Skocz do zawartości

[160 l ] LT aktualizacja str nr. 5


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

albo mi się wydaje, albo masz syfiastą wodę. Co ile robisz podmiany ?

cut, miut i ożeszki ;P

hehe, a nam to ostrzeżenia sie daje za ortograficzne nie ? xD

Yyyyy dlaczego nikt nie krzyczy , że złe podłoże , że tak się nie robi , po co ten torf?

dlaczego miałoby być złe ? chociaż jak będziesz zmieniać/ odmulać to współczuje ci z czystego serca xD

A po co ci tam węgiel aktywny i keramzyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego miałoby być złe ? chociaż jak będziesz zmieniać/ odmulać to współczuje ci z czystego serca xD

A po co ci tam węgiel aktywny i keramzyt ?

 

Fotki były robione chwilę po wsadzeniu ostatniej roślinki . Dziś robię podmianę wody , tak około 15 %, a potem długo , długo nic :D To jest wersja dla leniwych i ma jeszcze jedną zaletę , nie wymaga dużych nakładów finansowych :) Przy akwarium low-tech podmiany wody robi się bardzo rzadko , odmulać też nie będę , nawozów i co2 nie trzeba , światło nie musi osiągać magicznego 0,5w/l . Jedyną wadą jak dotąd jest to , że roślinki wolniej rosną . Czyli mało fatygi , dużo cierpliwości .

 

Węgiel pochłaniania związki toksyczne i jest genialnym miejscem życia bakterii, kermazyt jest dobrym 'nośnikem' pożytecznych bakterii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie lepiej ten węgiel do Kubła dać ( filtra ) ? Dla mnie każdy większy syf w podłożu to strata czasu. I tak często się bawie w kulki ale to też jest masakra. :)

Nie lepiej, w filtrze węgiel aktywny powinien być tylko w pewnych specyficznych sytuacjach np. po kuracji lekami.

W podłożu jest bardzo przydatny, też u siebie dałem na spód, oczywiście nic nie ma prawa wypływać ;)

 

A akwarium - bardzo fajne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem pewien czy dobrze widzę ale na prawie każdym zdjęciu woda w Twoim akwarium wydaje mi się lekko mętnawa - tak jest czy po prostu na zdjęciach tak wychodzi ?

 

 

Hmmm... Pytasz o pomysł na coś fajnego... Może by tak jakaś czerwona roślina albo co kolwiek innego co da jakiś kontrast do Ciemnego tła i podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się coraz ładniej,kurcze znam skądś tę roślinkę z prawej strony ;) .

Mała uwaga co do jakości wody,mętna troszeczkę.sory ale ja w tym akwarium widział bym jakiś filtr kubełkowy.Na tył dał bym jakieś duże roślinki.Ogólnie jest dobrze.

Więcej ,nad aranżacją się wypowiem, gdy będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze widzę ale na prawie każdym zdjęciu woda w Twoim akwarium wydaje mi się lekko mętnawa - tak jest czy po prostu na zdjęciach tak wychodzi ?

 

 

 

Chwilę przed zrobieniem fotek oczywiście musiałam pogrzebać przy korzeniu ;) Woda jest też lekko zabarwiona szyszkami olchy. Ogólnie woda jest jak kryształ . Myślę , że to troszkę wina aparatu , albo fotografa , że takie zdjęcia wychodzą .

 

Fotki dałam tak na przekór , żeby pokazać , że roślinki coś tam podrosły w przeciągu m/w dwóch tygodni bez nawozu i podawania co2. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

10 dni po zmianie podłoża , bez nawozu i co2 .

 

:zamieszany:

 

 

Brak pomysłu na zrobienie czegoś fajnego :help:

Moim zdaniem powinno się w tym przypadku częściowo poprzesadzać rośliny, one naprawdę ładnie wyglądają sadzone w grupach i z jakim chociaż częściowym zamysłem, a nie gdzie popadnie, gdzie wolne miejsce - chodzi mi o te z pierwszego planu. Poza tym 2 wyższe powinny być osobno a nie przy sobie.

 

p.s. LT czy nie CO2 powinno być, rośliny będą szybko rosły i wyjedzą nadwyżki micro jak podłoże zacznie "pracować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka a jak z parametrami? Mam na mysli NO3 i jak z podmianami wody? Bo w low-tech raczej ich nie powinno byc :) Tylko u Ciebie chyba troche malo roslin jak na taki luksus.

parametry wody mam takie :

pH 7

TwW 11°n

TwO 13°n

NO3 3

PO4 > 1,8 mg/l

 

Co do podmian wody , nie stosuje się ich w technice L-T, dolewam tylko tyle wody ile odparuje .

CO2 nie używam , jest to w miare zbyteczne ;)

Roślinki rosną mi całkiem nieźle, mech rośnie jak głupi.Ogólnie efekt widać gołym okiem . Niestety fotek nie jestem w stanie dać , ponieważ aparat nie dość ,że mam słabiutki to jeszcze gnębi mnie notoryczny brak czasu.

Gdy tylko będę mieć świeże fotki na pewno je pokażę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...