Skocz do zawartości

[52L] Jednak holender- akwarystyczna inicjacja- Update str.8


3Xpro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tam ma zostać wolna przestrzeń, bo z podświetleniem tworzy fajny efekt :)

 

Dołączona grafika

 

Tylko roślinki muszą się jeszcze bardziej zagęścić, żeby to fajniej wyglądało. Ze ścieżką też pomajstruję, żeby lepsza perspektywa była, np. przez poszerzenie jej przy przedniej szybie. No i mchy jeszcze bardziej zapuszczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przed przycinką. Jednak zasłonie tą dziurę między kamieniami, bo rotala miała za mało światła i musiałem przesadzić ludwigię na sam środek.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Rotala w końcu zaczęła rosnąć, następne foto będzie już z całym zarośniętym tłem! 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szczerze? Leje z oka, już znam swoje akwarium i nie przestrzegam rygorystycznie nawożenia. Mam bimbrownie z dwóch zacierów i wymieniam je naprzemiennie co 1,5-2tyg. Carbo codziennie 2-3ml, micro intermagu co drugi dzien i tak samo makro z suchych soli, ale nie pamietam dokładnie składu. Kupiłem woreczek za 7 zł, rozrobiłem w litrowym słoiku, mniejszą część odlałem do buteleczki z dozownikiem, a reszta jest w lodówce i starczy mi jeszcze na rok spokojnie. Ale nawoże naprawdę różnie, czasami nie leje kilka dni, jak mnie nie ma w domu ale sie nic nie dzieje. Z czasem nie lałem już tak duzo makro, bo rybki robią swoje. Jak skończyło mi sie carbo i lałem go o wiele mniej, to było widać, ze roslinki stanęły i pojawiły sie glony- wata. Ale teraz mam nowe opakowanie i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to ma tyle z iwagumi co latawiec z koparką ;-)

Oceniam akwarium na 4- ;-)

 

:roll:

To, że akwarium nie trzyma się sztywno doktryny iwagumi, nie ma żadnego znaczenia.

Nie trzeba tu wiele mówić- akwarium jest pięknie utrzymane, rośliny godne podziwu, pomysł wspaniały.

 

Czasem zadziwiają mnie takie komentarze pod ewidentnie pięknymi zbiornikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to ma tyle z iwagumi co latawiec z koparką ;-)

 

Kolega raczył przejrzeć temat od początku? Akwarium powstało w styczniu jako pierwsze i ewoluowało (w założeniu miało przypominać iwagumi). Przez ten okres zaszło wiele zmian w kierunku "holendra", ot i cała tajemnica.

Wyszedł piękny baniaczek z dobrze utrzymanymi roślinami.

Moim zdaniem post pozbawiony treści merytorycznych, wykazujący się krytykanctwem.

 

3Xpro, dla mniej rozgarniętych użytkowników powinieneś zmienić temat. Na przykład:

Moja droga od "iwagumi" do "holendra". :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...