Jump to content

Flexior

Użytkownik
 • Content count

  105
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Flexior

 • Rank
  Gawędziarz
 1. Flexior

  Zastąpienie dyfuzora CO2

  Polecam:
 2. Flexior

  Bimbrownia CO2 jaki dyfuzor ?

  Faktycznie woda z cukrem mi się pomyliła. Ale chodzi o to, ze 10 g drożdźy, a nie 10 g.
 3. Flexior

  Bimbrownia CO2 jaki dyfuzor ?

  1 l wody 400 g cukru 10 g drożdźy Najpierw się czeka, aż silikon zaschnie. A jak się pisze posty to się używa wielkich liter i znaków interpunkcyjnych. Polecam. /ahr/ Przepraszam za pominięcie jednej wielkiej litery oraz jednej kropki. Poprawione. /Flexior/
 4. Flexior

  Bimbrownia CO2 jaki dyfuzor ?

  Hmm, wątpię, ciśnienie będzie raczej takie samo. Ja u siebie miałem 2x 2l
 5. Flexior

  Bimbrownia CO2 jaki dyfuzor ?

  Za małe ciśnienie widocznie na kostkę lipową. To jest zwykła kostka lipowa ze sklepu, czy sam robiłeś? Ja bym polecił tobie załatwić strzykawkę i gałąź drzewa lipowego i z tego zrobić dyfuzor. Mniej więcej tak powinien wyglądać: Musi to być mocno na wcisk, żeby powietrze nie przelatywało między ścianką strzykawki, a kawałkiem tej lipy. Do tego polecam również postarać się, by ta kostka w strzykawce była jak najcieńsza, wtedy mniejsze ciśnienie będzie potrzebne.
 6. Flexior

  Bimbrownia CO2 jaki dyfuzor ?

  Ja kiedyś jak miałem jeszcze bimbrownie CO2 w swoim 63l baniaku to używałem dławika, do kontrolowania ciśnienia. Jeśli chodzi o dyfuzor to korzystałem ze zwykłego kamienia, takiego jak do napowietrzacza. Próbowałem ze strzykawką i kostka lipową, ale zbyt słabe ciśnienie było z butli, by były jakieś efekty. Ten dławik na noc całkowicie zakręcałem. Obecnie mam butle CO2 i dla mnie to jest idealne rozwiązanie. Wiele ułatwia, nabicie starcza na długo i nie trzeba się o nic martwić. Cały sprzęt oprócz butli udało mi się załatwić z allegro z licytacji. Polecam zaglądać tam jak i na olx.pl, może trafi się jakaś okazja.
 7. Flexior

  Barwniaki czerwonobrzuche - rozpoznanie płci

  80l A po czym poznajesz, że to dwie samice?
 8. Witam Kilka dni temu dostałem od wujka 2 ryby Barwniaków Czerwonobrzusznych. Nie wiem tylko czy jest to parka, jedna ryba mocno wybarwiona i druga "blada". Ta mocno ubarwiona często gania za tą bladą. Wujek sam nie potrafił rozróżnić płci to sądził, że to kwestia ubarwienia. Oto zdjęcia tych ryb: http://s6.ifotos.pl/img/DSC01565J_nqrhqah.JPG http://s4.ifotos.pl/img/DSC01568J_nqrhqas.JPG
 9. Witam W czwartek miałem restart akwarium 63l. - Wymiana podłoża AS ll+ - 50% nowych roślin - nie wymieniałem filtru (kaskada), wkład jak i woda w środku nie były zmieniane, filtr chodził cały czas. - starej wody zostało ok 25l, reszta to kranówka Pytanie: Po jakim czasie mógłbym wpuścić z powrotem ryby?
 10. Flexior

  Łapanie krewetek - restart akwarium

  Utrudniłbym sobie życie wyciągając rośliny z korzeniami. Niektóre mają strasznie długie i mocne korzenie, lekko już próbowałem wyciągać takie rośliny i od razu pojawiał się syf. Nie chcę już wspominać o roślinach typu Cryptocoryne wendetii brown, która rozrosła mi się po całym akwarium przez swoje rozłogi.
 11. Flexior

  Łapanie krewetek - restart akwarium

  - Wyciągam korzeń - rośliny przycinam przy samym podłożu (żeby nie mącić wody) - odlewam trochę wody - łapię ryby - zastanawiam się co z krewetkami
 12. Flexior

  Łapanie krewetek - restart akwarium

  @gracjanna Ciekawy pomysł, ale ja niczym nie karmiłem krewetek. Co prawda mam dla nich pokarm, ale skoro same dawały sobie radę to jego nie używałem, tym bardziej, ze przy pierwszych próbach jak rzucałem te pałeczki do zbiornika, to krewetki wcale się tym nie interesowały.
 13. Flexior

  Łapanie krewetek - restart akwarium

  Mam podłoże AS ll i wyjmując rośliny zrobiłbym wielki bałagan w tym akwarium.
 14. Witam W przyszłym tygodniu robię restart zbiornika. Będę wszystko wyciągał i największym problemem dla mnie może być wyciągnięcie krewetek. Macie jakiś pomysł jak mógłbym je wszystkie wyłowić? Myślałem o maksymalnym wycięciu roślin (tj. przy samej ziemi), wyłowienie ryb i wtedy jakoś próbować z krewetkami, ale nie wiem czy to się uda.
 15. Flexior

  chlodzenie akwarium. domowe i fachowe sposoby

  Nie wiem czy było to tutaj omawiane. Co myślicie o wlaniu do np. torebki foliowej wody i zamrożeniu w zamrażalce. Następnie włożyć tę folię do akwarium bądź do kaskady jako "wkład" i czekać aż się rozpuści i tak w kółko.
×