Skocz do zawartości

[1050] Aktualizacja - nowa aranżacja str. 15, 23


ZielonyAmator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem przerzedzić rośliny dla zwiększenia cyrkulacji a wyszło na tym, że wyrwałem prawie wszystkie. A jak już wyrwałem rośliny to i zmieniłem aranżację :)

 

Oprócz lewej i prawej strony została zmodyfikowana ścieżka na środku. Chciałem z początku ją zlikwidować ale dałem jej jeszcze jedną szansę i w sumie nie żałuję. Trochę ją poszerzyłem, zmieniłem kamienie z tyłu, dodałem trochę drobnych, wymieniłem żwir na świeży i uszczelniłem granice aby mi substrat nie leciał. Dzięki modyfikacji ścieżki zwiększyła się znacznie głębia zbiornika. Główne elementy wystroju zbiornika są gotowe, pozostało jeszcze wybrać roślinę na 1 plan (sugestie mile widziane), dosadzić bolbitisy i microsoria oraz dorzucić gdzieniegdzie kamienie. Czyli taka drobna kosmetyka.

 

Na pewno zwiększyła się znacznie cyrkulacja a co za tym idzie - mam nadzieję, że uporam się z problemem gałęzatki. Zmieniłem też wylot filtrów na jedną grubą rurę którą niestety widać w lewym rogu zbiornika ale inaczej się nie da. Restart trwał 8 dni - oczywiście nie od rana do wieczora ale trochę czasu trzeba było poświęcić :) Większość czasu pochłonęło układanie korzeni i kamieni. Codziennie grzebałem w podłożu i świeciłem normalnie pełnym światłem a glona - póki co - nie widać. Czyli zbiornik zachowuje się stabilnie.

 

Docelowo nie będzie takiej dżungli jak wcześniej, będą wyeksponowane korzenie i kamienie co już pewnie widać :)

 

A oto efekty:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy uda ci się utrzymać plaże w czystości. Ja już 3 razy do takowej podchodziłem, i zawsze pasowałem.

Jednak u Ciebie jest spora szansa bo widzę żeś postawił istny mur z kamieni, wiec może krewetki nic nie przeniosą.

Ruchu tafli wody nie da się zrobić, bo z deszczowni zrezygnowałeś na rzecz tej rury?

Słyszałem że bąbelki wytrącają mocniej CO2 z wody, niż ruch tafli. Żebyś się glonów nie nabawił, roślin malutko a ryb sporo, lejesz profilaktycznie jakieś carbo w płynie?

No i takie przypomnienie, pewnie pamiętałeś ale na wszelki wypadek... Czy dobrze filtry przeczyściłeś? Ja po wyrwaniu wszystkiego, przy sporej obsadzie, zapomniałem o tym i po 2 tygodniach poziom NO3 przekroczył skale w testach. Ogólnie dużo podmian rób i pilnuj tego NO3 ;) Szkoda by było rybek.

 

Ciekawe jak tym razem zbiornik ci się uda, pewnie tak jak zwykle, czyli opad szczęki do ziemi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akwarium rewelka ;p. Jednak moim zdaniem wczesniejsze aranzacje byly lepsze tzn. ladniejsze. Podobalo mi sie jak bylo duzo zieleni ;p.Teraz tez jest fajnie taki inny klimacjik - tylko pozazdroscic ;). GRATULUJE!

 

Spokojnie, będzie więcej roślin to dopiero początek :) Cały baniak będzie zarośnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przeglądałam sobie przykładowe akwaria - bo zakładam od zera swoje- ale ten temat przewertowałam od 1 do 24 strony.

Nie do uwierzenia !!

Pomijam koszta, nawet nie chcę wiedzieć, ale ten zmysł estetyczny, organizacyjny !! Widać, że poczytałeś, poszukałeś, przemylślałeś- patrzę teraz na swój zbiorniczek (czekający na ryby) i stwierdzam, że jestem zupełnie pozbawiona jakiegokolwiek poczucia estetyki ......ech, nie każdemu jest dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiele osób pisało baniak nie do porównania z innym akwariami tylko ty chyba "śpisz na pieniądzach" bo kupienie takiego baniaka oraz takiej ilości ryb i roślin wymaga wyłożenia ciężkich pieniędzy ,a że żyjemy w takich czasach niewiele osób może sobie na coś takiego pozwolić. Napiszesz na PW ile mniej więcej to wszystko kosztowało? Jak nie chcesz nie musisz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...