Skocz do zawartości

DavyJones

Użytkownik
 • Zawartość

  1185
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  28

Ostatnia wygrana DavyJones w dniu 18 Marzec

Użytkownicy przyznają DavyJones punkty reputacji!

Reputacja

67

O DavyJones

 • Tytuł
  Fanatyk

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. DavyJones

  Co to za kirysek?

  Spoko. Nie ma za co.
 2. DavyJones

  Co to za kirysek?

  Super. Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.
 3. DavyJones

  Co to za kirysek?

  To jest Kirysek pstry.
 4. Odziedziczyłem jedną sztukę i chcę dokupić.
 5. DavyJones

  Największe akwarystyczne mity

  Totalny chaos. Temat zapowiadał się nieźle a wyszło guano.
 6. DavyJones

  [72L] - roślinne

  Aktualna fotka. Akwarium jest całkowicie bezobsługowe. Nie podaję nawozów. Nie podaję CO2. Podmiany są sporadyczne, raz na dwa trzy miesiące. Oświetlenie 1x15W Juwel Warm-Lite i 1x15W Grolux Aktualna lista roślin: Żabienica (nie wiem jaki to gatunek) Zwartki (nie wiem jakie to gatuneki: 3 rodzaje) Nadwódka tajlandzka Limnophila sesiliflora Anubias Bartera
 7. DavyJones

  Nowe forum

  Czy da się wrócić do starego layout'u forum?
 8. DavyJones

  Częściowy restart 160l

  Manado jest jałowe tylko na początku. Potem, jak każda glina pochłania składniki z wody i tego co opadnie na dno. Oczywiście nie w takim stopniu jak aktywny substrat. Jak wygląda akwarium na Manado można zobaczyć po kliknięciu w linku mojej stopki. Podłoża aktywne nie wymagają żadnej szczególnej obsługi. Mam taki zbiornik 72 l na AS II+ i jedyną rzeczą jaką w nim robię to raz na jakiś czas usuwam nadmiar roślin. Podmiany wody robię raz na kwartał albo rzadziej. Lanie wody RO nie jest obowiązkowe. To zależy od wielu czynników. Generalnie jeśli nie stosujesz CO2 z butli to lepiej na początku ograniczyć czas oświetlenia. Ja u siebie od początku świeciłem 10-12 godzin.
 9. DavyJones

  Belka akwarium 140L

  Się uśmiałem.Co to jest belka lądowa? W twoim nicku i życiu chyba jest za dużo "ganja". Rzuć to świństwo.
 10. Prawdopodobnie świetlówka 14W lub 15W. Da się. Inni to robią. Od 8 do 12 godzin. Przy 3-4 godzinach rośliny nie będą rosły.
 11. DavyJones

  Duży problem z glonami, za twarda woda?

  Ja robiłem zupełnie odwrotnie i świeciłem od pierwszego dnia 12 godzin wszystkimi świetlówkami, po tygodniu dołożyłem trzecią co łącznie dawało prawie 0,7W/l i oprócz zielonego pyłu glonów nie było. Nic nie wspominasz o roślinach. Są w tym akwarium rośliny? Glony niekoniecznie mogą być spowodowane twardą wodą. Do podmian wody możesz używać wody destylowanej z marketu. Za 5l +-2,60 zł. Jeśli tygodniowo chcesz podmieniać 20% wody w zbiorniku, to jedna bańka 5l demi na 10l kranówy powinna znacząco zmiękczyć wodę. Wrzuć zdjęcie zbiornika.
 12. DavyJones

  Nie mogę utrzymać czerwonych roślin.

  Jest jałowe. To że zalega w nim jakaś materia: odchody, pokarm, szczątki roślin i zwierząt, nie znaczy że jest żyzne i rośliny będą w nim dobrze rosły. Podłoże w akwarium roślinnym wyjaławia się zazwyczaj po 6 miesiącach i jeśli nie podawane są nawozy do wody (w tym CO2) to widać to po kondycji roślin.
 13. DavyJones

  Nie mogę utrzymać czerwonych roślin.

  Piszę to na podstawie moich doświadczeń. Jeżeli nie możesz utrzymać jakiejś wymagającej rośliny - zazwyczaj czerwonej - albo ona się nie wybarwia, a inne rośliny o małych wymaganiach świetlnych, jakieś zwartki, nadwódki itp, rosną, to znaczy, że oświetlenie dla czerwonych roślin jest nieodpowiednie/niewystarczające. Często obserwuję jak Ludwigia sp red rośnie sobie pod świetlówkami przy 0,5W/l i jest zwyczajnie zielona. Po kilku/kilkunastu dniach wzrostu przebarwia się na pomarańczowo aż wreszcie kiedy do powierzchni ma 5 lub mniej cm, robi się rubinowa. Sądzę, że w tak jest w Twoim przypadku. Masz za słabe światło i/lub o niewłaściwej barwie. Dołożenie jakiejś świetlówki T5 np Grolux zapewne poprawiłoby sytuację. W pierwszej kolejności światło a dopiero potem nawożenie.
 14. Nie przyjmie się, ponieważ: Podłoże jest w zasadzie martwe. Nie było tam żadnych żywych roślin. Najlepiej zrobić restart całego akwarium. Ewentualnie wprowadzać gatunki naprawdę niewymagające: Rogatek, moczarka
 15. DavyJones

  Nie mogę utrzymać czerwonych roślin.

  Oświetlenie do bani.
×