Jump to content

ahr

Moderator
 • Content count

  2,205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  103

ahr last won the day on April 12

ahr had the most liked content!

Community Reputation

382

About ahr

 • Rank
  Ban Master

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

4,857 profile views
 1. Wodę masz z własnego ujęcia? Pewnie ta bliżej nieokreślona zawartość różnych minerałów sprowadza glony. Tym razem może być podobnie niestety. Tego kokosa to owiń jakimś mchem, anubiasem, a najlepiej schowaj z tyłu tyłu.
 2. ahr

  Problem z roślinkami.

  Skoro chcesz trawnik to zacznij od przesunięcia tej świetlówki do przodu. Co prawda to tylko 6cm, niby nic (dla pewności spytaj żonę ;)), ale niech świeci na trawnik a nie na te biedne żabienice i kryptokorynę. twarda woda, to i mikro pewnie ma w sobie wystarczającą ilość dla tej masy roślinnej i jej tempa wzrostu. Podanie mikro najprawdopodobniej zapewni Ci wątpliwą przyjemność poznania zielenic. Jak podłączysz grzałkę to moczarka zacznie ginąć, nadmiary DOC i znowu ryzyko glonów. Spiesz się powoli. Obserwuj. Czytaj. Zastanów się trzy razy, potem się prześpij i jeszcze raz zastanów. Nie stawiaj sobie za wzór akwariów z konkursów.
 3. ahr

  Jak zmierzyć pha wody?

  Ja bym spróbował testem pH albo miernikiem.
 4. ahr

  Zmana Ph wody

  A po co? Bez dokładnego opisu ciężko będzie wywróżyć co podnosi pH. Może podłoże, może skała z wapienia. Cokolwiek. Dla neonków (wszystko jedno jakich), razbor zdecydowanie za wysoko.
 5. ahr

  Problem z roślinkami.

  Ta warstwa grysu marmurowego to jakiś koszmar.
 6. ahr

  112l Obsada.

  Woda bardzo ładna, chociaż to testy paskowe o kant d potłuc. Żwirek drobny, a najlepiej piach. Przy haremie pielęgniczek sterbaie mogą nie mieć lekko, u mnie z akwarium pożegnały się pielęgniczki.
 7. ahr

  [200L] roślinne

  Pewnie żyją, radośnie machają płetwami do właściciela potwierdzając słuszność jego opinii, tylko co to za życie...
 8. ahr

  Glony w mikro akwarium

  Żarówka do roślin z Ikei to może i do marychuaniny się sprawdza, do wody możliwe że nie za bardzo. Podłoże takie sobie, za to uwalnia składniki z ziemi na pociechę glonom. Kryptokoryna nie zacznie sobie tak hop siup rosnąć, zwłaszcza w takim gruzie, prawdopodobnie zgubi liście a dopiero po aklimatyzacji odbije od nowa, może to potrwać kilka miesięcy. Sinice pasą się w najlepsze, bo rośliny nie mają co jeść a biologia nie działa. Jaka temperatura?
 9. ahr

  Akwarium 112L - Pomocy

  Dla takich roślin jak masz teraz to zdecydowanie nie warto. Nabawisz się jeszcze ciekawszej kolekcji glonów tylko. Zmniejsz oświetlenie, dodaj nawożenie makro (ewentualnie kilka samców gupika/żyworódki endlera). Anubiasa wyciągnij trochę do góry, tak żeby mu kłącze wystawało nad podłoże, w podłożu tylko cienkie korzenie. I przesuń go na bok, w cień bardziej bo zaraz go zielone futerko ogarnie. Przy tych twardościach wody to warunki w sam raz na afrykańskie jeziora. Masz stację uzdatniania wody że Ci taki miesza w wynikach testów?
 10. ahr

  Akwarium 112L - Pomocy

  Ja bym wyłączył lampę aquaela, wydłużył za to świecenie chichirosa, do 9-10 godzin (jak możesz w nim zaprogramować świt i zmierzch to polecam). Dziwna sytuacja. Ale bazalt to zło, co by miłośnicy ciemnych podłoży nie mówili. Chyba pora sięgnąć po nawozy makro, rośliny głodują a glony mają się w najlepsze.
 11. ahr

  Stymulator zmierzchu /świtu

  Do tego oświetlenia nie uda Ci się zastosować żadnego ściemniacza. No chyba że byś rozebrał belkę i coś tam polutował..
 12. ahr

  Filtr akwariowy

  Panie mamy XXI wiek, ludzie w kosmos latają, a pan mi mówisz że się nie da dziury zrobić? Wygodniej im po prostu by było, płaska szyba, wrzuca na maszynę i sama wierci. A tu trzeba coś podłożyć, dać prowadzenie, do tego chłodzenie i wolne obroty. Do tego ze dwie godziny trzymania wiertarki. Lepiej powiedzieć: nie da się.
 13. ahr

  Kiedy podawać nawozy

  Jeśli przyjąć, że roślina to takie głupie urządzenie co zaczyna działać po włączeniu światła, to pewnie niektórzy mają rację. Cóż, w internecie krąży wiele legend, można by rzec.
 14. ahr

  Kiedy przenieść kotną samice mieczyka?

  Zaparz sobie melisy jak jesteś niespokojny. A rybę zostaw w spokoju, jak się okoci to się okoci. I używaj opcji edytuj, bo nazbierasz punktów i zostaniesz wy_yeahbunny_...
 15. ahr

  Sump- zasada działania

  Liczysz to w złą stronę. Do sumpa spłynie tylko tyle wody ile zostanie wpompowane do akwarium. Jeśli dasz pompę mocniejszą niż rura odpływowa w akwarium będzie w stanie odprowadzić to w przypadku wystarczającej ilości wody w sumpie przeleje Ci się górą akwarium. Dodatkowo w sumpie musisz mieć miejsce na wodę znajdującą się w wężach na wypadek wyłączenia pompy - wtedy ta woda spłynie do sumpa. Ale to masz opisane w każdym temacie o sumpach.
×