Jump to content

DavyJones

Użytkownik
 • Content count

  1,386
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

DavyJones last won the day on April 8

DavyJones had the most liked content!

Community Reputation

81

1 Follower

About DavyJones

 • Rank
  Fanatyk

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

1,184 profile views
 1. Najmniej światłolubną rośliną czerwoną jest Ludwigia. Przy dostatecznie mocnym świetle będzie wybarwiać się na czerwono lub odcienie czerwienie i pomarańczowego, zależy od odmiany/gatunku. Jeśli tego światła będzie mniej to będzie zielona. Wyniki testu są powiedzmy dobre. Dobre dla jakiej ryby? Neonów czy molinezji? Wyłącz to napowietrzanie, spadnie lekko PH wody, będzie trochę więcej CO2 dla roślin.
 2. Niektórzy to robią. Osobiście uważam, że tylko artemia solowiec żywa lub mrożona, ponieważ jest wolna od pasożytów. Nie ma gwarancji, że mrożenie dafni lub ochotki zabija w nich wszystkie pasożyty. Raz na dwa lata lub rzadziej. Nie ma potrzeby jej wymieniać, wystarczy ją płukać jak zauważysz znaczny spadek przepływu i to też bez przesady, żeby nie zabić bilogi. Najlepiej w wodzie z akwarium, podczas podmiany. Odciągasz wężem lub zbierasz plastikowym naczyniem wodę z akwarium do wiadra i we wiaderku płuczesz gąbkę z filtra.
 3. DavyJones

  Pozyskiwanie żywego pokarmu

  Ten żywy pokarm to będziesz odławiał dla teściowej?
 4. No pięknie.... i Neony innesa przeżyły. Zdjęcia lepiej robić kiedy w pokoju jest ciemno, a akwarium jest jedynym źródłem światła. Wtedy nie będzie tych refleksów i odbić na szybie i potem na zdjęciu. Oczywiście bez lampy błyskowej. Tu Jest opisane jak robić zdjęcia i jak obrabiać je potem programem XnView Classic.: Kilka kliknięć i wygląda to tak:
 5. Dobra cena - 8 zł. Preparat coś jak Azoo PSB lub Nitraact ale tańszy. Obsadę masz po zbóju w tym akwarium. Trochę rozrzut co do wymagań składu wody i temperatury. Wrzuć zdjęcia tych plecostomusów. Jestem ciekawy czy mają już ze 30 cm. 😁
 6. To garbniki z torfu, który był w ziemi. Pierwszy raz widzę akwarium na ziemi w którym w zasadzie nie ma roślin.
 7. DavyJones

  Zbijanie PH

  Ruch tafli wody(nadmierny) lub napowietrzanie usuwa CO2 z wody. CO2 powoduje lekkie zakwaszenie wody. Dodawanie np CO2 z butli powoduje spadek PH, spokojnie można zejść z 7,4 do 6,8 w ciągu kilku godzin. Takie "skoki" nie są szkodliwe dla ryb i roślin. Oczywiście jeśli są to ryby z wód miękkich lub obojętnych, robienie tego w Tanganice to zły pomysł. W twoim akwarium KH 3 jest nawet za niskie. Wydaje mi się, że jeśli ustawisz wylot filtra tak, żeby woda z niego wypływająca nie falowała na powierzchni, to PH samo spadnie po kilku dniach. Akurat to są ryby, które potrzebują miękkiej wody. Więc dobrze ci się trafiło. Neony oczywiście jako pokarm dla ducha. 😁
 8. Wyłączyłbym napowietrzanie, przynajmniej w dzień. Skutecznie usuwa CO2 z wody, który jest potrzebny roślinom. Oświetlenie 10W to trochę mało. Dla zwartek i anubiasów może wystarczy ale dla tych łodygowców już niekoniecznie. Nie wiem czy w tej pokrywie da się dołożyć drugi moduł LED. Podmiany 80% mogą zdestabilizować zbiornik, więc rzadko robi się takie duże. W twoim akwarium raz w tygodniu wiadro wody (12 litrów) powinno wystarczyć. Do świeżej wody, tej z kranu dodawaj Aquasafe. Warto się dowiedzieć - jak już wyżej kolega napisał - co w tej wodzie siedzi, jakie ma parametry. Podstawowe testy w twoim sklepie: https://www.aquastorexl.nl/jbl-proaquatest-ph-30-100.html https://www.aquastorexl.nl/jbl-proaquatest-kh-carbonaathardheid.html https://www.aquastorexl.nl/jbl-proaquatest-gh-gezamenlijke-hardheid.html https://www.aquastorexl.nl/jbl-proaquatest-no3-nitraat.html Roślin faktycznie możesz dosadzić. Coś o niewielkich wymaganiach: https://www.aquastorexl.nl/vallisneria-asiatica.html Mam ją u siebie, rośnie nawet w półcieniu, rozrasta się umiarkowanie. https://www.aquastorexl.nl/waterplant-hygrophila-polysperma-5cm-pot.html Szybko rośnie. łatwo ją rozmnożyć. Teraz powinieneś zostawić akwarium w spokoju. Nic nie grzebać (poza dosadzeniem nowych roślin), niech dojrzewa i się stabilizuje.
 9. DavyJones

  Zbijanie PH

  Przy takim niskim KH i GH jedyne co mi przychodzi do głowy to włączony przewietrzacz albo nadmierny ruch tafli wody spowodowany ustawieniem wylotu filtra.
 10. DavyJones

  Zakładanie 112L

  Gotowanie wody wytrąca wodorowęglany i tym samym "zbija" KH. Jak chcesz się w to bawić.
 11. Ampularie składają jaja nad taflą wody, np pod pokrywą. Oddychają tez powietrzem atmosferycznym. Czasami potrafią wyjść z akwarium w poszukiwaniu "lepszego życia". Kruche, zmacerowane, dziurawe skorupy to efekt złej diety. Brakuje im wapnia i/lub też woda jest dla nich za miękka. Dokarmiaj ślimaki jak w poście wyżej napisałem. Tabletki są najlepsze. Jest też coś takiego jak wapno dla papug/kanarków. Mocuje się to tuż nad taflą wody przy szybie akwarium. Ampulariem będą to zjadały, co powinno korzystnie wpłynąć na ich skorupę.
 12. Przypadkowy wybór gatunków ryb o odmiennych wymaganiach. Dramat. Co do roślin to to co jeszcze żyje wyjmij z podłoża, niech pływa, jest szansa że wtedy odżyje, zwłaszcza rogatek. To zestaw Juwel? Akwarium wygląda na świeże, pewnie jeszcze nie dojrzało, co niedługo odbije się na zdrowiu ryb.
 13. DavyJones

  Jak zrobić SUMP do akwarium 450 litrów

  Pomyśl jeszcze nad Ikola Maxx 1200.
 14. DavyJones

  [200l] - roślinne

  Aponogeton. Pewnie jakaś hybryda. Podejrzewam, że longiplumulosus i crispus. Ładnie kwitnie i jest ogromna. Akwarium 200 l jest za małe. Wyląduje w 480 razem ze Skalarami. Boczne szyby są obrośnięte glonem. To od starej wody, bo na pewnym etapie nie mogłem wymieniać przez kilka miesięcy.
 15. DavyJones

  Jak zrobić SUMP do akwarium 450 litrów

  A dlaczego nie chcesz już Eheima? Tu trzeba jeszcze wkleić komin.
×