Jump to content

ahr

Moderator
 • Content count

  2,333
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  116

ahr last won the day on March 27

ahr had the most liked content!

Community Reputation

403

1 Follower

About ahr

 • Rank
  Ban Master

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

11,266 profile views
 1. ahr

  Rodzaj skła

  1. Nie ma potrzeby, raczej nie opuszczają akwarium 2. Jak masz możliwość to bierz opti 3. Niektórzy twierdzą, że jest bardziej miękkie, ale ciężko powiedzieć. Jak trafisz ziarno piasku pod czyścik magnetyczny to i tak porysujesz. Kwestia umiejętnego i delikatnego traktowania przy czyszczeniu.
 2. A jak u Ciebie z parametrami wody? 1. Filtr to owszem nadaje się do bojownikarium, ale bez wielu towarzyszy. To takie mieszadełko do wody, na tyle słabe, że bojki w spokoju sobie pływają bez walki z prądem. Ale max to chyba 40cm długości akwarium, przy 60 może być zupełnie za słaby, zwłaszcza, że chcesz większą obsadę. 2. Na podłoże poleciłbym Ci piasek z kulkami g-t. To dobre podłoże na początek. 3. Rośliny tak jak Kolega przede mną polecił: kryptokoryny (na 2-3 plan, plus ewentualnie parva na "trawniczek"), korzeń obsadzony mikrozorium czy anubiasem i jakimiś mchami. 4. Raczej bym nie celował w nic z ryb które wybrałeś. Jak kirysy to raczej poszedłbym w pandy, stadko z 10-12 szt. Ławicę jakichś drobniejszych ryb, tak żeby łatwo uciekały przed bojkiem a nie stawały do walki. Wspomniane razbory byłyby niezłym wyborem, ewentualnie coś z boraras, ale to już potrzeba by dopasować parametry wody.
 3. ahr

  Zmiana podłoża

  No raczej. https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2751 Poczytaj sobie, tam masz różne testy i opinie.
 4. Teoretycznie może, ale to co podają Twoje wodociągi to nie jest jeszcze jakiś kosmos. Pytanie ile masz w akwarium. Pewnie inne rzeczy też mogą mieć wpływ. Możemy wróżyć z kuli, możesz też spróbować opisać akwarium zgodnie ze schematem podpiętym w dziale z chorobami.
 5. Zapytaj się w jakimś zoologu czy Ci zrobią testy wody. Albo jak masz blisko do któregoś z punktów partnerskich Aquatest Express Zooleka. https://aquatestexpress.pl/
 6. To głupia ryba, jak będziesz mu wiecznie pod pysk podtykać to będzie żreć. Tylko to mu nie pomoże. Zrób mu głodówkę i dopiero potem suszoną dafnię na przeczyszczenie. A nie mu wymyślasz choroby. Może lupusa jeszcze dr house?
 7. To już może być jego czas po prostu. A karmić w ogóle bym kilka dni przestał, bo może się zatkał tymi kuleczkami. Dwa dni głodówki, potem odrobinkę suszonej dafni, to dobre na czyszczenie jelit.
 8. ahr

  Cmentarz.

  My tu z Kolegą DavyJones jak dwóch zmurszałych mnichów odprowadzamy zagubione duszyczki na drugą stronę. Po nas choćby potop. Nie będzie niczego. I nie ma co piedrolić co pół roku, że nic się nie dzieje, bo umarło już ze 3 lata temu i nic tego nie zmieni. Tak jak umarła większość for w tym kraju.
 9. ahr

  Niskie GH

  Z filtra RO uzyskujesz czyste (prawie) H2O. Nie wodę zmiękczoną, ale za to pełną sodu tak jak masz teraz (tak działają zmiękczacze na kationitach sodowych regenerowanych solą kuchenną NaCl). Pamiętaj, że testy akwarystyczne to nie laboratorium, one działają w sposób uproszczony. Więcej by Ci powiedziało badanie przewodności wody. Zestaw RO3 w zupełności wystarczy, bo jak wepniesz go w instalację za zmiękczaczami to będzie miał lżej i jego żywotność będzie większa.
 10. ahr

  pielęgniczka ramireza electric blue

  Ja bym na wszelki wypadek zrobił dużą podmianę, jak te NO2 pokazało. Tak na przyszłość, w tym dziale jest podpięty temat z szablonem jak opisać akwarium zgłaszając problem, to często ułatwia wypatrzyć problem w szerszej perspektywie.
 11. ahr

  pielęgniczka ramireza electric blue

  Trochę mało informacji, nie temperatury.
 12. ahr

  pielęgniczka ramireza electric blue

  Takie rzeczy raczej nie biorą się od zmiany filtra. Chyba że pełen był jakiegoś syfu. Trochę mało. Poza tym te nieszczęsne elektryki to wyjątkowy odpad genetyczny. Jakoś nie słyszałem, żeby ktoś je trzymał dłużej.
 13. A podmiany nie wystarczą?
 14. ahr

  Prosze o pomoc w zdiagnozowaniu

  Jak możesz to wyjmij je i umyj pod kranem. Do tego spora podmiana z odessaniem w miarę możliwości tego z podłoża i roślin.
×