Jump to content

Evelyn

Przyjaciel
 • Content count

  583
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Evelyn

 1. Jakie macie zwierzęta w domu oprócz rybek? Jakie są wasze ulubione? Ja mam psa w typie boxera i kota.
 2. I'm coming up only to hold you under. I'm coming up only to show you wrong. And to know you is hard; we wonder. To know you all wrong; we were.

  1. Deadmau5

   Deadmau5

   nołkołpytindysyt

 3. Kardynałki wolą chłodną wodę w ogóle do molinezji nie pasują, więc najlepiej jakby w ogóle opuściły zbiornik. Najprawdopodobniej denerwuje się z powodu małej przestrzeni jak już wcześniej wspomniano, więc jeśli zmieniasz zbiornik na większy to dobrze, tylko musisz pamiętać o odpowiednim jego założeniu.
 4. Evelyn

  [180L] Ogolne.

  Na prawdę zbiornik godny pozazdroszczenia. Bardzo mi się ta aranżacja podoba.
 5. Podmiana wody, odmulenie dna, wyczyszczenie sprzętów, przegląd roślinek, czyszczenie szyb, zmiana tła.
 6. Evelyn

  Skalar zjadający małe molinezje.

  To się nazywa natura, to normalne, jeśli rybki są małe, każda ryba je pogoni jaka by nie była spokojna. Skalar widząc małe molinezje uważał je za dobry kąsek i zawsze tak będzie. Jedynym wyjściem jeśli chcesz je odchować to nie wpuszczać do akwarium ogólnego póki nie będą odpowiednio duże.
 7. U większości ludzi myślenie nie jest mocną stroną. Przykre ale prawdziwe...
 8. Całkiem przyjemne dla oka. No i po kolejne moja ulubiona ryba czyli bojownik. Jest dobrze
 9. Evelyn

  [96l] ogólne

  Nie masz zamiaru zmieniać obsady? Po pierwsze kiryski są stadne, 2 to nie stado. Neony też są stadne i najlepiej czują się w dużej grupie. 4? Zdecydowanie za mało. 4 razy brzanka, pomijając fakt, że musi być ich więcej, mogą zjadać krewetki lub dokuczać innym rybom bo będzie im się po prostu nudzić po pewnym czasie. 2 danio pręgowane, pomijając kwestie, że zdecydowanie za mało, to zdecydowanie nie te warunki. Danio wolą zimną wodę i zdecydowanie więcej miejsca do pływania, to samo tyczy się lamparcich. W takim zbiorniku zdecydowanie lepsze jest jedno stado (neony albo brzanki). O ilości zbrojników nie wspomnę, góra 2 mogą być w takim akwarium. Jedynie krewetek jest tu dobrze. Cała obsada jest pomyłką. Co do zdjęć, to nie wiem czy to efekt słabej jakości zdjęcia, czy sytuacja w akwarium ale woda wydaje się być zielona, jakby od glonów. A rośliny są za duże na pierwszy plan, lepiej byłoby je popchnąć na tył, żeby odsunęły trochę przodu, bo tak to nic nie widać. W sumie nawet nie wiem co widać, gdzie one są posadzone jak się dobrze przyjrzę, przydałoby się je przyciąć, albo jakoś sensownie poukładać.
 10. Evelyn

  Wszystkiego najlepszego!

  Forumowy dinozaur, dziękuje wszystkim
 11. Evelyn

  Temat na czwartek 04.10.2012

  W tym tygodniu wygrywa sidorcia, gratulacje i proszę o kolejny temat
 12. Evelyn

  Ankieta "Na szybie"

  Wygrał Dunay, gratuluję i proszę o temat na następny tydzień.
 13. Evelyn

  Ankieta "Na szybie"

  Witam, od dzisiaj ja będę prowadzić jak na razie ten dział, wiem, że długo się nic tu nie działo, więc od razu znów wszystko rusza. W drodze wyjątku, głosowanie jest dostępne przez cały wtorek, ale wyniki i danie nowego tematu przez zwycięzce odbędzie się według starych zasad. 1. -Ramirez- 2. Dunay
 14. Bojownikowi nic się nie stanie jak będzie jadł narybek, przecież jest mięsożerny, ale wiadomo , że należało by urozmaicić. A może żywe dafnie by mu posmakowały?
 15. Evelyn

  Neon Innesa i Welon

  Tak, moja koleżanka trzymała welony z neonami. Na drugi dzień welony zjadły neony, nawet płetwy z nich nie zostawiły, więc uważam to za dość ryzykowne posunięcie.
 16. Evelyn

  Martwa samica prętnika podczas tarła

  Obserwować czy się uspokoił, a jeśli nie to go oddać, bo innego wyjścia nie ma. A jak nie masz go gdzie oddać, spróbuj go jakoś odizolować.
 17. Evelyn

  Karmienie konopią?

