Gupiki), co prawda takie co są zdeformowane i jednego starego samca dwumiecza co dziwnie już zaczął się zachowywać i jakby poobgryzany, może dobrze mu to zrobi. Od początku są ślimaki. Załączony też nowy filtr. Cichutki pat mini, zdziwiła mnie jego wydajność jak na takie maleństwo.
 14. Czytałeś o akwariach Low Tech czy nie ? Na wielu forach piszą to samo, że ryby po 24 godzinach, aby od razu zanieczyszczały i rośliny miały nawóz. Warunkiem jest tutaj obsadzenie całego akwarium roślinami.
 15. tutaj szukaj http://forum.superakwarium.pl/forum/30-pytania-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego-akwarysty/
×