Skocz do zawartości

Forum się psuje.....


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie serwera to jest to serwer dedykowany, który jest bardzo dobry. Problem tkwi w obciążeniach bazy danych. Ma ona ogromne rozmiary co utrudnia poprawne działanie serwera. .

Może w walce monstrualną bazą danych pomogłoby wykasowanie np. wszystkich userów którzy przez rok się nie logowali. Po takiej przerwie raczej już nikt na forum nie wraca, a baza danych uszczupliłaby się może o 1/4, albo nawet połowę nieużywanych kont [a 2000 kont to już sporo] ;)

Także myślę że tematy z kosza powinny być co jakiś czas automatycznie usuwanie, bo zbiera się tam wysypisko danych ;)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja myślę Atreyu, że kasowanie to nie jest rozwiązanie tylko zamiatanie pod dywan... Forum ma się rozrastać, ma przybywać użytkowników, tematów i postów. Taki jest cel.

 

A co do kosztów nowego serwera, to wiem że nie są to grosze ale stronka jest wyceniana w chwili obecnej na 580615.3 PLN. (dane z http://wycenastrony.funkcje.net/?adres= ... kwarium.pl )

 

Problem ze stabilnością jest poważny i coś z tym trzeba zrobić. Jeśli będzie potrzebna jednak zbiórka na nowy serwer, to zróbmy taką zbiórkę. Forum jest popularne, ludzie nie chcą go stracić ale odchodzą bo nie da się z niego korzystać.

 

Ze swojej strony chciałabym uzyskać jakieś szczegóły od Admina, jakieś konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wyceny z takich stron, najczęściej można sobie wsadzić w buty. A tak ogólnie to nie rozumiem co ma do rzeczy wartość stronki? Takie rzeczy to raczej sprawa właściciela :roll: . Forum co jakiś czas się pojawia i potem znika, dla mnie to znak, że ktoś przy nim w obecnej chwili pracuje i próbuje rozwiązać ten problem. Ostatnim razem jak były takie cyrki to wiem, że siedzieli całą nockę(włącznie z naszym adminem) nad pracą z bazą danych. Więc nie wydaje mi się aby takie popędzanie ich było na miejscu :roll: . Jak skończą robic to admin na pewno się tutaj odezwie. Teraz robicie sztuczny szum, gdzie i tak nikt konkretny teraz tego nie czyta. Pewnikiem robią teraz coś innego, jak np: naprawa strony. Polecałbym zimny prysznic i przeczekanie aż się wszystko ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witam!

Zarówno strona, jak i forum znajdują się na serwerze dedykowanym wykupionym praktycznie wyłącznie pod ten serwis. Ten serwer jest wystarczająco wydajny, lecz pojawiły się jakieś problemy techniczne. Nie możliwe jest to, że jednego dnia wszystko działa poprawnie, a innego się psuje, przy podobnej liczbie odwiedzin.

Osoba odpowiedzialna ze obsługę serwera próbuje się z tym uporać.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesadyzmu. Codziennie jestem na forum i dwa-trzy razy kompletnie nie mogłam wejść. Jakis general error czy cuś.Spróbowałam na drugi dzień i ok. To normalne, że czasem są jakieś problemy (na innych forach gdzie się udzielam, też tak jest). Jakoś mi ni eprzyszło do głowy żeby odchodzić. Cierpliwości życzę i więcej wyrozumiałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Przyczyną nie jest sprzęt, lecz oprogramowanie zainstalowane na nim. Do tego był jakiś błąd na stronie, który przeciążał serwer. Błąd został naprawiony, lecz na zainstalowanie nowego oprogramowania trzeba niestety jeszcze poczekać. Jakby zależało to od nas to błędy byłyby już naprawione, lecz nie my to robimy. Zajmują się tym ludzie z obsługi serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh,Panie Adminie,ponoć błędy zostały naprawione,czyżby? Nie widzę różnicy,forum siada dziennie czasami paręnaście razy.To irytuje nie tylko mnie , ale i innych userów , jak i modów... A potem dziwota że później są posty typu "polecam to forum" "polecam tamto forum" itd , itp ... Czasami im sie nie dziwie , dlaczego ? Otóż przeglądam inne fora , nie udzielam się , ale czytam , i ani razu , nie widziałem takich błędów , jakie występują tutaj.Proszę coś z tym zrobić , może olać ludzi z obsługi serwera ? zmienić serwer ? jest taka możliwość ? bo naprawdę , aż brak słów ... ciągle tylko General Error , Error itd.... ileż można ? :zamieszany: :zamieszany: :zamieszany: :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy płacicie za serwer? jeżeli tak to potraktujcie to jak zwykłą transakcję. płacę - wymagam. jeżeli za serwer nie płacicie, to nie ma wyjścia i trzeba czekać aż się ludzie zlitują i zrobią porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy płacicie za serwer? jeżeli tak to potraktujcie to jak zwykłą transakcję. płacę - wymagam. jeżeli za serwer nie płacicie, to nie ma wyjścia i trzeba czekać aż się ludzie zlitują i zrobią porządek.

No na pewno nie jest za darmo.

Nie wyobrażam sobie utrzymania forum z ponad 4k użytkowników, do tego jednej z najpopularniejszych stron o akwarystyce na darmowym hostingu ;)

W każdym razie, skoro jedna firma nie wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków i są ciągle problemy to może pora zastanowić się nad przeniesieniem forum w inne miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Administrator forum zdaje sobie sprawę z problemu. Natomiast co do zmian serwera itp. To jest sprawa właściciela forum. Wiem, że się denerwujecie. I całkowicie to rozumiem.

 

Resztę napisał już wcześniej admin. Jak coś się zmieni, będzie zrobione to na pewno wszystkich o tym powiadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oto najświeższe informacje.

Cały serwer ma być instalowany od nowa. Dokładnie nie wiem, kiedy to będzie, ale chcemy jak najszybciej (ten weekend).

To podobno ma pomóc, lecz jeżeli tak nie będzie, prawdopodobnie kupimy nowy serwer.

Jeszcze raz przepraszam za utrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...