Jump to content

Janusz

Przyjaciel
 • Content count

  1,808
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Janusz

 • Rank
  Przyjaciel
 • Birthday 11/23/1971

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Jelcz-Laskowice
 1. Sorki ale normalnie jak to się czyta, to się wymiotować chce. Nie jestem tu często ale ręce opadają jak się nie które posty i tematy czyta. Co jest w tym temacie niezrozumiałego? Ahaed w pierwszym poście podał linki jako lektórkę do poczytania, trzeba tylko z uwagą to poczytać i zastosować się do wskazówek.
 2. Janusz

  Doczekany baniak!!

  Przepraszam ale muszę wsadzić swoje "trzy grosze". Musiałeś słuchać nie tych, których powinieneś. Jak na razie popełniłeś ich bardzo dużo. Nie wiem jak u ciebie z nauką ale idzie ci ciężko.Ale to już ustaliliśmy bo słuchałeś się pewnie ludzi, którzy swoje akwaria traktują jako śmietnik do którego można wsadzić wszystko co napotka się w sklepie. Czy aby na pewno zbiornik??? Bardzo mało zieleni, która i tak wydaje mi się nie nadająca do akwarium.Widzę tam trzy roślinki, które bardziej nadają się do doniczki na parapet niż do całkowitego ich zanurzenia. Co do podłoża to powiem, że w ciągu miesiąca zmieni on swoją barwę na kolor brązowy co nie zbyt ciekawie wygląda. Moja propozycja: Poczytaj na temat urządzania akwarium i o tworzeniu właściwych warunków dla różnego gatunku ryb.
 3. Janusz

  Co po kolei kupować ?

  Gdy mowa o roślinkach mało wymagających, mi przychodzą do głowy dwa gatunki.Jest to mikrozorium i anubiasy. Im nie jest potrzebna żadna ziemia ogrodowa---bo do czego. Wystarczy kilka korzeni i na nich właśnie obwiązane te roślinki---świetnie można zaaranżować akwarium. ogolne-01-12-2012r-str-26-t13301-260.html
 4. Janusz

  [200L] ogólne 01.12.2012r.str.26

  Miejsca jest wystarczająco dużo. Fajną rzecz zaobserwowałem, samce tęczanki zachowują się jak amfipriony w ukwiałach."Siedzą" sobie w swoich pozajmowanych miejscach na liściach i pilnują .
 5. Janusz

  Likwidacja ślimaków

  Po pierwsze-- to nie ten dział. Po drugie-- jest o sposobach radzenia sobie ze ślimaczkami multum postów, wystarczy poszukać. Po trzecie-- temacik do zamknięcia.
 6. Janusz

  [200L] ogólne 01.12.2012r.str.26

  Dalsze zmiany dochodzą do obsady krewecie filtracyjne i z roślin mikrozorium. A i proszę nie pisać, że widać filtr---tak ma być. Trzeba się przecież czegoś doczepić.
 7. Nigdy nie ufaj sprzedawcy.Ich rola polega na wciśnięciu czegokolwiek za dobre pieniążki i nie do końca ma się to z naszymi oczekiwaniami. Zaufaj natomiast ludziom, którzy mają wiedzę na temat uprawy i pielęgnacji roślinek akwariowych.Czytaj wiadomości na forum i ucz się.
 8. Masz pomieszane roślinki jeśli chodzi o ich zapotrzebowania na światełko i nawożenie. Proponuję poczytać o roślinkach--tych w twoim akwarium-- i w zależności od ich potrzeb dobrać je uwzględniając ilość światła i jego jakość w akwarium.
 9. Janusz

  Podłoże w akwarium

  Aby cokolwiek o podłożu Ci napisać musimy wiedzieć co planujesz w nim, a właściwie jakie roślinki chcesz uprawiać. No jest to bardzo ważna rzecz--bo jeśli ma być to akwarium bez roślinek, to raczej żyzne podłoże jest ci nie potrzebne.Inaczej się to ma jeśli planujesz roślinki. Podaj nam co zamierzasz i jakie roślinki mają być w akwarium.
 10. Przepraszam ale uważam, że temat do zamknięcia. Cała masa o pozbywaniu się ślimaczków jest już napisana na forum--trzeba tylko minimum wysiłku i sobie poszukać.
 11. Janusz

  [200L] ogólne 01.12.2012r.str.26

  Może dla ciebie tak jest---ale to nietypowe akwarium 80x50x50 Jeśli mam być szczery, to oceniamy akwarium, a nie jakość wykonanych zdjęć.
 12. Janusz

  [200L] ogólne 01.12.2012r.str.26

  Tak krasnale są obecne w akwarium, nie ma ich dużo--ale to jest wzięte pod uwagę przy aranżacji. Tak na serio, to podobają się mi nieliczne kolonie krasnali, ładnie wyglądają, gdy tak sobie falują w wodzie. Dodam tylko, że jak stanę się posiadaczem innego z gatunku mikrozorium, to ono właśnie zajmie miejsce nurzańca---jakoś mi tam on nie pasuje, ale nie chciałem go teraz ruszać.
 13. Janusz

  [200L] ogólne 01.12.2012r.str.26

  Witam po wielu miesiącach kolejna przemiana. Z rybek są Tęczanki czerwone a aranżacja---no sami zobaczcie. A zmieniło się jeszcze podłoże nie ma już manado tylko czarny bazalt.
 14. Janusz

  glony nitkowe

  Akwarium masz za długo oświetlane. Zła barwa świetlówek---wszystkie 6500K Zaprzestań podawania nawozów i co2 aż do uporania się z problemem. Jakie masz parametry wody---testy by się przydały.
 15. Powiem od siebie, że obsada jest fatalna jak na akwarium 25L. Co do temperatury wody jest już o sposobach radzenia sobie z obniżaniem dosyć dużo napisane na forum wystarczy tylko poszukać. Podpowiem tylko, że wystarczą wiatraczki montowane w komputerach. Zamykam. Mapet
×