Skocz do zawartości

[52L] Jednak holender- akwarystyczna inicjacja- Update str.8


3Xpro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem folie mist na tło i zrobiłem podświetlenie z 14W świetlówki za akwarium. Kupiłem belkę 2 x 24W T5, mam w niej świetlówki 10000K i 6400K. Całość podwieszona na suficie, przez co prezentuje się o niebo lepiej niż na nóżkach. Przełożyłem dzięki temu kaskadę na lewy krótszy bok, co poskutkowało znacznym wzrostem cyrkulacji wody, teraz jest idealna. Do ceramiki i gąbki dorzuciłem jeszcze włókninę, która znacznie poprawiła filtracje mechaniczną.

 

Zacząłem lać węgiel w płynie- przez pierwsze 5 dni po 5 ml, teraz 2 ml- krasnorosty pięknie obumarły, a mchy rosną znacznie lepiej! Nowe roślinki będę miał w przyszłym tygodniu, wtedy już ostatecznie obsadzę baniaczek roślinnością. Z roślin wywaliłem pistię, bo utrudniała ruch na tafli wody.

 

Aktualne fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na żywo tło wygląda znacznie lepiej niż czarne, myślę, że jak zarośnie roślinnością będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię daj inne zielsko na tył ;)

Cierpliwości, pisałem, że je wywalę i będę miał nowe roślinki w przyszłym tygodniu ;) Kupię je od użytkownika ZielonyAmator, a konkretnie dojdzie:

 

Rotala rotundyfolia

Ludwigia repens

Pogostemon erectus

Didiplis diandra

Hemianthus micranthemoides

Taiwan Moss

Eleocharis parvula

 

Wziąłem więcej gatunków, żeby zobaczyć, które będą najładniejsze i dobrze rosnąć. Planuje też pobawić się żwirkiem, żeby tak płasko nie było, spróbuję bardziej urozmaicić geometrię podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doszły w końcu roślinki i zabrałem się za gruntowną przebudowę. Wyciągnąłem wszystko z akwa, został tylko żwir i grzałka. Zeszło 5,5h, ale było warto. Teraz czekam na przyjęcie się roślinek, potem cięcie i zagęszczanie/formowanie. Zdjęcie marne, ale na żywo zdecydowana poprawa, baniaczek w końcu zaczął mi się naprawdę podoba!

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fauna jest, tylko jej nie widać, bo mam za słaby aparat, żeby uchwycić żwawe rybki :) Aktualnie mam 3 otoski, 10 microrasbor galaxy i kilkanaście krewetek RC. Myślę, czy powiększać stadko galaxy, czy może kupić z 6 szt. rasbora brigittae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pięknie się rozrasta. Będziesz coś robić z tłem?

Nie, jest naklejona folia mist i zrobione podświetlenie. Pomarańczowa ściana za akwa lepiej wygląda dla mnie niż biel. Czarnego tła nie chcę.

 

Mocno przycinam roślinki na tle, żeby ładnie się zagęściły, dlatego może wyglądać jakby stały w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualka: Doszły neony innesa, ale jeszcze się chowają. Zbiornik chyba ostatecznie się ustabilizował, bo nawet glony na szybie się mocno zredukowały, praktycznie ich nie ma. Jedynie gdzieniegdzie na kamieniach są kępki krasnali. Zmniejszyłem dawkowanie makro, bo pogostemon helferi ma białe stożki wzrostu, ale powoli się zielenią. Ludwigię i rotalę zapuściłem i potem ponownie posadziłem za kamieniem z lewej strony, teraz jest gęsto i nic tylko czekać aż wybije do góry :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...