Jump to content

Dulle

Przyjaciel
 • Content count

  1,986
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About Dulle

 • Rank
  Przyjaciel
 • Birthday 01/10/1987

Kontakt

 • Strona WWW
  http://dullegriet.digart.pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Wygoda/Warszawa/Kobyłka
 • Zainteresowania
  Plastyka, Jazda konna, Fotografia, Akwarystyka
 1. Korzeń kupiony czy znaleziony? Daj foto kamieni i podłoża.
 2. Dulle

  Pielęgniczka ramireza - co to za choroba?

  Podaj więcej danych o akwarium. Jak długo masz TE ryby? Poczytaj o ospie rybiej.
 3. Dulle

  Rosliny umierają!

  Twardość wody Gh i kh i pozostałe? Jaki ten piasek? 24 w na 60 litrów to nie jest za dużo. Ile godzin świecisz?
 4. Jest szansa na nowe fotki całości?
 5. Poczytaj o rybach tolerujących twardą wodę. Jeśli nie chcesz się bawić w zmianę parametrów nie kupuj ryb lubiących wodę miękką. Będą nieatrakcyjnie wyglądać, stracą barwy, pochorują się i w końcu przedwcześnie padną.
 6. Mam wiadro mchu na zbyciu, do wyboru do koloru. Czekam na dalszy rozwój akwa. Pozdrawiam.
 7. Żeby stosować węgiel dostępny w formie płynnej musiałbyś mieć KH poniżej 5. Inaczej rozpuszczalność w wodzie będzie minimalna.
 8. Dwa razy w tygodniu, maksymalnie co 3 dzień. Jak no3 spadnie do zera, to raz w tygodniu. Pokarm nie powinien opadać na dno. Sypiemy po troszeczku, tak aby ryby zjadały wszystko w ciągu max minuty, 1,5. Oczywiście jeśli to płatki. Dla kirysów możesz dokupić jakieś tabletki na dno. i dawać po jednej na dzień.
 9. Akwarium powinno dłużej dojrzewać bez ryb. Jest bardzo małe i nawet nieduża liczba nieodpowiednich zwierząt będzie sprawiała kłopoty. Im mniejszy zbiornik, tym trudniej o równowagę. Dolewanie chemii nie zawsze pomaga, a czasem nawet szkodzi. Mętnienie wody może mieć kilka przyczyn. Może być etapem dojrzewania, może wynikać z zbyt dużej ilości wlanej chemii, a może korzeń nie do końca się "przyjął". Sprawdź czy brązowe glony na szybie to okrzemki - one często pojawiają się w nowych zbiornikach i z czasem po stabilizacji znikają same. Bąbelki często się pojawiają gdy jakość wody jest niezbyt dobra. Woda do podmian powinna odstać 24 godziny, po kilku dniach może być "zepsuta". Przydałyby się parametry wody, twardość ph i azot. Bez tego można tylko wróżyć. Podmieniaj wodę 20 - 25 % po jakimś czasie powinno się samo ustabilizować. W akwarystyce nie ma pośpiechu. Zastanów się nad obsadą i poczytaj o wymaganiach kupionych ryb. Pozdrawiam i powodzenia!
 10. Dulle

  Moczarka

  16 W na 54 l to 3,3 wata na litr (16/54=0,3W/l [zaokrąglając] /Miniu/). Trochę przy mało. Nie bez znaczenia jest grubość podłoża itd. Robisz testy wody na poszczególne związki czy tylko wlewasz nawóz?
 11. Dulle

  ROZMNAŻANIE RYB ŻYWORODNYCH

  Dwóch samców na jedną samicę to groźna sytuacja. Radziłabym jednego samca wymienić na samicę, bo na dokupowanie będzie za ciasno.
 12. Dulle

  25l Holenderek

  Bardzo ładny zieleniak, ale tak jak wyżej, neony nie czują się tu za dobrze.
 13. Dulle

  Chora molinezja

  Aby żyć zdrowo ryby potrzebują odpowiednich warunków. Każdy gatunek ma swoje wymagania. Przydałoby się więcej informacji o zbiorniku, obsadzie i ozdobach w akwarium. Idealnie by było ze zdjęciem i parametrami wody.
 14. Zgadzam się całkowicie. Dwa lata temu przewoziłam w podobny sposób akwa 60 l z mieszkania do mieszkania. Wyjęłam tylko korzenie i kamienie, wodę zlałam do butelek, rybki w wodzie z akwa do wiaderka itd. U ciebie będzie prościej. Powodzenia!
 15. Dulle

  Białe plamki, co to jest.

  Tak, skalary to nie są małe rybki. Poczytaj też o gatunkach, które masz w akwarium. Pozdrawiam serdecznie i 3mam kciuki
×