Jump to content

nyq20

Ekspert
 • Content count

  781
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About nyq20

 • Rank
  Expert

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska - Wielkopolska
 • Zainteresowania
  Wiele rzeczy.
 1. nyq20

  Prośba o rozpoznanie, czy to sinice?

  Z tym światłem (zbyt słabe), podłożem (którego brak), bo nie chodzi mi o sam żwirek daleko nie zajedziesz. Poczytaj na forum albo przejrzyj google jak założyć akwarium roślinne. Głównie skup się na formie akwarium low tech i high tech. Sam wybierz, które bardziej Ci odpowiada i zrób poprawnie od podstaw.
 2. Powiedz mi jakie masz podłoże. Jeśli oceniasz swoje doświadczenie jako słabe to pakowanie się w sole nie jest najlepszym sposobem chyba, że traktujesz obecną aranżację jako pole do testów na przyszłość to wtedy ok, bo gdzieś popraktykować trzeba. Woda ze studni w większości przypadków to bardzo zły pomysł. Najlepiej skontaktuj się z kimś odpowiedzialnym za badania wody i dopytaj jakie ma parametry. Wtedy będziesz więdział na czym stoisz, a to jest podstawa do dalszych działań.
 3. nyq20

  Zmiana forum

  Dlaczego w wielu tematach np. w których zabierałem głos są powyrzucane wypowiedzi moje lub innych uzytkowników? Tyczy się to także tematów, które ja sam zakładałem. Poza tym moje subiektywne odczucie jest takie, że w chwili obecnej oporne jest poruszanie się po forum, a szata graficzna zbyt bogata co przeszkadza w szybkim znalezieniu informacji itd. Zarząd forum może zdjąć moją rangę i przekazać innej osobie, bo teraz raczej rzadko będę obecny na forum. Pozdrawiam. Luna: Połączyłam Twój temat z już istniejącym.
 4. nyq20

  [4l] something

  Może nie bój się słońca i spróbuj wykorzystywać je jako oświetlenie akwarium. Widziałem kilka takich zbiorniczków (parapetowych) i było ok. Na dno tylko mały heniek/parvula i mech Phenix. Ewentualnie małe grupki dużego heńka, umbrosum etc.
 5. nyq20

  Co to za roślina?

  Jak dla mnie to wgłębka zmieszana z pelią. Lewa część to typowa wgłębka, a prawa pelia. Zdjęcie lepszej jakości rozwiązałoby problem. Pelia nie rośnie nadzwyczajnie szybko w przeciwieństwie do wgłębki.
 6. Do tak małego akwarium kup sobie podłoże ADA. Warstwa 4-5cm będzie wystarczająca. Tam gdzie będziesz miał duże wzniesienia możesz podsypać keramzytem lekko zmieszanym z podłożem. Ja bym dał dwa duże kamienie w narożnikach na wzniesieniu i kilka małych z przodu. Mały i duży heniek jest ok, wgłębkę bym sobie darował bo w tak małym akwarium to nerwicy będzie można z nią dostać. Mech jak najbardziej, a w szczególnie phenix, bo jest drobniutki. H. japan też dobry wybór. Jeśli będziesz miał dobre podłoże np. ADA oraz dobre nawożenie (w tym CO2) to proponuję zakup roślin in-vitro.
 7. Będzie bardzo ok. Dobre światło i dobre podłoże. W przyszłości pomyśl nad zestawem CO2 i proszę nie spiedziel aranżacji kilkoma sadzonkami roślin (tu kijek, tam kijek) jak to bywa w 90% przypadków na forum :]
 8. Świetlówka ma podaną długość w mm. Dolicz do tego 2.5cmx2 na oprawki bryzgoszczelne + 1cm zapasu i będziesz wiedział czy wejdzie. Oprawki od T8 nie będą pasować do T5.
 9. Zakładając, że podłoże będzie dobre jakościowo i bardzo żyzne to tak: (patrz wyżej). To są moje wnioski przy prowadzeniu akwarium przy 1,3W/litr, 0,75W/litr i troszkę powyżej 0,5W/litr. Pozdro.
 10. nyq20

  Nowe świetlówki.

  Dwie świetlówki typu daylight. Polecam Philipsa Master albo AquaMedic.
 11. nyq20

  Co nie tak z moim mikro?

  Kolejny przykład. Mikro Intermagu nie nadaje się do akwarium. Koniec.
 12. Postaw się na miejscu sprzedającego. Ciekawe czy Ty urządziłbyś akwaria po 500l tylko po to żeby ryby miały komfort. To jest sklep, a nie prywatna hodowla. 150l to i tak całkiem sporo, uwierz mi. Łatwo mówić siedząc przed kompem, a co innego kiedy trzeba np. rodzinę utrzymać. Pewnie, że fajnie byłoby jeśli ten obraz byłby inny, ale... Rozumiem bojowniki w kubeczku, ale tutaj... Praktycznie każdy z nas je wieprzowinę i drób, a nikt nie ubolewa nad losem tych zwierząt, a jest on 100% gorszy niż los ryb. Druga sprawa to fakt, że komfort ryb = dużo wyższa cena artykułów akwarystycznych. Co wtedy byś powiedział? Ale drogo... Pozdrawiam.
 13. nyq20

  Czarny meszek na mchu

  Pewnie krasnorosty, a do tego w początkowej fazie, bo piszesz, że maja 1mm długości. Poczytaj o tym. Wszędzie pełno informacji na ten temat.
 14. nyq20

  Roślinki w akwarium a podłoże

  Ziemia substral osmocote, a na to żwirek może być. Będzie tanio i całkiem okej. Przy tym świetle parvula średnio będzie rosła, a dokładnie chodzi o brak pełnego wybarwienia i ogólnie w pełni zdrowej rośliny. Zamiast tego polecam staurogyne na pierwszy plan tym bardziej, że jest to roślina, która głównie odżywia się przez system korzeniowy. Jeśli mówiąc "... Żadnej chemii do akwarium" masz na myśli nawozy płynne to proponuję najpierw poczytać o uprawie roślin wodnych.
 15. nyq20

  Funkcja by pass

  Może nie do końca się rozumiemy, ale według mnie ta funkcja jest właśnie po to, żeby wyłączyć z prądu pompę. Jeśli by-pass nie działa jak powinien to może jest coś nie tak podłączone albo wlot/wylot jest źle usytuowany.
×