Skocz do zawartości

Atak glonów (zielenice + glon nitkowaty)


Spirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 249
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Ten wynik testu na PO4 nie cieszy... Robiłeś powtórnie może ten test?


Zaraz zrobię.

 

A jak wygląda sytuacja z glonami?

Wszystko dobrze, kwitną :)
A poważnie to miałem prawie na całej tafli wody wielki kłąb nici. Zielony pył minimalnie się uspokoił. Krasnorosty mają się dobrze, nie widzę większych zmian.
Za to zauważyłem na tym nowym żwirku jasnym, że zbrązowiał. Znowu okrzemki?

W Sylwestra założyłem tą nową świetlówkę.

Niestety teraz przy podmianie wody zruszyłem rośliny i zapewne teraz nastąpi sajgon...

Testy wody przed podmianą:
​pH- 7,6-7,8

PO4 - 1 - 1,5 mg/l

NO3 - 20-40 - kolor wyszedł tak dziwnie różowy, że nie sposób było przyrównać go do żadnego na tej skali. 

GH - 18

KH - 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi ostatnio do głowy, że może te wysokie twardości powoduje ten wielki głaz, który mam w akwarium?

Nic w zasadzie o nim nie wiem. Wyciągnąłem go z bieszczadzkiego strumyka bo mi się spodobał. Niby zapytałem gościa w akwarystycznym czy nie będzie mi zmieniał parametrów wody, ten powiedział, że nie, ale...
Miałem wcześniej akwarium 54L i miałem pewne problemy z glonami, ale nie aż takie i jakoś tam sobie z tym radziłem. Nigdy nie sprawdzałem w nim twardości, ale jestem prawie pewny, że woda miała lepsze parametry niż ta w obecnym akwarium (wnioskuję właśnie po stanie ówczesnego akwarium).

Co myślisz? Ja bym spróbował wyjąć go na jakieś dwa tygodnie z akwarium i poobserwować czy te twardości spadną. A w tym czasie wstawić go do demineralizowanej i po kilku dniach zmierzyć twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ceramika zatwardza ? Ciężkie pytanie.

 

Nie każdemu psu na imię burek. Każda firma ma swój przepis i nie każda robi ceramikę z takich samych składników...

Większość pewnie nie zatwardza u niego też nie musi, ale zawsze jest jakieś odstępstwo od reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH - 7,5

PO4 - 1,8

NO3 - 10-20 - kolorowi według mnie bliżej do 10

GH - 19

KH - 15

Zastanawia mnie jakim cudem PO4 wyszło takie wysokie, skoro podawałem o 1 ml mniej dziennie. Mogłem zrobić jeszcze raz test, ale nie pomyślałem.

Wsadziłem dzisiaj ten kamień do demineralizowanej. Jutro zrobię test i zobaczymy co pokaże.

Edit:

Jeżeli chodzi o porost glonów to ten wyraźnie zwolnił. Długość nitek była żadna w porównaniu do stanu sprzed tygodnia (jakieś 3-4cm długości teraz miały). Pył na szybach pojawił się tak naprawdę dopiero dzisiaj i było go bardzo mało. Jeżeli chodzi o krasnorosty to one chyba jak były tak są. Będę obserwował.

Edytowane przez Spirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test demineralizowanej w której byl kamien. Twardości podniosly sie do 2.

 

Rozrabialem dzisiaj 17g K2SO4 w 250 ml i za nic nie moglo sie to do końca rozpuścić. Co z tym teraz zrobić? Nie wiem jakie jest teraz stężenie.

 

Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w żadnym wypadku nie może dolać wody? Może tak zrobić nic by się nie stało. Dwa razy więcej wody, dwa razy większe dawki dzienne i wychodzi to samo...

Inna sprawa jest to, że rozpuścić się powinno.

Ja nigdy nie podgrzewam bo po ostygnięciu zostaje nam roztwór nasycony a reszta się krystalizuje i zakłamuje nam dozowanie (dlatego też nigdy nie trzymam nawozów w lodówce).

Pożądnie potrzęś butelką kilka razy i powinno się rozpuścić.

Przy rozpuszczaniu zachodzi reakcja podczas której wydzielane jest ciepło i woda sama w sobie staje się cieplejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w żadnym wypadku nie może dolać wody? Może tak zrobić nic by się nie stało. Dwa razy więcej wody, dwa razy większe dawki dzienne i wychodzi to samo...

 

Tak, ale czy on na to by wpadł ?

 

Inna sprawa jest to, że rozpuścić się powinno.

 

Tak. Za słabo mieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...