Jump to content

Runner

Użytkownik
 • Content count

  173
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Runner

 • Rank
  Dyskutant

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A Eheim 2224 lub 2424? Wyczaiłem w akceptowalnej cenie (475) i Połowica koniecznie chce
 2. Witam serdecznie. Zdechł mi ostatnio JBL E900 i szukam filtra na wymianę- raczej nie rozważam powtórki z JBL bo hałas był upiorny Akwa stoi w sypialni więc filterek musi grać bezszelestnie. Kwota- do 400 zł
 3. Pteropusa mogę przesunąć do krewetkarium jeśli nie pociągnie estetycznie w BW a Narrow Leaf?
 4. Szybkie pytanko mam. Z uwagi na Neony i ogólną słabość do biotopu, zamierzam akwarium przearanżować na BW. W związku z tym, że mam tam sporo roślin ciekaw jestem czy mogę któreś zostawić w tym biotopie. Mam sporą ilość Microsorium Narrow Leaf i Microsorium Pteropus. Wiem, że oba pochodzą z Azji lecz tolerują kwaśną wodę i niezbyt mocne oświetlenie. U mnie będzie ok. 0.25-0.27W/litr wody więc nie wiem czy oświetlenie będzie wystarczające?
 5. Runner

  podloze akwarium

  Pochwal się rozmiarami zbiornika i oświetleniem..?
 6. Runner

  [45] ogólne

  Nasuwa się pytanie czy chcesz się patrzeć w ten pstrokaty shit.... bo zawsze jest szansa, że się podoba 8-) Twoje 45 litrów to nie Jezioro Wiktorii, wylanie wody i zaaranżowanie od nowa to robota na dwie godzinki, możesz sobie nawet wodę zachować w dwóch wiaderkach
 7. Wszyscy się cieszymy z Twojego powrotu do hobby ale nie zaczynaj od wtopy Jak sądzisz jak długo 7 cm paletki będą 7 cm ? Żywe organizmy mają uporczywy zwyczaj rośnięcia więc zbiornik musi być dla nich adekwatny pod wymiar dorosłego osobnika. No chyba, że akwarium wymieniasz na większe za 2 miesiące ale primo dałbym sobie spokój bo bez sensu robota ; secundo mnóstwo ludzi wsadza tu skalary w 30l "tylko na chwilę" i jakoś nie pokazują lokali po wymianie na większe.... ot tak 8-)
 8. Runner

  Doczekany baniak!!

  Ja swoich nie wypuszczę, bo nie starczyło mi na bilet do Brazylii.... pisze się RYBKOM a nie rybką.... jesteś beznadziejny...oczekiwałeś jakichkolwiek porad czy tylko pochwał..?
 9. Runner

  Zakładanie zbiornika

  Na start tylko dwie- następne odpal jak zbiornik dojrzeje a Ty skołujesz CO2 nie z żadnej bimbrowni/cytrynowni tylko z butli. Olej ten zestaw. Rozplanuj sobie jaka zielenina Cię interesuje i kup większą ilość sadzonek na forum czy też w sklepie nie ważne. W zestawach masz po parę gałązek zielska i bez sensu jest je kupować.
 10. Runner

  Doczekany baniak!!

  A powiedz kolego których błędów uniknąłeś? Skoro wypośrodkowałeś parametry to znaczy, że nie pasują ani neonom ani gupikom- gratulacje. 8-) I powiedz jak sprawdziłeś wpływ ozdób na wodę- zestawem "Małego Chemika" ?
 11. Runner

  [70L] Nano rafka

  Z powodu paru niedogodności komin zewnętrzny jeszcze nie działa więc cały sprzęt jest w środku ale to nic na dniach to poprawię.
 12. Runner

  80l Iwagumi

  Taaa teraz każdy zbiornik ze skałkami i zieleniną będzie iwagumi... Za gruba warstwa żwiru z przodu akwarium. Za duża granulacja samego żwiru. Brak jakiejkolwiek kompozycji w ułożeniu kamieni.
 13. Raynox To tyż... Raynoź to świetne szkło ale na odpowiednim sprzęcie..
 14. A ja Raynoxa nie polecę -mam i świetnie się sprawuje z Fuji S200EXR ale w lustrze dramat-głębia ostrości jak sprasowany naleśnik-drgnięcie łapy i po focie
 15. O idealny do podpięcia wszelkich szkiełek ze średnicą mocowania filtra 52mm.
×