Jump to content

DavyJones

Użytkownik
 • Content count

  1,893
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

DavyJones last won the day on March 16

DavyJones had the most liked content!

Community Reputation

111

2 Followers

About DavyJones

 • Rank
  Nie przegadasz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

2,235 profile views
 1. DavyJones

  Identyfikacja choroby

  Białe kropki na ciele i płetwach, wyraźne i wypukłe, umiejscowione "w skórze", występowały u mojej pielęgniczki żółtej. Nie była to ospa, jakiś inny pasożyt. Pomagały kąpiele w roztworze levamisolu, ale problem powracał.
 2. DavyJones

  Rybka nie je od 3 dni

  Zdjęcie ryby mówi wszystko. Jest zakażona pasożytami, albo Mycobacterium. Jest nie do uratowania.
 3. DavyJones

  jak przykleić tło?

  Ja pomalowałem czarnym sprayem.
 4. DavyJones

  Marnienie roślin

  Wstaw zdjęcie akwarium i roślin.
 5. DavyJones

  Ślimaki

  Ampularie są rozdzielnopłciowe. Samiec zapładnia samicę, która potem przez resztę swojego życia składa kokony nad powierzchnią wody. Akurat populację ampularii łatwo kontrolować. Tak.
 6. DavyJones

  Co mogę dodać? 112l

  Jeśli chodzi o ryby przebywające głównie w górnych partiach wody to grupa (10-15 szt): Hokejówki amazońskiej lub mniejsze gatunki topornic/pstrażenic.
 7. DavyJones

  Co mogę dodać? 112l

  Za małe akwarium żeby upchnąć tu jakąś ławicę. Jeśli już to coś, co zajmuje górne partie wody.
 8. DavyJones

  Wymiana medium biologicznego

  Nie spodziewaj się, że to czy inne medium znacząco poprawi filtrację. Sama gąbka robi wystarczającą robotę. Jeśli koniecznie chcesz wydać pieniądze na inne medium to tak jak już napisałem: z górnej półki.
 9. Najrozsądniej i to jest poprawne, wodę RO uzdatniasz solami do mineralizacji wody, np JBL Aquadur. Oczyszczanie wody w filtracji RO a potem jej psucie kranówką jest bez sensu. Można. Do wyboru masz siarczan potasu i chlorek potasu. Chlorek potasu rozpuszcza się w wodzie bardzo dobrze i można zrobić nawóz o większym stężeniu. Siarczan ma kiepską rozpuszczalność. Sprawdzałaś NO3 i PO4? Polska norma przewiduje - z punktu widzenia akwarystyki - absurdalnie wysokie wartości.
 10. DavyJones

  Wymiana medium biologicznego

  Sama gąbka jest bardzo dobrym medium mechanicznym i biologicznym. Zrezygnowałem z taniej ceramiki JBL i Aquael na rzecz gąbki i Seachem De nitrate w Ikola Maxx 400. W innych filtrach mam to co dał producent. Jeśli kupować medium "biologiczne", to z górnej pułki. Siporax Sery ma rzeczywiście dobre opinie. Jeśli chciałbyś wymienić starą ceramikę na nową, to są dwa wyjścia: od razu całość (masz gąbkę, nic się nie powinno stać, tam też są bakterie), albo zostawić część starej ceramiki, jeśli obawiasz się, że padnie biologia.
 11. DavyJones

  Czy wystarczy 10W

  Oświetlenia powinno wystarczyć, ale ta roślina za pół roku będzie wystawać z tego akwarium, a jej system korzeniowy i podłoże stanie się jednością, której już się nie da oddzielić.
 12. Błędna, bezsensowna praktyka. Po co to robisz?
 13. DavyJones

  obsada zbiornika

  Akwarium fotografuje się po zachodzie, ewentualnie przy opuszczonych roletach i przy zgaszonym świetle sztuczny w pomieszczeniu. W takich warunkach wychodzą bardzo dobre zdjęcia robione nawet komórką.
 14. DavyJones

  obsada zbiornika

  Jest wiele odmian barwnych gurami dwuplamistego. Mogą one przebywać razem w jednym zbiorniku. Wśród tych ryb zdarzają się osobniki agresywne, ale generalnie to łagodne ryby. Trzymane powinny być w większej grupie - wtedy agresja się rozkłada. Zawsze lepiej mieć mniej gatunków żyjących w grupie/ławicy, ale za to więcej sztuk, niż 6 gatunków po 4 sztuki, bo mi się podobają.
×