Jump to content

DavyJones

Użytkownik
 • Content count

  1,876
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

DavyJones last won the day on March 16

DavyJones had the most liked content!

Community Reputation

110

2 Followers

About DavyJones

 • Rank
  Nie przegadasz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

2,092 profile views
 1. DavyJones

  Rodzaj skła

  Czyścik magnetyczny zarysuje absolutnie każde akwarium. Karta, skrobak na żyletce, to daje większą pewność.
 2. DavyJones

  Blokada nawozów

  To już musisz dobrać eksperymentalnie. Ja bym zaczął od mniejszych dawek i stopniowo je zwiększał. Musisz sam zdecydować.
 3. Są takie dezajnerskie metalowe koszyki wlotów filtrów. Nawet oryginalna gruba gąbka na wlot do Tetry 1200 EX Plus zapycha się w kilka dni. Zobacz to: https://allegro.pl/oferta/2szt-filtr-do-akwarium-siatka-obudowa-wlotu-filtry-10098764562?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_produkty_spożywcze_supermarket_grocery&ev_adgr=Produkty+spożywcze&gclid=CjwKCAjw9r-DBhBxEiwA9qYUpUf_K1thPds3P-YG2hNdafTZbvEqRLMO45aQg2sUsM_Vq7WA-z7rARoCAykQAvD_BwE
 4. DavyJones

  Pierwsze akwarium 72l

  Jeśli to jest pierwsze akwarium to śmiało możesz zostać przy tym zestawie, wymieniając tylko filtr na mocniejszy. W 72 l mam filtr Aqua Szut 750 albo 550, nie pamiętam. Porządna konstrukcja, bardzo dobrze się sprawdza mogę polecić. Aquael oświetlenie ma przyzwoite. Na lampce Aquael LEDDY TUBE 3W SUNNY rośliny rosły bardzo ładnie. Wydaje mi się - nie jestem pewny - że można w tej pokrywie dołożyć drugi moduł. Jak ten temat ogarniesz to pozostaje tylko kwestia podłoża. Żebyś tylko nie używał "białych kamyczków" albo "czarnego żwirku" (bazalt) 😄 Tu zdanie mam zupełnie odmienne. Mi na piasku nigdy nic nie urosło a korzenie były czarne.
 5. DavyJones

  Blokada nawozów

  Na etykiecie butelki jest tabelka.
 6. DavyJones

  Pierwsze akwarium 72l

  Mam to w akwariach (50 l brutto, 40 l netto) bez ryb, same rośliny i w niektórych nie daje po prostu rady. Prawdopodobnie w twojej siedemdziesiątce z rybami będzie za słaby. Ja do roślinnego proponuję Manado (sam stosuję), lub identyczne innego producenta - jest kilku. Jest to najlepszy stosunek jakość-cena. Klaruje wodę, pochłania nadmiar nawozów, zbrojniki 7 rok w tym żyją. Jak pielęgnice to nie wiem, bo nie trzymałem na tym podłożu z wyjątkiem skalarów. Pod tym światłem będą rosły mało wymagające rotale (odmiany rotundifolia), ludwigie, limnofilie, nadwódki, no i oczywiście zwartki, nurzańce, mikrozoria, mchy. Dobry wybór. Do niego możesz dobrać (10-15 szt) większe razbory, klinowa, hengla, Mniejsze gatunki zostaną zjedzone. Grupa neonów czerwonych lub czarnych też ładnie się będzie komponować, podobnie jak barwieniec czerwony i czarny. Radziłbym Ci skupić się na większej liczbie osobników niż gatunków. W tym akwarium jeden bojownik plus kilkanaście szt ryb ławicowych będzie ładnie pasować. Na dno piskorki mogą być, ale je raczej sporadycznie będziesz widywał. Może zamiast piskorków grupa otosków? Jakiś duży ślimak: Ampularia, Tylomelania?
 7. DavyJones

  Cmentarz.

  Mam trochę zdjęć swoich roślin. Reszta z sieci, podanie źródła powinno chyba wystarczyć.
 8. DavyJones

  Cmentarz.

  Przymierzam się do zrobienia opisów roślin pływających spotykanych w akwarystyce. Mam 26 gatunków, z czego 21sprawdza się w akwarium.
 9. DavyJones

  wpływ twardości ody na rozmanażanie

  Zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc opisów.
 10. DavyJones

  Nowe akwarium 112l

  Filtracja będzie niewystarczająca. Oświetlenie również. Możesz dołożyć drugą belkę PLANT.
 11. DavyJones

  Oświetlenie Power Led 140L

  Jak długo to trwa? Przymierzam się do zrobienia pierwszej belki LED "plant" (ze świetlówkami było prościej), wybrałem takie diody: DIODA Power LED 1W Epistar Full Spectrum 380-840nm ............ 18 szt DIODA Power LED 1W Epistar ROYAL BLUE 450nm ............ 3 szt DIODA Power LED 1W Epistar DEEP RED czerwony 660nm ......... 7 szt Razem 28 diod i 28 W, do akwarium o długości 50-60 cm. Na wykresie widma tych "full spectrum" widać, że mało jest fal czerwonych, dlatego dodam 7 szt deep red.
 12. DavyJones

  Cmentarz.

  No tak... ostatnie logowanie w 2018 mówi wszystko.
 13. Bojowniki żyją zazwyczaj koło 2 lat, znam rekordzistę plus 3 lata. Te ryby są naprawdę bardzo wytrzymałe. Mają tylko jedno bezwzględne wymaganie, temperatura. Temperatura również nad poziomem wody. Musi być gorąco.
 14. Jaki konkretnie? Podnieś temperaturę do 28-30 C Nie przenosiłbym go do innego akwarium/kuli. Zostaw go w głównym zbiorniku.
 15. DavyJones

  Mieczyk - płeć

  Pisały o tym magazyny branżowe już 35 lat temu. Spotkałem się ostatnio z poglądem, że to nie zmiana płci, tylko "późny samiec".
×