Skocz do zawartości

Konkurs na akwarium miesiąca/roku.


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tym razem wszystko zależy od zaangażowania Twojego,mojego i każdego chcącego wziąć w tym udział.

Nie ma tu zwalania winy na sponsorów.

 

Więc albo zrobimy z tego coś sensownego,albo (nawet nie chcę o tym myśleć).

Wykażmy się wreszcie jako użytkownicy tego forum,a nie tylko bo modzi to,modzi tamto.

My możemy pewne rzeczy wprowadzać w Życie,ale bez zaangażowania ogółu to nic się nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie,że nawet przy takim minimum(5 osób biorących udział co miesiąc)jest 900zł do podziału na koniec roku (tu przykład):

1miejsce 400zł

2miejsce 300zł

3miejsce 200zł.

+

ewentualna nagroda rzeczowa

+

50zł nagroda za Akwarium Miesiąca

 

Myślę,że warto włożyć(zaryzykować) 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydał by się jasny, czytelny dla wszystkich regulamin. Dychacza co jakiś czas mogę wpłacić. Chociaż sam pewnie nie będę brał udziału w zabawie(za cienkie akwarium w porównaniu do większości na forum).

Jak konkurs dojdzie do skutku,a na to wpływ ma ilość chętnych,to będzie konkretny regulamin oparty na ustaleniach w tym temacie,po to on jest.

Poza tym co napisałem o aspektach finansowych,to propozycja jest taka,że:

-może to być aranżacja jednodniowa(jednak jeśli akwarium nie ma w galerii,to musi być udokumentowane-fotograficznie powstawanie aranżacji,żeby była jasność iż nie jest to fotka np.z netu)

-foty muszą być aktualne,czyli wykonane w tym miesiącu,w którym akwa bierze udział

(to takie podstawy).

 

Nie chodzi tu o to żeby ktoś wpłacał datki,to 15zł. to powiedzmy jak w pokerze-czujesz się na siłach to wchodzisz.

Pulę bierze wygrany i w tym przypadku 2,3 miejsce.

 

Ps.Słabo oceniasz swój baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia edycja pokazała że malawi - Shem też może zająć pierwsze miejsce. Jeżeli chodzi o wpłatę to może być to bariera do wystawiania akwa. A co będzie jak się zgłoszą miesięcznie tylko 3 osoby. Jak wypłacicie gwarantowane 50zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szansa by byłą jeżeli zejdziecie z kwotami do 5zł i adekwatnie zmniejszycie wygrane. Piątaka to wiele osób sobie pozwoli [nawet Ci z mniejszymi szansami]. Ryzyko mniejsze a większe zainteresowanie. Mnie nie interesuje wpłata 15zł...

Popieram. Przecież to ma być trochę zabawa, więc lepiej żeby wzięło w nim udział jak najwięcej osób a nie tylko 3 czy 4.

5 zł więcej osób wyskrobie niż 15zł. Według to mnie to ma być przede wszystkim zabawa a kasa ze wygraną fajnym bonusem ;)

Powiedźcie lepsza zabawa będzie jak w konkursie będzie 5 zbiorników czy np. 15- 20? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia edycja pokazała że malawi - Shem też może zająć pierwsze miejsce. Jeżeli chodzi o wpłatę to może być to bariera do wystawiania akwa. A co będzie jak się zgłoszą miesięcznie tylko 3 osoby. Jak wypłacicie gwarantowane 50zł?

Nagroda miesiąca planowana jest z innego źródła,więc o to możecie się nie martwić.

Ale jak faktycznie problemem jest dla was 15zł.(niecałe 2 paczki fajek ;) )to zejdźmy z wpisowym do 10zł.

Piątak to już jest śmieszne.

 

Powiedźcie lepsza zabawa będzie jak w konkursie będzie 5 zbiorników czy np. 15- 20? :)

Przynajmniej ja wolał bym 5 dobrych baniaków,niż 20 nieciekawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko np. jakie szanse mają moje akwa typu BW z pielęgnicami przeciwko Roślinniakom? Żadne.

Nie Twoje to tragedia zwłaszcza z tym korzeniem. Nie masz kompletnie szans. :roll:

Ludzi załamujesz. Jeszcze będziesz miał akwarium większe od pleja.

 

Według mnie to dobry pomysł żeby uczestniczy wpłacali kwotę. Przynajmniej już nie ma problemu ze sponsorem. Komu się wydaje że za dużo to niech nie wpłaca. Ja bym nawet wpłacił gdybym nie startował po to żeby zwycięzca najlepszego akwarium dostał przyzwoitą nagrodę za poświęcony trud włożony w stworzenie tego akwarium. Mało tego może jak będzie to przyzwoita sumka to założy kolejne bombowe akwarium.

Taki konkurs powinien też ściągnąć kolejne osoby do naszego forum. Chciałyby pokazać swoje cudeńko i od razu wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs tego typu wpłać wpisowe, a może ci się uda to tak jak wyślij pusty sms :D

Powiem tak,jeżeli uznam że moje akwa ma szanse na wygraną to spokojnie wezmę udział i wpłacę tą dyszkę,a jak nie to nawet nie podchodzę-musu nie ma.Więc Twoje porównanie jest mało udane.Tu każdy ma realną szanse na wygraną.

Poza tym to nie jest forum"komercyjne",nikt tu nikomu nie płaci i o ile sami (nie admin,czy modzi,ale ogólnie użytkownicy forum) tego nie ogarniemy to będzie d..a z króla.