  Skierniewice też mój rejon i o tym słyszałam xD. W moim regionie jak widać pomysłowość nie zna granic, ale i lepsi się zdarzali. A widać redaktorzy mają trochę problem z pisaniem zrozumiale.
 18. Evelyn

  akwarium 72l

  Przyczyn może być kilka, choroba, złe parametry wody. Czy zaobserwowałeś coś jeszcze? Wiele by pomogły testy wody. A ślimaki mogłeś przynieść na roślinach. Często się tak zdarza.
 19. Evelyn

  Martwa samica prętnika podczas tarła

  Nie dokupuj samic jak Ci zdychają i nie znasz przyczyny. Zrób testy wody i zaobserwuj samca. Bo to może być albo wina samca, że je po prostu zamęcza albo wdała się jakaś choroba. Poobserwuj akwarium, bo może zauważysz jeszcze coś dziwnego co by mogło pomóc nam w zidentyfikowaniu przyczyny.
 20. Też mam tą roślinę, ale nie pamiętam jak się nazywa. Też wyrasta mi ponad taflę wody więc tuż przy powierzchni ją ucinam i czubek wsadzam do żwirku i mam drugą roślinę .
 21. Evelyn

  Martwa samica prętnika podczas tarła

  A tarło odbywało się w akwarium ogólnym? Ile ma litrów? Jeśli tak jest kilka opcji. Po tarle samiec przegania samice i mogło się tak zdarzyć, że ją zamęczył. A co do ikry to po prostu samiec mógł jej nie upilnować albo też sam zjeść.
 22. Evelyn

  [27l] Krewetkarium roślinne

  Podoba mi się bardzo.Też lubię zieleniaki. Krewet prawie nie widać w tym gąszczu ale to dobrze . Też chciałabym żeby zdjęcia w lepszej jakości były to może by się coś jeszcze dostrzegło.
 23. Evelyn

  45l

  Ja proponuję Ci jedną ławicę małych rybek i jakieś krewetki do tego. Z ławic może być: razborka boreańska, drobnoustek obrzeżony, microrasbora galaxy też mogła by być. A z krewetek to wszystkie dorastające do 4-5cm, np. red cherry, amano. Co do ramirez, nie wpychałabym ich do 45l, jednak one potrzebują troszkę większego akwarium.
 24. Evelyn

  Spory problem z bystrzykami ozdobnymi.

  Jeśli w stadzie są dwa samce, a do tego w takim niewielkim to normalne, że muszą ustalić między sobą hierarchię. Musi okazać się, który jest lepszy, silniejszy, ładniejszy. To normalne u zwierząt, nie tylko u ryb. Rywalizacja jest od zawsze.
 25. Evelyn

  Gupik (Poecilia Reticulata) - kompendium wiedzy

  Hoduję w 25l, gupiki endlera i krewetki red cherry. Na początku miałam 2 samce i 3 samie gupików oraz 5 krewetek. Teraz nie wiem ile mam. I ryby i krewetki rozmnożyły się, że na prawdę nie mam pojęcia ile ich dokładnie posiadam. Jeśli endlerki są same nie potrzeba kotnika, one sobie jak najbardziej poradzą. Potem nie wiadomo co z tymi rybkami robić, jak pojawi się kilka pokoleń. To prawda, samice tego gatunku, nie urodzą więcej niż 10 młodych ale po kilku miesiącach z dorosłymi samicami i samcami, będzie już kilka pokoleń. Jeśli ma się większe akwarium niż 25l to okej, bo długo będą zarybiać akwarium, ale jak ma się takie małe to zaczyna robić się przyciasno. Chociaż szkoda mi wydawać tych rybek bo są po prostu przeurocze. Ja również przejawiam miłość do żyworódek, chociaż są to mało wymagające rybki jak na kogoś kto już tyle w akwarystyce siedzi. Hodowałam wiele ryb, mniej lub bardziej wymagających a nawet rozmnażałam, a i tak na końcu zawsze wracałam do żyworódek. Polecam gupiki wszystkim, jeśli nie chcą mieć bardzo kłopotliwych rybek, a chcą żeby ładnie się prezentowały. Aby nie było problemów z rozmnażaniem można kupić same samce pawich oczek lub endlera, które swoimi barwami przyciągają wzrok. Lubię żyworódki nic na to nie poradzę .
×