Jump to content

Pley

Użytkownik
 • Content count

  3,549
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  98

Pley last won the day on January 21 2018

Pley had the most liked content!

Community Reputation

439

About Pley

 • Rank
  Cichlid lover

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, Piercing & Tattoo, Parkour

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pley

  Jaka to rybka ?

  H. formosa- Drobniczka. Miszasz i mieszasz w tym akwarium. Coś dużo chcesz tego załadować...
 2. Pley

  [72l] Tanganika

  Akwarium nie musi być w połowie zarośnięte roślinami, żeby było "żywe". Wystarczą ciekawe ryby i naturalna aranżacja i bardziej żywo być nie może
 3. Takiego rozwiązania nie widziałem, ale pomysł bardzo mi się podoba! Myślę, że ma to racje bytu i warto spróbować.
 4. Ja bym baniak oparł na filtrze wewnętrznym i tyle. Nie ma co kombinować, jak można zastosować najprostsze rozwiązanie. Filtr zawsze możesz jakoś schować w aranżacji (korzeń/ rośliny) i w razie potrzeby czyścić. Wiadomo, że pod kątem estetycznym lepszy byłby filtr zewnętrzny, panelowy czy nawet hamburg, ale niestety raczej tutaj to nie przejdzie, bo trochę nieprzemyślany był podest pod zbiornik.
 5. Pley

  Kiryśnik czarnoplamy

  Miałem kiryśniki po 15cm każdy. Te ryby należy trzymać przynajmniej w haremie, a na takowy trzeba mieć miejsca. Standardowe 200L akwa (100cm ) nie nadaje się moim zdaniem dla tych ryb.
 6. Pley

  prętnik miodowy/złoty - rozród czy choroba?

  Problem może polegać na samych rybach, a nie zbiorniku. Czy przeprowadzalas kwarantannę gdy je wpuszczalas? Często ryby słabej jakości, ciągle przenoszone z zbiornika do zbiornika (hodowle, sklepy) maja osłabiony organizm i po prostu chorują. Zmien dostawcę ryb i rob kwarantannę. Poczytaj o mieszaniu biologii ( artykuł napisany przez Dr. Marte Mierzeńska).
 7. Pley

  Skalary w 160l?

  Gaweł. Nie spodziewałem się, że Ty zadasz takie pytanie. Wybij sobie z głowy skalary w takim szkle. Wegetować będą bo czemu nie, ale trzymanie Pterophyllum w ilości mniejszej jak 6sztuk to bezsens. Możesz takie akwarium inaczej zagospodarować.
 8. Pley

  [35l] Obsada

  http://tropheus.com.pl/aklimatyzacja-i-kwarantanna/ Tutaj jest pięknie opisane.
 9. Pley

  [35l] Obsada

  Jak zbiornik jest ustabilizowany to nie ma problemu z wrzuceniem wszystkiego na raz bo akwarium jest małe = mało będzie ryb. Ale ! Pamiętaj od kwarantannie i o tym, że ryby trzeba zaszczepić bakteriami drugich i na wzajem. Do tego warto mieć tyle zbiorników kwarantannych, ile źródeł ryb posiadamy.
 10. A czytales cokolwiek co napisałem? Porównaj ich wymagania, a potem pisz herezje. Ryba Ci mówi, ze jest ok?
 11. Pley

  Tropheusy

  150x50x50cm to moim zdaniem minimum dla Tropheusów. To duże ryby stadne. Ale masz fajne akwarium ogólnie pod Tanganikę- przemyśl temat niecki, to jest coś fajnego.
 12. Pley

  [35l] Obsada

  I tak neonki i gupiki się do tego akwarium nie nadają. Zostań przy krewetkach ew. jak Cię bardzo ciśnie, to kup P. wingei.
 13. Takie obsady nie maja racji bytu ani ze wzgledu na temperament ryb, ani ich wielkości ani wymagań fizykochemicznych wody... 200l na Herosy? Z Akarami? Z Pterophylum? Jaka Ty tam masz wodę?
 14. Pley

  [54] Od kamienia do korzenia

  Klimat jest Lubie takie zbiorniki.
×