Jump to content

Erni-lee

Użytkownik
 • Content count

  3,804
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Erni-lee last won the day on February 8 2014

Erni-lee had the most liked content!

Community Reputation

7

About Erni-lee

 • Rank
  Skazany na forum
 • Birthday 03/14/1992

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mińsk Mazoweicki
 • Zainteresowania
  akwarystyka

Recent Profile Visitors

713 profile views
 1. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Krewetki nie utrzymują mi sie chyba z powodu twardej wody zamówiłem więc red cherry które sie rozmnażają.Gupiki są dokupiłem jeszcze jedną odmianę barwną tych ryb oczywiście reguluję ich ilość i je odsprzedaję.Butlę sprzedałem i drugą lampę postawiłem na roślinach które potrzebują słabego światła i mało nawozów a nawóz też jeden bez miedzi.Akwarium zarasta aż miało na bazalcie bez niczego i glonów też brak...
 2. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Po zmianach
 3. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Dodaje nowe foty po zmianach w obsadzie oraz aranżacji. Aktualna obsada to: Gupik endlera parka japan blue. oraz krewetki red rili w ilości na razie 6 szt. Aranżacja zmieniła się w trochę w roślinach oraz zamiast kamieni jest teraz korzeń. No i filtr sie zmienił na kaskadę FZN2 filtr został zasypany ceramiką. [u
 4. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Dodaję aktualne zdjęcia mieszkańców czyli danio perłowego którego posiadam 8 szt oraz anentome heleny posiadam 4 szt lecz kopulują niedługo będzie pewnie więcej oraz krewecie że z zebrami mi nie wyszło posiadam teraz 29 szt. krewetek blue carbon rili.
 5. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Musiałem zastosować radykalne kroki zniszczyłem glony AlgoStop depod Tetry.Rośliny się poprawiły lecz rosną bardzo wolno i nie próbują bąbelkować nawet przy CO2 i węglu w płynie przy podwójnych dawkach... Stosuję następujące nawozy firmy aqua art: Ferro+ Carbo Clasic Myślę nad zakupem jeszcze potasu i makro tej firmy oraz testów kropelkowych ponieważ nie wiem w czym tkwi problem czyżby AlgoStop depod również hamował rozwój roślin w akwarium ? Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem co mam robić ? Na dniach podam wyniki testów jak je zakupię.
 6. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Okazało sie że mam rhizoclonium nitkowate.Kto zna te glony i wie jak je najłatwiej zwalczyć ? Dziękuję za każda pomoc To co zrobię to zmniejszę naświetlanie z 12 do 10 godzin w dzień zwiększę podawanie CO2 w nocy zmniejszę do minimum.Zwiększę podmiany do 50 % tygodniowo jeśli nic sie nie zmieni zakupię węgiel w plynie a wcześniej szczegółowe nawozy na NO3 KH itp. Mam nadzieję że chodzi tu o nadmiar NO3 ponieważ ryby nie dojadają lub o słabą filtrację ale bez dokładnych testów nie jestem w stanie sie dowiedzieć.
 7. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Usuwanie ręcznie pomaga na jakiś czas potem powracają
 8. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Przepraszam za wyniosłość Mam pytanko czy samo podawanie CO2 zlikwiduje glony ? Czy zakupić węgiel w płynie podobno skutkuje ? Ponieważ nie mam zamiaru stosować chemii na glony a nie mierzę NO2 NO3 tylko pH.Podmieniam co tydzień 25% wody akwarium jest sterylne tylko te glony są straszne od kiedy zakupiłem rośliny z glonami utrzymują sie przynajmniej ślimaki udało mi sie zlikwidować które też nie świadomie otrzymałem...
 9. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Czas zmienić forum widzę że tu brak kogokolwiek kto napisze cokolwiek cóż...
 10. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Od samego początku mam glony nitkowe dzięki temu ze takie rosliny zakupilem mam nadzieję ze samo CO2 wspomoże rośliny i wreszcie ruszą krewetki są lecz sie chowają podobnie ryby.
 11. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Akwarium nabiera kontrastów lecz na trawnik idzie czekać bo rośliny przyszły sparzone ponieważ upały czekam na wymianę oraz na nawozy i wąż do butli ponieważ również nie otrzymałem więc nie podłączone.Ryby będą Danio margaritatus 6 szt. a krewetki babaulti stripes zebra 3 szt. ponieważ mało jest ich dostępnych w sieci...Woda kryształ czekam również na stały test CO2 i pH.Śmiało polecę podłoże Aqua art substrat ponieważ dzięki niemu woda jest naprawdę przygotowana na nowych mieszkańców oczywiście dojrzała. Neony oddane do większego zbiornika.
 12. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Krewetkarium i zmiany butla niedługo będzie rośliny też wymieniam i podłoże na brąz a ryby oddane nie dodaje fot bo nie ma to sensu.Krewetki będą pewnie babaulti stripes lub inne bo pH dzięki podłożu i CO2 będzie niższe więc i nad krewetkami jeszcze pomyślę...Lampę zamówię a jeśli chodzi o nawozy myślę z jakiej firmy zakupić i jakie jeśli możecie coś podpowiedzieć to bardzo proszę ? Kamienie zostają nie zatwardzają wody a mi się osobiście podobają.Co do filtra nie wiem ale myślę o szklanych rurach i zewnętrznym możliwe że zakupię jakiegoś eheim.
 13. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Dlatego pewnie wymienie na Danio margaritatus a kamienie są ok sprawdzałem twardość wody i pH lecz mam nie dokładne paski dlatego wstrzymam sie bo musze zakupić krople.
 14. Erni-lee

  Krewetkarium 30 l.

  Witam ponownie założyłem sobie kostkę 30 l. kolejny raz po kilku latach Obsada: Neon inessa 6 szt w planach oddanie ich i wymiana na mniejsze ryby lub dokupienie 5 szt. Oraz dwa gatunki krewetek jeszcze nie wiem które połączyć razem więc proszę o ciekawe propozycję. Rośliny: » Hydrocotyle japan (5 sadzonek) » Alternanthera reineckii (1 sadzonka) » Bacopa australis (2 sadzonki) » Ceratopteris cornuta (2 sadzonki) » Schinnersia rivularis (2 sadzonki) » Willow moss (5 sadzonek) » Cardamine lyrata (3 sadzonki) » Rotala green (2 sadzonki) » Rotala rotundifolia (2 sadzonki) » Cryptocoryne wendtii (1 sadzonka) » Hygrophila polysperma (1 sadzonka) » Limnobium laevigatum (1 sztuka) » Cladophora aegagropila (1 szutka) » Pogostemon octopus (1 sadzonka) » Bacopa monnieri (1 sadzonka) W planach dokupienie glossostigmy na trawniczek oraz wywalenie roślin które się nie przyjmą. Podłoże: Aqua art substrat. Nawożenie: Jeszcze brak w planach nawozy płynne oraz butla ciśnieniowa CO2 Filtracja: Pat mini z zestawu w dalszym planie możliwe że wymiana. Ogrzewanie: Aquael comfort zone gold 25W. Ozdoby: Scenery stone około 2 kg. Tło chwilowo brak w planach czarny brystol. Oświetlenie: Leddy smart- 8500 K plant w planach dokupienie sunny o innej barwie 6500 K aktualnie 6W LED.
 15. Erni-lee

  filtr do kostki 30l aquaela

  FZN1 lub FZN2 mogę śmiało polecić do 30l krewetkarium przytkaj tylko wlot gąbką aby krewetki jeśli będziesz je miał nie wciągnął ich filtr.Lub unimax 150.
×