Jump to content

ahr

Moderator
 • Content count

  2,273
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  110

ahr last won the day on June 28

ahr had the most liked content!

Community Reputation

394

1 Follower

About ahr

 • Rank
  Ban Master

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

10,838 profile views
 1. ahr

  Problemy w akwarium

  Na razie to podmieniaj wodę, 50% od razu, potem po 10l codziennie. dopóki nie zaskoczy biologia. W tej chwili pewnie masz wysokie stężenie amoniaku i azotynów. Dolej wody do pełna, przy tym litrażu szkoda każdego litra. Ogranicz karmienie, wystarczy co drugi dzień odrobinę. Nie byłbym za to tak ortodoksyjny względem obsady takiego akwarium. O ile neony czerwone faktycznie bym wykluczył, to na ich miejsce 6-8 sztuk simulansa bym wpuścił. Razbora klinowa też nie, ale espei czy hengeli nie byłaby już wielkim nietaktem, . Albo kilka samców żyworódki edlera. Plus jakąś neocaridinę na dno.
 2. ahr

  Ukruszony róg akwarium

  Kup zwykłe proste akwarium, te szyby dość mocno pracują i szkoda by było tyle wody w dywan puścić.
 3. ahr

  Akwarium z bambusami

  Spokojnie podmieniaj wodę jak Cię irytuje. Jak nie to poczekaj jeszcze z tydzień i wtedy zrób dużą podmianę.
 4. ahr

  Giełda zoo Łódź?

  https://www.youtube.com/watch?v=o_ZNy_cyU1g https://www.youtube.com/watch?v=AuR6gHkiFSY
 5. Tu masz np taki mineralizator, do tego banalnie proste instrukcje. Na tej stronie znajdziesz też inne gotowe mineralizatory w przystępnych cenach więc pewnie znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie - tylko musisz ustalić co chcesz osiągnąć.
 6. ahr

  Klej do roślin oraz lawa drewno.

  Klej na cyjanoakryl, wszyscy aquascaperzy na tym jadą. Tylko kupują wiadrami, bo taniej. ;)
 7. Twardości zerowe, pH niskie (ale w związku z brakiem bufora łatwe do zmiany). Do celów akwarystycznych wystarczy najprostszy RO3 za 100PLN.
 8. Świetlówka może być, jak pasuje do lampy. Podłoża daj tyle, żeby rośliny było w czym posadzić, czyli ze 4-5cm z przodu, z tyłu trochę więcej. BW to Black Water - czarne wody, zawierające dużo garbników. Bufor to w skrócie KH, im wyższe tym trudniej zbić pH. Trawnik może być.
 9. Substraty z reguły raczej mikro dostarczają, dodatkowo służą za bufor pochłaniający właśnie makro. Niektóre chłoną fosfor jak gąbka. Moim zdaniem szkoda żebyś kupił zestaw z mikro, raczej makro, potas i ewentualnie carbo. Mikro dostarczysz dodatkowo z kranówką i karmieniem. Dawkowanie nawozów delikatnie od 1 psiknięcia dziennie. Wiadra raczej około 10l miałem na myśli.
 10. ahr

  Zakładanie 112L

  Jak nie RO, to ewentualnie jeszcze kationit wodorowy (kwaśny) albo kwas (chyba solny) ale to mniej przyjemne w zabawie. Powinieneś znaleźć jak przygotowywać wodę z użyciem kationitu.
 11. Nie. Po prostu szybko straci swoje właściwości. Dokładnie tyle co na żwirze czy piachu. Tyle ile potrzeba. tripartita sp. japan, pozostałe będą za duże do tego zbiornika. Szyszkami twardości nie zbijesz. Jak ją wrzucisz do miękkiej wody to wtedy zakwasi trochę wodę, ale przy dużym buforze to niewiele da. Zresztą nie wiem czy jesteś gotowy na BW. Chociaż w sumie to mogłoby być pierwsze BW na Amazonii. Na takim podłożu i z takim oświetleniem spokojnie sobie trawnik poradzi. Możesz sadzić. Na przód możesz poszukać czegoś w okolicach 6500K, trochę przełamie kolor.
 12. Powinien dać radę, ewentualnie Eheim 400, ten już ma dwa wyjścia i sporo mocy. Zależy co chcesz osiągnąć. Pomyśl raczej o podwieszeniu go w szafce, brzęczyk to jednak brzęczyk, jak będzie wisiał na jakieś gumie to zawsze mniej będzie szafka wpadała w rezonans.
 13. Koleżanka tak się skupia na różnej maści przeliczeniach, że gubi chyba sens ich wykonywania. Księgowa z zawodu, czy po prostu nerwica natręctw? Rośliny nie mają w tej chwili co jeść, więc jak wsadzisz ich jeszcze trochę to nie będą miały tym bardziej. Masz jakiś nawóz makroelementowy? Ewentualnie odrobinę saletry potasowej, tak na samiutkim czubku łyżeczki. Podmiany jak najbardziej, coś tam dołożysz w wodzie kranowej mikroelementów czy nawet odrobinę makro. Podmień 2-3 wiadra, to dobry przelicznik. Pomyśl o jakimś sposobie zmiękczenia wody, bo bardzo ograniczy to możliwości obsady. Chwilowo możesz dodać odrobinę octu (2-5ml dziennie), to trochę (niewiele) wpłynie na twardość, a z drugiej strony dostarczy odrobinę węgla roślinom.
 14. To posadź je w miejscu gdzie masz tego światła najwięcej, czyli na środku. Rogatek, tak jak pisze Kolega, może pływać luzem, jak masz możliwość dostać większą ilość tej rośliny to dobrze byłoby to zrobić, rogatek bardzo fajnie pomaga "wystartować" zbiorniki, bo łakomy jest na wszelkie związki w wodzie. Przesuń te korzonki trochę w tył, rośliny posadź centralnie pod lampą, będzie im łatwiej. Posiadasz jakieś informacje odnośnie parametrów wody? Jak często robisz podmiany i w jakiej ilości? Moim zdaniem są niewystarczające, sądząc po zmętnieniu. Do filtra możesz dołożyć samych gąbek albo jakieś złoże biologiczne (typu ceramika),
 15. Więcej o gatunkach inwazyjnych znajdziecie na: https://www.facebook.com/LowcaObcych/posts/206625164096564?__tn__=K-R http://www.kumakshrimp.pl/ias/#pomacea
×