Jump to content

niger1317

Użytkownik
 • Content count

  878
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

niger1317 last won the day on January 4 2015

niger1317 had the most liked content!

Community Reputation

1

About niger1317

 • Rank
  Maniak
 • Birthday 08/18/1983
 1. Objawy jak przy otłuszczeniu i zapaleniu przewodu pokarmowego.
 2. niger1317

  bocja siatkowana POMOCY

  Ale tu fajnie:) zapomniałem już jak tu jest:). Co do temperatury - oczywiście że tak, przy 30st.C zahamowany zostaje podział w cyscie (cyście? chodzi o cyste;) ) rozwojowej kulorzęska a w temp. od 31 do 33st.C kulorzęsek obumiera i na rybie i w środowisku akwarium. Ale - po co podnosić temp. w akwarium ogólnym do 32st.C męcząc tym ryby, skoro jeśli nie ma ryb w akwarium to pływki przeżywają maksymalnie jakiś tydzień w akwarium w temp, 26st.C i nie koniecznie trzeba temp. ryby męczyć tylko wyleczyć zielenią. Ospe owszem można leczyć w ogólnym akwarium, jeśli chce się bez leków, samą temperaturą. Ale ja jako zwolennik chemii różnorakiej zachęcam do jej stosowania - bo po to ona jest. Oczywiście na określonych zasadach a nie męczenia ryb wys. temperaturą Wiadomo...kulorzęska nie dobijemy chemią gdy jest w rybie pod naskórkiem, gdy nie widać białych plamek, ale też nie można powiedzieć że temperaturą się go załatwi. Dobra, nie ważne...bawcie się aha: AURORA - wzrost kulorzęska pod naskórkiem, czy tam skrzelach trochę trwa i w pierwszym okresie nie widać żadnych białych kropek. Wiec jeśli nie ma białych kropek to nie znaczy to że kulorzęska nie ma.
 3. niger1317

  Krewetka filtrujaca co się z nią stało ?

  Podajesz co2? Mi się kiedyś filtrujące czerwone zrobiły jak przesadziłem z co2. Zdechły oczywiście. Może siadła blisko dyfuzora i się zatruła. Koledze zdechły krewetki gdy wsadził do akwarium dużą ilość szyszek olchy. U ciebie mogło być tak, że ktoś urok rzucił na twoją krewetkę..._Może ktoś powróży z fusów i odpowie. Poczekajmy. Po za tym jakoś mało informacji podałeś...
 4. niger1317

  bocja siatkowana POMOCY

  A ja myślę że należało by temperaturę utrzymać na takim poziomie jaki te ryby mają na co dzień. Skoro wlany jest lek który bez problemu poradzi sobie z kulorzęskiem po co męczyć ryby temperaturą wyższą niż zwykle. Po za tym temperatura nie gwarantuje pozbycia się kulorzęska. Inna sprawa, proponował bym nie stosować lekarstw w akwarium ogólnym. Co z tego że da się węgiel do filtra który niby pozbędzie się leku z wody w akwarium skoro owy lek i tak zrobi niezłe spustoszenia w akwarium ogólnym. Zamiast zieleni proponował bym zastosować kąpiel w formalinie dla wszystkich zwierząt w akwarium(oczywiście w oddzielnym zbiorniku) a w ogólnym akwarium podnieść do 32st.C temperaturę na 2 dni.
 5. niger1317

  bocja siatkowana POMOCY

  Przy zieleni proponował bym nie podnosić temperatury. Po pierwsze toksycznosc zieleni rośnie wraz ze wzrostem temperatury po drugie po co męczyć ryby temperatura skoro wlany jest ten barwnik...
 6. niger1317

  Caridina gracilirostris "Red Nose"

  Witam. Wszycho ładnie, pięknie ale potrzeba by było więcej informacji o rozmnażaniu. Jeśli ma ktoś coś ciekawego to proszę o pomoc. Głównie chodzi o zasolenie.
 7. niger1317

  Samiec Prętnika pod pantoflem.

  Stara zajmie się nowa a ty zalożysz nowy temat o tym że samica pod pantoflem samicy czy inne bzdury..."powodzenia".f
 8. niger1317

  Samiec Prętnika pod pantoflem.

  Stara zajmie się nowa a ty zalożysz nowy temat o tym że samica pod pantoflem samicy czy inne bzdury..."powodzenia".f
 9. niger1317

  Samiec Prętnika pod pantoflem.

  Zwiększenie ilości samic miało by sens gdyby to samiec był agresywny wobec samic. Wtedy agresja samca rozkładała by się na większą ilość samic i teoretycznie każda pojedyncza miała by więcej "luzu". Pozbądź się agresywnej ryby i po problemie. Przyjrzyj się samcowi czy nie jest chory. Czasem chore ryby są "bite" przez te silniejsze.
 10. niger1317

  Samiec Prętnika pod pantoflem.

  Często jest tak u labiryntowych. Obecnie w jednym akwarium mam samca bojownika którego gania samica. Takie zachowanie to nic nadzwyczajnego.
 11. niger1317

  ziemia ogrodowa +kulki nawozowe

  Dlaczego nie ma sensu? Są jakieś przeciwwskazania dla mieszania kulek i ziemi? georobert wyjaśnij dlaczego to jest złe.
 12. Postrzępione płetwy, zniszczenie płetwy ogonowej, kołyszące ruchy...w sumie typowe objawy martwicy płetw. Zauważyłeś biały nalot na końcówkach płetw? Masz jakieś ryby które mogłyby podgryzać gupikowi płetwy? Ja bym polecił kąpiel(na początek 5-6 godzin) w trypaflawinie.
 13. niger1317

  Wasze inne hobby?

  No to tak jak ja uprawiam strzelectwo terenowe HFT więcej tu ----> http://strzelectwoterenowe.pl/index.php ... 2&Itemid=7 PECEPEM wcześniej też długo pykałem. Teraz z braku czasu nie. Zostało tylko strzelanie z krótkiej ostrej. Polecam...
×