Skocz do zawartości

DavyJones

Użytkownik
 • Zawartość

  1178
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  28

Ostatnia wygrana DavyJones w dniu 18 Marzec

Użytkownicy przyznają DavyJones punkty reputacji!

Reputacja

67

O DavyJones

 • Tytuł
  Fanatyk

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. DavyJones

  Belka akwarium 140L

  Się uśmiałem.Co to jest belka lądowa? W twoim nicku i życiu chyba jest za dużo "ganja". Rzuć to świństwo.
 2. Prawdopodobnie świetlówka 14W lub 15W. Da się. Inni to robią. Od 8 do 12 godzin. Przy 3-4 godzinach rośliny nie będą rosły.
 3. DavyJones

  Duży problem z glonami, za twarda woda?

  Ja robiłem zupełnie odwrotnie i świeciłem od pierwszego dnia 12 godzin wszystkimi świetlówkami, po tygodniu dołożyłem trzecią co łącznie dawało prawie 0,7W/l i oprócz zielonego pyłu glonów nie było. Nic nie wspominasz o roślinach. Są w tym akwarium rośliny? Glony niekoniecznie mogą być spowodowane twardą wodą. Do podmian wody możesz używać wody destylowanej z marketu. Za 5l +-2,60 zł. Jeśli tygodniowo chcesz podmieniać 20% wody w zbiorniku, to jedna bańka 5l demi na 10l kranówy powinna znacząco zmiękczyć wodę. Wrzuć zdjęcie zbiornika.
 4. DavyJones

  Nie mogę utrzymać czerwonych roślin.

  Jest jałowe. To że zalega w nim jakaś materia: odchody, pokarm, szczątki roślin i zwierząt, nie znaczy że jest żyzne i rośliny będą w nim dobrze rosły. Podłoże w akwarium roślinnym wyjaławia się zazwyczaj po 6 miesiącach i jeśli nie podawane są nawozy do wody (w tym CO2) to widać to po kondycji roślin.
 5. DavyJones

  Nie mogę utrzymać czerwonych roślin.

  Piszę to na podstawie moich doświadczeń. Jeżeli nie możesz utrzymać jakiejś wymagającej rośliny - zazwyczaj czerwonej - albo ona się nie wybarwia, a inne rośliny o małych wymaganiach świetlnych, jakieś zwartki, nadwódki itp, rosną, to znaczy, że oświetlenie dla czerwonych roślin jest nieodpowiednie/niewystarczające. Często obserwuję jak Ludwigia sp red rośnie sobie pod świetlówkami przy 0,5W/l i jest zwyczajnie zielona. Po kilku/kilkunastu dniach wzrostu przebarwia się na pomarańczowo aż wreszcie kiedy do powierzchni ma 5 lub mniej cm, robi się rubinowa. Sądzę, że w tak jest w Twoim przypadku. Masz za słabe światło i/lub o niewłaściwej barwie. Dołożenie jakiejś świetlówki T5 np Grolux zapewne poprawiłoby sytuację. W pierwszej kolejności światło a dopiero potem nawożenie.
 6. Nie przyjmie się, ponieważ: Podłoże jest w zasadzie martwe. Nie było tam żadnych żywych roślin. Najlepiej zrobić restart całego akwarium. Ewentualnie wprowadzać gatunki naprawdę niewymagające: Rogatek, moczarka
 7. DavyJones

  Nie mogę utrzymać czerwonych roślin.

  Oświetlenie do bani.
 8. DavyJones

  [72L] - roślinne

  Coś zakwitło...
 9. DavyJones

  "Nadmiernie" rozmnażające się Molinezje

  Hodowcy dyskowców uważają inaczej. Podają rybom serce wołowe.
 10. Najlepiej to zaobserwować na nowych przyrostach. Stare liście z objawami niedoborów - dziury, plamy, przebarwienia - są nie do uratowania. Po jakim czasie widać efekty? To zależy głównie od oświetlenia, podawania lub nie CO2. W moim akwarium z CO2 i 0,7W/l zajmuje to jakieś dwa tygodnie.
 11. DavyJones

  Aquael przejmuje firmę Diversa

  Ceny w ofercie Aquaela mogłyby wzrosnąć, jeśli po przejęciu Diversy Aquael miałby większościowy udział w rynku, a takiego nie ma. Diversa niebyła żadną konkurencją dla Aquaela. Chodziło głównie o dostęp do rynku i klientów. Produkty Diversy, przynajmniej w Polsce nie cieszyły się dużą popularnością. Może za wyjątkiem szkła, które było sprzedawane nawet w sieciówkach, z czego sprawy nie zdawał sobie klient końcowy. Jest wiele produktów firm konkurencyjnych, które cenowo skutecznie konkurują z produktami Aquaela. Przykład - filtr zewnętrzny, ceny z allegro. Tetra EX 1200 - 600 zł Ikola Maxx 600 - 350 zł Unimax 500 - 580 zł HW 304A - 270 zł JBL e1501 - 530 zł Eheim 2217 - 550 zł Hydor Pro 600 - 550 zł Unimax Aquaela jesli chodzi o cenę jest na przedostatnim miejscu. Nie widzę tu dużego pola manewru na podniesienie ceny.
 12. DavyJones

  Identyfikacja glonów

  Więc wyjaśnij co "to są resztki przefiltrowane przez bakterie." Człowiek uczy się przez całe życie. Nie wiedziałem, że bakterie filtrują pożywienie.
 13. DavyJones

  Aquael przejmuje firmę Diversa

  Diversa (wcześniej w rękach niemieckich) nie ma produktów, których Aquael nie posiadałby w swojej ofercie. Chodzi o dostęp do rynku i przejęcie klientów, co podkreślił sam prezes Jankiewicz: "pozwoli to nam umocnić swoją pozycję na rynku i dotrzeć do nowej grupy klientów zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych."
 14. DavyJones

  Aquael przejmuje firmę Diversa

  "Aquael, jeden z wiodących producentów na rynku zoologicznym, przejął firmę Diversa, która od 1 marca br. wchodzi w skład marek zarządzanych przez ten podmiot. Przejęcie Diversa przez Aquael oznacza konsolidację rynku akwarystycznego, a także zaowocuje zwiększeniem możliwości produkcyjnych firmy. Obecnie trwa proces synchronizacji obu podmiotów rynkowych. Jednocześnie produkty dostępne pod marką Diversa będą wciąż dostępne w sprzedaży. Obie marki będą ze sobą współpracować, dzieląc się posiadanymi technologiami oraz doświadczeniami. – Jestem przekonany, że pozwoli to nam umocnić swoją pozycję na rynku i dotrzeć do nowej grupy klientów zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. – podsumowuje Janusz Jankiewicz, właściciel firmy Aquael." źródło: http://rynekzoologiczny.pl/aquael-przejmuje-firme-diversa/
 15. DavyJones

  Identyfikacja glonów

  Co? Wg mnie jest tu kilka gatunków glonów: Krasnorosty, szantrasje, Compsopogon.
×