A robienie konkursu bez nagród ,mija się z celem.

Łatwo się wam narzeka,że nic tu się nie dzieje,ale jak już trzeba coś dać od siebie,to nie wielu jest chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs na "Akwarium miesiąca i Akwarium roku" powinien być zorganizowany w taki sposób, aby wzięło w nim jak najwięcej osób. I jeszcze raz powtórzę: Zastosowanie czegoś takiego jak wnoszenie opłat do puli, czy to 15, 10, 5, a nawet złotówka, raczej wpłynie negatywnie na ten konkurs, a w dodatku większość osób widząc na forum super baniaki będzie miała kompleksy, że ich baniaczek jest za słaby. Więc stwierdzą: " po co mam płacić nawet zeta, jak i tak nie będę miał szans".

 

Zorganizowanie konkursu powinno zacząć się od znalezienia sponsora. Jest tyle firm, oraz sklepów zajmujących się akwarystyką, że to nie powinno być problemem. Możecie przecież w zamian za nagrody wydzielić miejsce na reklamy ( na forum i portalu ), na czas trwania konkursu. Przy waszej popularności na pewno znajdzie się ktoś kto zechce takową reklamę umieścić.

 

 

Sam konkurs powinien być podzielony na edycje miesięczne, czyli "Akwarium miesiąca", oraz na finał "Akwarium roku". Teraz trzeba ustalić zasady np:

 

:arrow: Wybieramy komisję, która zajmie się oceną zbiorników. Najlepiej jeśli to będą moderatorzy, bądź przyjaciele, bo to oni mają największą wiedzę. I jedna osoba, która będzie gromadziła wyniki zgłoszone przez moderatorów.

:arrow: Przydzielamy adres mailowy, na który będą zgłaszane prace.

:arrow: Dzielimy zbiorniki na kategorie: Ogólne, Malawi, BW, Roślinne, itd. Z tym, że wybieramy te najpopularniejsze typy, a resztę dajemy do kategorii "inne". W ten sposób będziemy mieć na każdy miesiąc inną kategorię.

:arrow: Konkurs powinien być podzielony także na dwie grupy np: Akwaria o pojemności np. 1-199 litrów, oraz od 200 w górę.

:arrow: Nagrody powinny być przydzielane za trzy miejsca w danej grupie, gdzie pierwsze miejsce otrzymuje tytuł "Akwarium miesiąca" i przechodzi do finału. I tak w każdym miesiącu.

:arrow: Pierwszego dnia każdego miesiąca ( licząc od rozpoczęcia konkursu ) moderatorzy powinni wylosować typ akwarium, np: styczeń temat: BW, więc każdy uczestnik byłby zobowiązany przesłać zdjęcie swojego baniaczka przedstawiające dany rodzaj. Po czym uczestnicy mieli by czas na zgłoszenie swoich fotografii np: od 1 do 15 dnia każdego miesiąca, po tym okresie moderatorzy oceniali by prace, a pod koniec miesiąca publikowali wyniki.

:arrow: Do każdej zgłoszonej fotografii powinien być dołączony opis swojego baniaczka np: Wszystko co zostało użyte do wykonania aranżacji, wymiary zbiornika, oświetlenie, osprzęt, obsada, itd.

:arrow: Ocena zbiorników powinna być podzielona na określone grupy np:

a). Moje pierwsze wrażenie - ocena ogólna

b). Aranżacja - ocena wszystkiego co zostało użyte do wykonania baniaczka

c). Dobór sprzętu - czy sprzęt został odpowiednio dobrany

d). Obsada - czy obsada jest odpowiednio dobrana

e). Inne - dodatkowe urozmaicenia, oraz inne pomysły wpływające na poprawę działania zbiornika, oraz inne.

:arrow: Punktacja powinna być przydzielana od 1-5 punktów dla każdej grupy.

:arrow: Każda osoba będąca w komisji powinna samodzielnie ocenić baniak i przesłać swoje wyniki do osoby uprawnionej, następnie ta osoba powinna podliczyć punkty od każdego oceniającego i wyliczyć średnią dla każdej grupy w której oceniany byłby baniak, a następnie podać ogólną średnią, która byłaby wynikiem końcowym.

:arrow: Wszystkie prace, które wygrały by edycję miesięczną ( czyli pierwsze miejsce ) opublikowane byłyby w formie ankiety na koniec zabawy i to już od forumowiczów zależałoby który zbiornik jest najlepszy.

:arrow: No i należy zrobić jakiś regulamin.

:arrow: Inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że masz dużo do powiedzenia i masę świetnych pomysłów,więc porozmawiam z Ahaedem,żeby przydzielił Ci funkcję organizatora Konkursu.

Ja nie widzę problemu-proszę wykaż się.

 

Ps.To ma być konkurs fotograficzny,coś jak "One week,one photo",a nie punktowanie baniaków za użyte materiały itp.

Wtedy to dopiero ludzie bez kasy dostali by po dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak Was interesuje konkurs na akwarium roku z większymi nagrodami. To mogę podać szczegóły na dniach.

 

Jeżeli konkurs na akwarium miesiąca, bo to coś innego wbrew pozorom, to ja się tym nie zajmuje drugi raz. Za dużo obowiązków, czasu, poświęcenia itp.

 

Nad jednym konkursem o odmiennej tematyce już "pracuję", ale nie mogę na razie zdradzić szczegółów. Będę coś wiedział więcej, miał wszystko pewne. To się z nim ruszy. W tym roku na pewno już nie, po prostu nie dam rady się wyrobić (życie prywatne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...