Jump to content

rafikrafiki

Użytkownik
 • Content count

  494
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About rafikrafiki

 • Rank
  Swojak
 1. rafikrafiki

  [44L] "Raczkarium"

  Cambarellus Puer nie polują na rybki. U mnie żyją z endlerkami.
 2. Dzięki Napisałem do nich i czekam na odpowiedź.
 3. Tyle to i ja wiem, ale nie znam żadnego w okolicy. Może znasz jakiś internetowy, bo szukałem i nic nie znalazłem.
 4. rafikrafiki

  Odglonienie roślin.

  Miałem plagę nitek w akwarium i chyba jedynym sposobem na pozbycie się ich to wysokie dawki "węgla w płynie". Ale to rozwiązanie to raczej kosztowna rzecz, szczególnie przy większych zbiornikach.
 5. rafikrafiki

  Pojemność Akwarium

  Tu są podane gatunki które możesz dobrać do wielkości zbiornika, może nie wszystkie, ale trochę ich jest: obsady-zbiornikow-f39.html
 6. rafikrafiki

  Białe biegające kuleczki

  U mnie podobne stworki pojawiły się także, i w dodatku strasznie szybko się mnożyły, było ich pełno na roślinach, ściankach, podłożu, więc wpuściłem na tydzień gupiki i molinezje, i jak na razie nie widzę ich. A co do nazwy tych "kuleczek" to nie wiem jak to się zwie, do mnie przybyły z krewetkami.
 7. rafikrafiki

  zasady ustawienia akwarium

  Akwarium nie powinno wystawać poza blat szafki, bo to dodatkowe naprężenia i może ono ulec zniszczeniu.
 8. rafikrafiki

  Dlaczego roślinki więdną i usychają :(?

  Wnioskuję, że chodzi o zbiornik z podpisu. Jak widać trochę błędów popełniłeś. Podejrzewam, że przyczyną jest nieodpowiednie stosowanie nawozów i to jest pewnie przyczyną, światła też za mało.
 9. rafikrafiki

  Skojarzenia :>

  trawa - Lilaeopsis
 10. rafikrafiki

  Sumik szklisty

  Z kotnikiem dam się na spokój. Właśnie dojrzewa przyszłe raczkarium, więc gupiki powędrują do niego, 54l wystarczą im i przynajmniej nic ich nie zje.
 11. rafikrafiki

  Sumik szklisty

  Jednak chyba w nosie mają mrożonki, bo wczoraj wieczorem zauważyłem, że przybyło nowych gupików ponad 20 sztuk. A dzisiaj z rana jest tylko 4. Jednym słowem te sumiki nadają się do redukcji rybek w akwarium.
 12. rafikrafiki

  Sumik szklisty

  Być może. zauważyłem, że one siedzą cały dzień za korzeniem w jednym miejscu, a dopiero wieczorem gdy zgaszę światło w akwarium, a w pokoju jest zapalone, one zaczynają buszować. Dlatego mrożonki podam przed zgaszeniem światła. Może jak się najedzą to im ochota na gupiki przejdzie.
 13. rafikrafiki

  Sumik szklisty

  Molinezje raczej odpadają, bo są dwie (parka). Gupiki były od urodzenia z nimi i nie znikały (Liczyłem je tak mniej-więcej). Po zakupie tych sumików dopiero znikły. Chyba będę podawał im ochotkę i oczlika na noc, to może się uspokoi.
 14. rafikrafiki

  Sumik szklisty

  Przyłączam się do tematu. Interesuje mnie, czy te rybki zjadają inne rybki i krewetki. Przeczytałem na superakwarium info o nich i kupilem 7 sztuk we wtorek. Po zakupie poszukałem jeszcze info o nich w internecie i niektórzy twierdzą, że zjadają one inne rybki (nawet znalazłem info, że potrafią zjeść neonki?). Miałem ok 60 sztuk gupików 1 cm długości i dzisiaj pozostało już tylko ponad 10 sztuk. Czy to ich wina? Obsada: gupiki,neony, zbrojniki niebieskie, molinezje, otoski. Zbiornik: 100x40x50 (200l.)
×