Jump to content

quieen

Użytkownik
 • Content count

  385
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About quieen

 • Rank
  Tubylec
 1. quieen

  [90l] Ogólne - Mój "PRL"

  Kurcze, nie wiedziałam, że moje konto jeszcze żyje.... chyba reaktywuję sie na tym forum !!
 2. O tym czosnku nie słyszałam, chętnie coś kupię będąc kiedyś w Łodzi. Niestety rybki od wczoraj nie mogę wypatrzeć- chyba przegrała walkę.
 3. Nie wypluwa , tzn. nie każdy- nie jest to pokarm typowo roślinny, więc też zapewne nie smakuje...
 4. Żyje, póki co- nie ma może wiele życiowej energii, większą część doby przesiaduje na dużych liściach microzorium. Ożywia się tylko na jedzenie.... Zobaczymy...
 5. quieen

  [90l] Ogólne - Mój "PRL"

  Aquaszuta i aqua-ela miałam an starcie. Od paru miesięcy wodę mieli Eheim biopower 200 , więc na wypasie i bardzo czyściutko.
 6. quieen

  Zmiana obsady do 63 L

  Ale przy małym akwarium minimalnie można pokombinować, żeby nagiąć trochę Kh, Gh....
 7. quieen

  Zmiana obsady do 63 L

  Jest bardzo dużo możliwości. Jeśli masz w miarę odpowiadające otoskom parametry- z popularnych rybek stadnych- ładnie się zaprezentuje neon zielony ( jest najmniejszy, to plus)...zresztą- przy kompletowaniu obsady pamiętam, że największą przyjemnością było dla mnie czytanie jak leci jakichś kompendiów akwarystycznych w internecie i przeglądanie wszelkich możliwych gatunków. Przecież musi Ci się coś podobać - albo spodoba się przy lekturze.... i wtedy dopiero pod kątem jakiejś wymarzonej ryby - kompletuj resztę.
 8. No i mi pała zmiękła... że tak literacko się wyrażę. Kosiara jest w ogólnym. Wygląda nadspodziewanie dobrze jak na swój stan. Ze strony współmieszkańców- zupełny spokój, chyba w większości jej nie zarejestrowali.
 9. quieen

  Mapa parametrów wody w Polsce

  Ja mogę podrzucić dane spod Łodzi- ale różnią się one od samej łódzkiej kranówy. Konstantynów Lódzki: KH 10, GH 10 PH 7.5/
 10. quieen

  Gupik z obgryzionym ogonem.

  Kolega ma 72 litry i obsadę: Obsada neonki X 10 gupiki X 2 guraminy X 4 skalary X 2 mieczyki X 1 glonojady X 3 kiryski X 3 bocja X1 helena X1 (CO TO JEST guramina ?? )
 11. Sądzę, że 90 cm długości jest raczej skromne , I wiem, że to była dziecinada - zabieranie tej ryby. Po prostu nie mogłam, frajerka- patrzeć, jak w kosteczce długości 30 cm- a pewnie nawet mniej- jest stłoczonych tyle ryb, roślin, same kamienie- z powodzeniem wystarczyłyby na akwarium 120 litrów- że z czystej agresji i frustracji- ryby po prostu jadły żywcem jej ten ogon... ...
 12. Proponowałam przy początkach, że zawiozę ją do Łodzi samochodem, wspólnie wybierzemy maleńkie stado drobnicy- powyszukiwałam ryby nadające się do tego zbiorniczka- nie podobały się . Aczkolwiek teraz czeka aż dotychczasowa obsada zdechnie- i wtedy ze mną pojedzie ... Utylizacja ?
 13. quieen

  [90l] Ogólne - Mój "PRL"

  Akwarium o dziwo nadal żyje. W związku z tym, że mam serce za dobre- uratowałam od swojego ucznia- zaniedbane akwarium, z niewymienianą od roku (!!!!!!) wodą - i zipiącymi 6 rybkami. Po 4 dniach jak wróciły im kolory- ryby okazały się 4 neonkami zielonymi oraz 2 bystrzykami amandy. W uznaniu dla ich woli przetrwania- obecnie moja obasa to: 7 bystrzyków amandy 7 neonów zielonych samica bojownika 3 samce gupika endlera.
 14. Jakiś czas temu urządziłam bezrobotnej bratowej śliczne akwarium, które zdobyłam w sumie za bezcen- 20 litrów, z oświetleniem , pożyczyłam filtr aqua-ela ( za duży, ale wydajny), grzałkę. Wystartowałyśmy, podarowałam mojego bojownika, obsadziłam ciemnolubnymi roślinami- było łatwe w pielęgnacji, chociaż troszkę łyse. Oczywiście akwarium zaczęło żyć własnym życiem, powiedziałam i poradziłam co mogłam, w końcu dorosła , starsza ode mnie kobieta- czytać umie, poradzi sobie. Po kolei - mimo moich rad- zaczęła kupować wymagające rośliny , które oczywiście ledwo zipią- jej wybór. 6 tygodni temu- zapracowana, zajrzałam, jak się sprawy mają- sprawy miały się tak. W akwarium- bojownik dawno zdechł (...) mieszka- młody zbrojnik- wzięłam do siebie, bo serce się krajało, otosek, 3 danio pręgowane, 4 neonki- oczywiście Innesy, a jakże, 5 razbor klinowych i kosiarka Nie na moje nerwy to wszystko, więc machnęłam ręką. Nie będę robić z własnego akwarium śmietnika na nietrafione zakupy. Od 4 tygodni dziewczyna zdziwiona- że ryby zdychają (really ??? ) . Dziś nie wytrzymałam- "ktoś" odgryzł parę dni temu kosiarce pół ogona- jedną płetwę. Nie ma się gdzie schować no bo gdzie w takiej kosteczce, neony gryzą ją do żywego mięsa. Kazałam jej odłowić rybę do dużego słoja, przyniosłam do siebie... może i trzeba było dać jej zdechnąć - ale zaczęła się lepiej zachowywać mając spokój.... czy taki zwierz jest do odratowania ?? Nie chcę wrzucać jej do siebie, ale ile mogę w słoiku ją trzymać. Niestety moim zapasowym zbiornikiem było obecne akwarium bratowej. Więc- czy kosiarka ma szansę ozdrowienia ? Czy może szybka utylizacja ? A może wpuścić do ogólnego...
 15. quieen

  Mały restart 90 l

  Witam po przerwie. Z racji jedynego wolnego dnia- postanowiłam wziąć się za restart. Proszę o małe porady- 2 tygodnie temu zalałam zbiorniczek 25 litrów, mam zamiar obecnie przerzucić do niego ryby na czas "remontu" - czy jeśli zaleję akwarium 1/3 wody akwariowej plus 20 litrami z tego małego zbiorniczka (oczywiście zakłądając, że filtr cały czas gdzieś tam w wiadrze będzie sobie pracował) - i reszte świeżej odstanej wody- mogę wpuszczać ryby od razu? Chciałabym uniknąć kiszenia ich w 25 litrach przez kilka dni.
×