Jump to content

TheDivineConspiracy

Użytkownik
 • Content count

  641
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

TheDivineConspiracy last won the day on November 17 2013

TheDivineConspiracy had the most liked content!

Community Reputation

6

About TheDivineConspiracy

 • Rank
  Wyjadacz
 • Birthday 10/31/1986

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.lastfm.pl/user/adam_86
 • Jabber
  adax86@aqq.eu

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Planet Hell
 1. TheDivineConspiracy

  Identyfikacja problemu, glonu

  Po tym pewnie nie podmieniłeś wody? Bakterie bytujące w podłożu rozkładają materię organiczną do związków amonowych (NH3/NH4). Wzruszenie podłoża spowodowało uwolnienie ich do słupa wody. Glony znacznie chętniej wykorzystują azot w takiej formie niż obecny w dojrzałym akwarium NO3. Na Twoim miejscu wyłączyłbym jedną świetlówkę (łatwiej będzie o stabilizację gdy nie ma za dużo W/l), podmianki większe i utrzymanie parametrów i dalsze nawożenie. Powodzenia.
 2. TheDivineConspiracy

  [45L] Azja

  Fajny pomysł na zagospodarowanie kąta. Szafka mogłaby mieć szerszy tył dla wzmocnienia górnej półki. Szkoda, że nie będzie zbyt wygodnie obserwować to akwarium. A co do samego akwarium to żywy przykład, że nie trzeba wielu komponentów, żeby prezentowało się całkiem ciekawie. Można powiedzieć, że już dołączyło do Twojej listy udanych baniaków. Powodzenia.
 3. TheDivineConspiracy

  Guns N'Roses w Rybniku 30.VI.2012.

  Siemka Koncert został przesunięty na 11ego lipca. W tym linku ja. A TU fotki z koncertu. Wszystko minęło błyskawicznie szybko, choć czas oczekiwania na koncert doprowadził nie jednego do szewskiej pasji. Czekaliśmy sporo po suporcie na Gunsów. Spóźnili się 2,5h choć wg niektórych godzinę krócej, bo jak się okazało zespół miał zakontraktowany o godzinę później występ, no ale to nadal 1,5h. Nie ma z resztą co się dziwić, gwiazdy tego pokroju chyba lubią jak się na nich czeka Wszystko się skończyło koło 3 w nocy. Ogólnie było zaj****cie. Z dobrą ekipą jechałem... yeah
 4. W drodze do Rybnika na koncert Gunsów Jazda pociągiem 12h w jedną stronę (,,tankowanie" i karty) http://desmond.imageshack.us/Himg254/scaled.php?server=254&filename=sdc10006z.jpg&res=landing Hardcore'owe śniadanko No i już na miejscu, na supporcie http://desmond.imageshack.us/Himg39/scaled.php?server=39&filename=01012011240.jpg&res=landing
 5. TheDivineConspiracy

  [84l] gupiki

  Dzieje się. Lotosy odbija po przycince to wstawię nowe fotki (jak nie zapomnę), ale uprzedzam, ze to nie to samo. PZDR!
 6. TheDivineConspiracy

  [45l] krewetkarium i może coś jeszcze...

  Widzę, że styl akwarium raczej nie uległ większej zmianie od napisania mojego ostatniego postu Nie wolałabyś mech na korzeniu zamiast tej wgłębki? Jaka jest obecna obsada akwarium. Dalej sam bojek? Nic tam nie widzę. Pozdrowionka!
 7. TheDivineConspiracy

  "kurz" na roślinkach!

  Nie rozumiem tych Waszych porad. Jak bazalt ("kalcyt") może się kurzyć na roślinach? Na pewno bym nie zaciemniał akwa. Nic by to pomogło. Akwarium mi wygląda na niedostatecznie filtrowane. Żabienica pada jak na moje oko z braku światła. Świetlówka świetlówką, ale jak on świeci nią dajmy na to 4-5h to efekt tego żaden. Rośliny da się jeszcze odratować, ale co z tym zrobi właściciel akwa - jego sprawa. Nie powinien co chwilę przestawiać tych roślin - widać z resztą że to im nie służy.
 8. TheDivineConspiracy

  ELATINE HYDROPIPER

  Są. Jest m.in. o tym w międzynarodowej czerwonej księdze. European Red List of Vascular Plants i polskiej również (wszystkie gatunki nadwodnika; hydropiper narażony na wyginięcie) Na handel roślinami zagrożonymi wyginięciem jest potrzebne odpowiednie zezwolenie. http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const ... 9&id=47117
 9. TheDivineConspiracy

  Guns N'Roses w Rybniku 30.VI.2012.

  No to fajnie, że chociaż tylu sprzedaż ma ruszyć przed świętami, więc śledźcie newsy!
 10. TheDivineConspiracy

  [45l] krewetkarium i może coś jeszcze...

  Nie będę odmieńcem i napiszę, że żwirek również mi się nie podoba. Zrównałabyś to "pupę" chociaż po środku i podsunęła ten żwirek na tylną ściankę...W sumie skoro już tyle przetrwał w akwa znaczy chyba, że albo jest on Tobie obojętny, albo Ci się (o zgrozo) podoba ale jak to mówią - gusta i guściki no i do rzeczy... Fajny efekt uzyskałaś, ale część roślin w ogole tam nie pasuje. m.in. pistia. Zostawiłbym na bank z tego elosie, nurzańce i mchy, reszta ulega wątpliwości sensu bycia. Rybka widać zdrowa, nie ma się tak poza tym czego doczepić. Ogólnie to jest OK.
 11. TheDivineConspiracy

  [63l] ogolne bez pomysłu

  Bez sensu. Po co? Jak ogarnie 150 to każesz mu stawiać 1000? Jak chce mieć takie akwa to niech ma. Andrerw, świetne, zadbane akwarium Miło tu zajrzeć.
 12. TheDivineConspiracy

  Wymiana filtra

  Nie musisz ich razem trzymać. Pożyteczne bakterie znajdują się też w wodzie i w podłożu. Kwestia krótkiego czasu jak zasiedlą się w nowym filtrze.
 13. TheDivineConspiracy

  [037l] Witch Mountain

  Ja właśnie czekam na to. Znając już Twoje zdolności akwa-zagospodarowawcze spodziewam się jakiegoś boom. Jedynie co pozostało to patrzeć i czekać na zmiany Pozdrawiam!
 14. TheDivineConspiracy

  [112l] Zielony Zakątek

  Roślina o którą pytała Aga to nie moczarka (egeria najas) tylko jezierza mała (najas quadelupensis). Nie podoba mi się w ten sposób przycięty nurzaniec i porozwalane żabienice, lepiej by wyglądały po jednej stronie wg mnie. Ale to Twoje akwarium Pozdrawiam.
×