Jump to content

Rafi200

Użytkownik
 • Content count

  3,837
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Rafi200

 • Rank
  Skazany na forum
 1. Rafi200

  Brzanka brokatowa a brzanka zielona różnice

  Są tu jedynie brzanki brokatowe i różowe (odmiana hodowlana,której bardzo nie lubię). Jako brzanki zielone określa się również brzanki mszyste czyli odmianę hodowlaną brzanki sumatrzańskiej: http://rybyakwariowe.eu/galeria/ryby_brzanka_sumatrzanska/brzanka-sumatrzanska-ryba-akwariowa-brzanki-3.jpg Nie wierz we wszystko co pisze w zoologicznym lub co mówią sprzedawcy, ponieważ najczęściej są tam randomowi ludzie nie mający dostatecznej wiedzy. Po za tym o wiele ciężej zdobyć dziką odmianę brzanki zielonej niż brzankę brokatową, więc nie ma jej tam w sklepie pewnie. Pozdrawiam
 2. Rafi200

  Brzanka brokatowa a brzanka zielona różnice

  Dzika brzanka zielona inaczej siedmiopręga: http://i822.photobucket.com/albums/zz147/cichlidexchange/Puntiussemifasciolatus2.jpg Oraz jej odmiana hodowlana stworzona przez Thomasa Schuberta: http://akwa-mania.mud.pl/ryby/ryby/rybyp/Puntius%20Schuberti.jpg Pozdrawiam
 3. Rafi200

  Loricaria red L101a

  Szczecinki się pojawiają u samca podczas tarła. A taj to cały czas samiec jest po prostu smuklejszy od samicy.
 4. Rafi200

  Loricaria red L101a

  Ten "odmieniec" to według mnie osobnik o dzikim ubarwieniu.
 5. Zakładaj w dziale galerii od początku tworzenia akwarium! Chcesz powiedzieć że wziąłeś piach znad morza?
 6. Rafi200

  [112] BW obsada

  Właśnie w tym sedno że był filmik zatytułowany jako strigata lecz miały barwę, wzory na ciele i wielkość jak pstrążenice małe. Po za tym pamiętam że się też lokacja nie zgadzała z występowaniem marmurkowej.
 7. Rafi200

  [112] BW obsada

  Kiedyś widziałem filmik (teraz nie mogę go znaleźć), na którym jakiś Pan wyławiał małe pstrążenice z przybrzeżnych wód BW gdzie na dnie i na powierzchni było dużo liści.
 8. Rafi200

  [112] BW obsada

  Tylko kilka gatunków kirysków występuje w wodach BW i na pewno nie są to pandowate. Mam inny pomysł. Wody BW w Rio Negro: - neon czerwony - 25 szt. - Dicrossus filamentosus - 1+3 szt. - pstrążenica mała - 15 szt.
 9. Rafi200

  Obsada 80L - Czy to możliwe?

  Dwie pary sporych pięlęgniczek przy tak małej powierzchni dna? Nie ujdzie.
 10. Gatunek Acanthurusa jest też uwieczniony (w drugim planie pod rybą do zidentyfikowania). Acanthurusy są bardziej dyskowate, jak paletki. Ta ryba jest wydłużona. Charakterystyczny kąt czoła (u niektórych gatunków jest też róg). Zupełnie inna kolorystyka. Dalej obstawiam przy moim.
 11. Rafi200

  Zakładanie naukowych akwariów morskich

  Takie akwarium się nazywa Fish Only. Myślę że przy badaniu zachowań raczej ja bym się nie zajmował np. dokarmianiu koralowców. Po za tym koralowce to nie rośliny. To że miękasy wymagają 0,7W/l to nie znaczy że odpowiada im także większe oświetlenie. Wręcz przeciwnie. Zbyt duże oświetlenie także może im zaszkodzić.
 12. Rafi200

  Zakładanie naukowych akwariów morskich

  Jak w akwarium będą same ryby to takie oświetlenie jest niepotrzebne. Może je nawet onieśmielać. Już 0,7W/l w zupełności wystarczy dla miękasów.
 13. Jest to prawdopodobnie Naso lopezi.
 14. Atreyu wygłosił ciekawy i prawdziwy wykład ale w jednym się nie zgodzę. A mianowicie o doświadczeniu. W morszczakach jest o wiele więcej praktyki niż teorii. Poczytać to sobie można głównie o słodkowodnym. Piszę się np. że dojrzewanie trwa 3 tygodnie i trwa trzy tygodnie. A morszczakach wszystko przez praktykę i obserwacje swojego awkarium. Nie wiadomo ile będzie dojrzewając, co wypełźnie, co wyrośnie, itp. Poczytać to można o sprzęcie. Każde akwarium jest inne, a w morskich to już inne galaktyki. Ono się rządzi same sobą jeżeli dobrze wystartujemy, pozwolimy dojrzeć zanim wpuścimy większą ilość życia, a potem zapewnimy ciągłą i sprawną filtracje oraz cyrkulację i oświetlenie. Jeżeli też mamy zwierzątka, które trzeba karmić no to jeszcze to i wszystko. W dużym skrócie to wszystko. Rację masz że lepiej dłuższe niż wyższe - więc autor się musi postanowić. Kwestia bardzo ważna jest w doborze oświetlenia przy wysokości. Także napiszę swoje spostrzeżenia co do wysokości. Chodzi o estetykę. Nie samego szkła a aranżacji. Trudno Ci będzie ułożyć już ciekawie samą skałę na dość dużą wysokość, a co dopiero jeszcze ciekawie i mądrze zasiedlić ją koralowcami. Pisz na PW lub GG to Ci wyślę ciekawe linki. Może sam coś będą wiedział.
×