Jump to content

DavyJones

Użytkownik
 • Content count

  1,689
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

DavyJones last won the day on October 9

DavyJones had the most liked content!

Community Reputation

96

1 Follower

About DavyJones

 • Rank
  Nie przegadasz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

1,619 profile views
 1. DavyJones

  Akwaria na wymiar?

  Ja w plantica.pl zamówiłem akwarium 160x50x62. Cena całkiem znośna, bo jeszcze stara. 😁
 2. To akurat jest głupie. Skalary w 112 litrach ???
 3. Ja właśnie zrobiłem belkę T5 2x80W. Led'y wychodzą za drogo. Ile kosztował się stelaż i płyty meblowe?
 4. Nikt nie da Ci gwarancji, że przy silnym oświetleniu, nawożeniu CO2, żyznym podłożu itd, itp rośliny nie zginą.
 5. DavyJones

  Glony trudność w rozpoznaniu

  Ja bym tymi glonami się nie zajmował. Wyszedł z tego nawet fajny biotop. Podawanie Carbo, potasu i CO2 z bimbrowni nie ma sensu, w przypadku gdy w akwarium brak roślin.
 6. Oświetlenie LED 16W zastąpiło świetlówki 18W (2 szt.), które były standardowo instalowane w zbiornikach tej wielkości. Zarówno w jednym i drugim przypadku jest to za mało dla zdecydowanej większości roślin. Podłoże sam żwirek? To kolejna przyczyna niepowodzenia. Pod żwirem powinna być garść substratu, lub ziemi. Tak jest w przypadku prawie wszystkich zestawów, nie tylko tej firmy.
 7. Większość problemów z roślinami wynika z: niedostatecznego poziomu CO2 słabej cyrkulacji Jeśli powyższe wykluczymy to zostaje: słabe oświetlenie brak nawozów U Ciebie od razu rzuca się za słabe oświetlenie, lub nieodpowiednie oświetlenie. Widać po rachitycznej Alternanterze, że na tym polu jest dużo do poprawy. Po lewej chyba Limnophila aromatica też wygląda słabo, niewybarwiona i mizerna. L. sesiliflora i hygrophila rosną przy każdym świetle. Większość lamp, belek jest zwyczajnie gówniana i nie nadaje się do uprawy roślin. Akurat nie podejrzewam o to firmy Juwel, bo wyższa półka ale może masz te ledy w wersji Day - powinieneś rozważyć dołożenie świetlówki/belki LED w wersji "plant". Czas świecenie to +- 12 godzin. Jeśli chodzi o nawóz, to zwiększeniu oświetlenia i CO2 zastosuj VIMI All In One. Zobaczysz różnicę.
 8. DavyJones

  Biały proszkowaty nalot na roślinach

  Możliwe, że wytrącił się węglan wapnia CaCO3, bo rośliny pobrały CO2 z wodorowęglanu wapnia Ca(HCO3)2 Jest to w sumie nieszkodliwe. Podanie CO2 z bimbrowni/butli itp odwraca ten proces. Jednak długotrwałe utrzymywanie tego nalotu może negatywnie wpływać na fotosyntezę roślin - blokuje dostęp światła.
 9. DavyJones

  Dziwne zachowanie skalarów

  Nigdy nie stosowałem, ale Ci którzy mają sobie chwalą.
 10. DavyJones

  Dziwne zachowanie skalarów

  Kupiłem dwie nowe 1200 EX Plus po 399 zł za szt. w tym sklepie do którego dałem Ci link.
 11. DavyJones

  Dziwne zachowanie skalarów

  Mam Tetra EX 1200 Plus. Kupiłem go tutaj: https://www.zooplus.de/shop/aquaristik/aquarium_pumpen/aquarium_aussenfilter/tetra/403090
 12. DavyJones

  Dziwne zachowanie skalarów

  Nie monago tylko Manado. 😁 3 cm ziemi to za dużo. Max 2 cm, a najlepiej jeden. W tym wypadku więcej nie znaczy lepiej. Natomiast 4 cm żwiru to mało. Ziemia i nawozy z ziemi mogą "przebijać" przez cienką warstwę żwiru.
 13. DavyJones

  Juwel Rio 180

  I co? Będziemy się witać za każdym razem? 🤣 A jak Ci nie pójdzie z tym akwarium to co wtedy wstawisz? Zawsze lepiej poczekać kilka tygodni. Dokładnie 20 września postawiłem 50 litrów HT z emersami a dwa dni temu dosadziłem Proserpinacę invitro i mogę się założyć, że za 14 dni będzie można ją przyciąć, a szczyty dosadzić albo sprzedać. Za 14 dni wyślę Ci zdjęcie. 😁
 14. DavyJones

  Juwel Rio 180

  Cały układ, Hardscape, rośliny, nie powala. Pokaż jak wygląda zarośnięte.
 15. DavyJones

  Dziwne zachowanie skalarów

  Sypiesz 1 cm ziemi, tylko nie przy przedniej szybie i bocznych (przy tylnej może być), zostaw z 4cm odstępu. na to sypiesz Manado np 6 cm lub więcej. Możesz zrobić jakiś spadek, tzn z tyłu np: 10 cm Manado, a z przodu 6 cm. Ziemi od Manado niczym nie oddzielasz. Ważne: Manado trzeba przepłukać gorącą wodą!
×