Jump to content

DavyJones

Użytkownik
 • Content count

  1,797
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  53

DavyJones last won the day on January 1

DavyJones had the most liked content!

Community Reputation

103

1 Follower

About DavyJones

 • Rank
  Nie przegadasz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

1,890 profile views
 1. DavyJones

  Wybór budżetowego filtra asap

  W 200l z welonami filtr wewnętrzny? Mam w 200l Ikola maxx 400. Bardzo dobry filtr o solidnym przepływie.
 2. DavyJones

  Uzdatnianie wody deszczowej

  Masz akwarium 450 litrów. Do uzyskania 450 litrów wody RO Potrzeba 1800 litrów wody kranowej. W zależności od gminy i tego czy masz kanalizację woda kosztuje między 4,70 zł a 9,50 za 1m3. Czyli w najdroższej wersji za 450 litrów wody RO zapłacisz 17,10 zł.
 3. DavyJones

  Uzdatnianie wody deszczowej

  Koszty przewyższają zakup filtra RO (100 - 120 zł).
 4. DavyJones

  kilka pytań

  A skąd ta wiedza? Można trzymać z innymi gatunkami i o ile nie jest to kubek to Bojownik nie będzie zwracał uwagi na inne ryby. Może zjadać narybek i małe rybki. Chodziło zapewne o to, że parametry/chemia wody dla Bojownika nie jest kwestią kluczową. Wprawdzie dzikie Bojowniki żyją w wodach kwaśnych to te hodowlane doskonale czują się w każdej innej wodzie w tym w polskiej kranówce. Są leniwe, powolne, bez agresji w 99,99% przypadków. Poza tarłem oczywiście. Nie wpuszczałbym do samca ŻADNYCH samic. Do tarła zapewne nie dojdzie pomimo prób a samice zdechną z powodu zatwardzenia ikry. Była kiedyś taka strona: zetbe.pl (już niestety nie istnieje) gdzie hodowca Bojowników opisywał ich zachowanie, zwyczaje, rozmnażanie itd. Może znajdziesz gdzieś jeszcze na innych stronach te porady.
 5. DavyJones

  Pierwsze 54l

  Microsorium i Zwartki sobie poradzą. Zawsze możesz dołożyć dodatkowe oświetlenie. Mały zbiornik to i zwierzaki nie mogą być duże. Razbory, Oryziasy, stado kirysków, coś w tym rozmiarze.
 6. DavyJones

  Pierwsze 54l

  Wygląda na co najmniej 100 litrowe. Jest całkiem przyzwoicie. Trzeba poczekać jak rośliny ruszą.
 7. DavyJones

  Oświetlenie akwarium 60l - dylemat

  Dwieście złotych to jeszcze nic. Kolega kupił to: https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-slodkowodna/skylight-aqi-60h-intense-oswietlenie-led-do-akwarium-60-70cm Żonie powiedział, że dał 300 zł. 😁 Ale trzeba przyznać, że lampa jest MEGA!
 8. DavyJones

  Oświetlenie akwarium 60l - dylemat

  Belka droga nie jest, można zaryzykować. Chętnie też dowiem się jak na niej rosną rośliny. Belek LED na allegro jest dużo. Wpisz: chichiros, sincor, aquael.
 9. DavyJones

  Oświetlenie akwarium 60l - dylemat

  Przelicznik W/l dotyczy świetlówek. Dla Led powinno być mniej więcej tak 2*W/l, więc wynika z tego, że lampa led którą chcesz kupić znacznie poprawi moc oświetlenia w twoim akwarium, o ile producent w specyfikacji tej lampy nie koloryzował. Led ledowi nierówny, jest wiele gównianych produktów przy których rośliny dalej kiepsko rosną. Porządne produkty kosztują znacznie więcej niż cena w/w lampy. Mam zbiorniki na tanich ledach gdzie przy 27W LED na zbiornik 50 litrów daje taki efekt jak świetlówki 2x15W. Pamiętaj też, że instaluje się ją na akwarium bez pokrywy i może być problem z rybami labiryntowymi i roślinami pływającymi.
 10. Ustaw wyloty tych filtrów tak, żeby lekko poruszały tafla wody.
 11. Ja bym wypłukał w wodzie z akwarium. Z tego co widzę to nie ma sensu nawożenie tego podłoża. nie masz roślin, które by to wykorzystały. Przynajmniej w jakimś sensownym tempie. Zostaw to podłoże tak jak jest, nic już nie grzeb. Podmieniaj wodę tak jak wspomniałem wyżej. Za jakiś czas delikatne nawożenie do słupa wody, możliwe że nawet to nie będzie konieczne.
 12. Ampularie oddychają powietrzem atmosferycznym. Więc wszystko jest prawidłowo. Gdyby odciąć je od powierzchni wody to się utopią. Pewnie bazalt. Najgorsze podłoże. Dobrze, że wiesz, że to błąd. Jeśli to zakwit pierwotniaków to z czasem minie. Gorzej jeśli bazalt przepuszcza nawozy z tych kulek. Może dałeś za cienką warstwę? Stosuj częste podmiany wody 20% co kilka dni.
 13. DavyJones

  brązowy nalot na wszystkim

  Ten nalot może być spowodowany przez trzy rzeczy: pylące podłoże okrzemki DOC i Brunatnice Pierwsze wykluczam. Sadzę, że to punkt 3. Nieskonsumowana przez rośliny (brak roślin) i bakterie (niewydajny filtr do zaistniałej sytuacji) materia organiczna pojawia się w postaci mazistego nalotu. Doskonała pożywka dla glonów: brunatnic. Co zrobić? : Skróć czas oświetlenia do 10 godzin. Dosadź roślin! Podmiany wody rób raz w tygodniu - 30% Na dzień dzisiejszy akwarium jest koszmarne. Te ozdoby i sztuczne rośliny pasują jak wół do karety. Zastąp je naturalnymi kamieniami, drewnem, korzeniami.
 14. DavyJones

  rosliny nie rosną

  W nawożeniu.
 15. DavyJones

  Bystrzyk amandy

  Nikt doświadczony raczej Ci nie odpowie. Jest taka książka: Rozmnażanie ryb w akwarium, Hubert Zientek.
×