Jump to content

ahr

Moderator
 • Content count

  2,304
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  114

ahr last won the day on January 20

ahr had the most liked content!

Community Reputation

400

1 Follower

About ahr

 • Rank
  Ban Master

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

11,117 profile views
 1. ahr

  Dziwne zachowanie Skalara

  No to super, że wszystko jest super.
 2. ahr

  Dziwne zachowanie Skalara

  Na górze tego działu masz temat z szablonem, według którego trzeba opisać akwarium. Wtedy jest szansa na znalezienie przyczyny. Bez tego możesz zadzwonić do wróżbity Macieja. Chociaż ja obstawiam żwir, sztuczne roślinki i brak pojęcia o cyklu azotowym.
 3. Ikola to chyba jedyny chińczyk, który można polecić. Aquanovy czy HW nie są warte zainteresowania. Już lepszym rozwiązaniem będzie porządna głowica z dużą gąbką, zapewniająca wydajną filtrację mechaniczną. I tak niezbędne będą duże podmiany wody. Ewentualnie warty rozważenia byłby filtr hydroponiczny.
 4. Welony to pewnie sałatkę z niej zrobią, już chyba będzie łatwiej jak będziesz kontrolował tę roślinę i po prostu regularnie odrywał jej liście.
 5. Z jednej strony widmo teoretycznie podobne do Sunny Aquaela, z drugiej dość mocna. Spróbuj się dowiedzieć jak jest podłączane zasilanie i ewentualnie zastosuj dodatkowy sterownik zmniejszający natężenie światła (albo manualny, albo najlepiej S2PRO - dodatkowo będziesz miał świt i zmierzch to dużo daje rybom jednak).
 6. Te małe chińskie filtry powinny być ok. Jak się bakterie zadomowią w podłożu. Za to nie wiem czy to dobry pomysł z ampulariami w tak małym szkle, to chodzące bomby azotowe. No i nymphoides chyba trochę za duży będzie.
 7. ahr

  Bystrzyk amandy

  Sądząc po Twoich postach: wydaje Ci się. Ale często strach przed śmiercią i chęć przedłużenia gatunku skłania organizmy do rozmnażania.
 8. Jakieś 1,5 roku temu akwarium trochę podrosło i przeniosło się do szkła Aquael Pearl 41x25x33cm. Początkowo miało być domem Betta imbellis, ale nie były wdzięczne w hodowli. Potem było domem red cherry i pojedynczych razborek espei i neonów simulans. A teraz zamieszkał w nim Książę Ciemności.
 9. ahr

  Okrzemki

  Zasadniczo niewiele Cię interesuje, co do Ciebie się pisze. Możesz i 4 świetlówki dołożyć, tylko co to zmieni? A to że zamieniłeś jeden marny pokarm na drugi marny i niedrogi pokarm, to też niewiele zmieni. A w zasadzie nic.
 10. ahr

  Pomoc w starcie akwarium 72L

  Wodę masz dość twardą, więc pani w sklepie tak trochę minęła się z rzeczywistością. Ale możesz od niej wziąć trochę starej wody, pomoże to trochę przyspieszyć start cyklu azotowego (chyba o tym nie czytałeś, bo chcesz wpuszczać ryby akurat w niedobrym momencie). Podłoże: żwir 3-5 jest trochę za gruby, nie będzie to dobrze wyglądało. Jak możesz to wymień go na drobniejszy, pod spód możesz dać nawet któryś z podkładów Aquaela - Floran. Masz podwyższony zbiornik, więc może być w nim trudno uchować trawnik przy standardowym oświetleniu. Poszukaj raczej roślin mniej światłolubnych. Zamiast zamku kup może jakiś korzeń, wiem że nie będzie łatwo ale spróbuj ponegocjować. Ryby. W tym szkle (a zwłaszcza z takim filtrem) ani skalary, ani welonki, ani nawet zbrojniki czy kosiarki i mieczyki. To za małe akwarium dla nich.
 11. Red moory bardzo ładnie pokrywają się też śluzowcem jakieś 3-4 dni po zalaniu. Jak dasz radę wytrzymać taki widok to możesz przykleić do skał, zawsze też daje to stabilność aranżacji, a najlepiej sklei i utopić w jakimś zbiorniku, poczekać aż zatonie i przejdą wszystkie plagi, umyć i docelowo aranżować. Cyjanoakryl plus (w zależności od aquascapera) wata/papier/filtry plus kawa/pył kamienny do maskowania łączenia.
 12. ahr

  Dziwne zachowanie skalarów

  Jak urośnie to będzie.
 13. Jasne, że byłoby takiemu neonowi lepiej w większym szkle, ale jak kupisz z tego worka z tymi małymi (koło 1,5cm) to chwilę popływają, może się namyślisz w międzyczasie na większe szkło? Jak aktywne to raczej samo. Nie wiem jak się zachowa przykryte, pod manado może nic by mu się nie stało, ale pod jakimś żwirem czy broń borze bazaltem to pewnie się zgniecie i zrobi błoto. Ja w takim zbiorniku mam chińczyka hb 311, takie mieszadełko do wody. Do tego 3W leddy tube, podłoże to granulat kokosowy przysypany piachem z Wisły. I coś tam rośnie, powoli bo powoli, ale rośnie.
 14. ahr

  Szklarz Białystok

  Łatwiej Ci chyba będzie na lokalnym forum spytać, masz tam miłych ludzi, pomogą.
 15. Innesa będą chyba najlepsze, czerwone trochę za duże, zielone będą się chować po kątach. Oświetlenie będzie ok, to dość dobre lampki. Filtr wymaga raczej wymiany gąbki na większą. Krewetek raczej nie mieszaj kolorami, bo za chwilę będziesz miał szare wszystkie młode. Jak pójdziesz w kierunku innesa i krewetek neocaridina to i grzałka pewnie będzie zbędna, jak masz więcej jak 18 stopni w pomieszczeniu z akwarium to będzie ok.
×