Jump to content

[160 l ] LT aktualizacja str nr. 5

Share

Recommended Posts

A co mi tam , pokrzyczcie sobie :P

filtracja :arrow: Aqua szut turbo 750 N

Ogrzewanie :arrow: grzałka z termostatem 150 W

Oświetlenie :arrow: 0,5 w/l

Nawożenie :arrow: sera florena

Technika co2 :arrow: bimbrownia

Fauna :arrow: 4x gurami złoty , 4 x gurami dwuplamisty , 6x mieczyk , zbrojnik syjamski, świderki x ? krewetki Red cherry x ?

Flora :arrow: nurzaniec ,gałęzatka , phoenix moss , java moss , języcznik australijski , flame moss, kryptokoryna , bacopa carbona ,rogatek sztywny , niedługo dojdzie limnobium i Micranthemum umbrosum zamiast glosi (niestety została w całości wyskubana :x )

• Administrator

Jak dla mnie to korzeń jest trochę "za płasko".Może go troszkę podnieś, podłożyć coś pod niego hmmmm.....albo dołożyć jakieś 2-3 drobne odgałęzienia aby był bardziej rozłożysty. Troszkę jeszcze trzeba poczekać, aż roślinki zajmą większą przestrzeń w zbiorniku. Cała reszta wystroju jak dla mnie oki.

Ps: a ile to się wszyscy musieli naprosić o wstawienie tutaj fotek :roll::mrgreen::mrgreen:

Fauna :arrow: 4x gurami złoty , 4 x gurami dwuplamy , 6x mieczyk , zbrojnik syjamski, świderki x ? krewetki Red cherry x ?

powinno być napisane 8x Gurami Dwuplamisty ... - złote i marmurkowe to też są dwuplame .... to są odmiany dwuplamego... i co fajniejsze mieszając sie , wychodzą ciekawe młodziaki .....

a co samego akwaria ...te kamienie wcale Tutaj nie pasują , pomyśl może nad większą ilością korzonków ...

roślinki przycinaj i rób większe kępy....

może dokup cryptocoryny wendti brown i green ? .. ładne są .... ale to moje zdanie :P nie musisz sie z nim liczyć...

w każdym bądz razie... idzie w dobrą strone ... i nie zepsuj tego.... bo znane na naszym forum jest to ... ze z cudnych akwarii robią przeciętne ... ;)

Cioska wreszcie zrobiłaś tą galerię :D Akwa masz fajne, z potencjałem. Wymienisz tylko korzeń i będzie super. No i wiem, że ostatnio miałaś małe problemy w baniaczku i dlatego jest mało roślin. Ale one odbiją i znów zrobi się piękny busz ;)

Gdzie te chaszcze zieleni które sobie wyobrażałem w Twoim akwa, gdzie te lasy :lol::lol: Nawal jakichś łodygowców na tył. Chociażby tego rogatka lub bacopę namnóż, (która dla mnie jest zagadką , ale o tym już rozmawialiśmy ;) )Obsada spoko ;) no o kamieniach to już powiedziano ;) także powodzonka życzę ;)

Pozdrawiam

Ciosana, ach ciosana...! :D Wreszcie, wreszcie, wreszcie... :D Baniaczek całkiem, całkiem... Nie wiem co się tak tych kamoli czepili, mnie się podobają ogólnie. Myślę, że gdyby je fajnie wkomponować w gęstą roślinność to by mogły zostać... No ale tak jak piszesz trzeba poczekać aż się sałatka rozrośnie ;) Zastanawia mnie jednak ta tapetka... Nie żebym się upierała na jednolitą, jak to zwykle jest doradzane (sama mam "niejednolitą" :P ), ale... coś mi w niej nie pasuje... tylko nie bardzo wiem co... Może jak roślinki ją zasłonią to nie będzie jakoś tak "przeszkadzać" ;) Dla mnie fajny zbiorniczek, bo fajną "panią" ma :D

Maziamko dziękuję , że stanęłaś w obronie tych kamoli :lol: Oczywiście znikną gdy się roślinki rozrosną. Ten styropian za akwarium też mi się nie podoba , ale liczę na to ,że zielenina to zakryje w niedalekiej przyszłości. Wiem co Ci się nie podoba 8-) To że wygląda bardzo sztucznie , wręcz jakby był oblany smołą :lol: Nie jestem w stanie wyciągnąć tego badziewia zza akwarium ,ponieważ akwa stoi w regale . Trzeba by zrobić restart żeby była możliwość wysunięcia baniaka i zmienienia tła . No to tyle mam na swoją obronę :lol:

TDC gdyby mi nie padły wszystkie roślinki od Ciebie to by była dżungla a nie Sahara ;):P:lol:

jeżeli chodzi o moje skromne zdanie, to nie pasuje tylko biały kamień. Te żółtawe są w dechę, tylko zepchnął bym je bardziej do tyłu na drugi plan i obsadził z brzegu roślinkami pierwszego planu. Korzeń jest ładny, duży lecz nie wyeksponowany. Może połóż go ukosem to przedniej szyby? I koniecznie do góry dupką ;) Rośliny z przycinki stosunkowo dosadzać. Światło jest, bimber stoi dołóż coś czerwonego - może ludwigię? Tło jest ok ;) mam takie same i na początku faktycznie dziwnie wyglądało, ale teraz jest super. Fajniusie te gurami ;) Czekam na dalsze fotki :D

Białego kamienia już nie ma. Ten drugi co był po prawej stronie , cały jest w mchu :)

Niestety teraz nie mam czasu na robienie fotek i wstawianie ich w galerię. Jeśli tylko znajdę czas to dam aktualizację ;)

Krewetki mam przepiękne . Jedna (moja ulubiona ) ma kolor purpurowy : :D

Muszę się nią pochwalić :lol: Muszę ją jedynie dopaść ;)

Dziękuję za krytykę , rady i proszę o jeszcze .

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zrobiłam restarcik . Postanowiłam iść na łatwiznę :D Zmiany są takowe :

a) zmieniłam podłoże, teraz jest:

-węgiel aktywny

-ziemia ogrodowa uniwersalana

-torf kwaśny

-kermazyt

-podłoże Aqua basis plus

-piasek

wszystko razem wymieszane i na wierzch położyłam "stary" żwirek

b)tło zmienione jest z czarnego na fioletowe.Na zdjęciach nie widać koloru , nie wiem dlaczego :?:

c)roślinki które są aktualnie :

-nurzaniec

-rotala

-żabienica (dzięki Janusz )

- gałęzatka

-limnobium

-kryptokoryna

-4 rodzaje mchu (nazwy są podane w pierwszym poście)

-rogatek sztywny (dzięki Janusz )

-heteranthera

-najas

d)nawożenie: brak

e) żyjątka:

-gurami

-samica bojownika

-zbrojnik niebieski

-świderki

I to by było na tyle .

Fotki dam kiedy indziej :lol:;)

Ps. Muszę zmienić położenie korzenia , bo się tu komuś nie spodobało ;p