Jump to content

Nikodem

Użytkownik
 • Content count

  1,088
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Nikodem

 1. Kulki gt można samemu zrobić. Ja robiłem kulki, i rośliny rosły podobnie jak na ziemi.
 2. Nikodem

  Identyfikacja glonów

  Miałem dosłownie tak samo jak pro soil pochłaniał fosfor. Zwiększenie dawki fosforu mi pomogło. Dlatego proponuję zakupić ten test. Sinice mogą być dlatego że jest NO3 a nie ma PO4.
 3. Nikodem

  Identyfikacja glonów

  Kiedyś miałem podobnie jak miałem zbyt mało fosforu. Kupiłbym na twoim miejscu test na PO4.
 4. Nikodem

  Wytrzeszcz oka pielegnica ramireza

  Czy mógłbyś podać więcej informacji o akwarium? Prawdopodobnie przyczyną jest zła jakość wody.
 5. Nikodem

  grzałka TERMOSTAT SONPAR HA-75

  Miałem taką grzałkę, grzała dobrze. Lecz termostat nie był zbyt dokładny. Np. u mnie po nastawieniu na 25*C, temperatura w akwarium wynosiła 27*C. Także możesz ją włożyć na czas ospy, lecz przez pierwsze kilka godzin poeksperymentuj z temperaturą na grzałce.
 6. Nikodem

  filtr aquael fzn 1 pytania

  Woda może bokiem przepłynąć i ominąć gąbkę, także wtedy też zapchają się media Ponieważ z boku koszyków masz dziury. Filtr czyściłem co miesiąc i nigdy nie zauważyłem żeby media były zamulone. Tą metodę co opisujesz stosuje się w kubłach.
 7. Nikodem

  filtr aquael fzn 1 pytania

  Gąbke daj na górę. Ja tak miałem w fzn-2 i zero problemów.
 8. Witam, akwarium nie moje, lecz kolegi z gry. Ma on pytanie, czy obsada ok? Skalar 2szt Neon 13szt Glonojad syjamski 1szt Zbrojnik niebieskie 7szt (dorosła parka i 5maluszków 1samiec 4 samiczki) Gurami marmurkowe 3szt Gurami złote 2szt Molinezja ostrosłupa 4szt (1szmiec 3samice) Molinezja żółta 5szt (2samce 3samice – małe ok. 2,5cm) Mieczyk 12szt (2samce 10samic, jedna berlińska) Gupik 11szt ( 6samców 5 samic) Ślimak ampularis ok. 15szt Ślimaki świderki i zwykłe. P.S. Miło było zajrzeć znów na forum
 9. Nikodem

  Pył lub osad w toni akwarium

  Jeśli chodzi o taki jakby kurz to napowietrzanie + podmiana wody mi zwykle pomagała.
 10. Nikodem

  Podłoże,nawóz i rośliny.

  Zmień świetlówkę na 6500K bo teraz masz 4000K.
 11. Nikodem

  Ile warte akwarium i graty?

  Witam, przekonałem się po latach że akwarium to koszty. A że muszę kupić nowy silnik do skutera na swap, to pieniądze się przydadzą. Więc ile wołać: -akwarium 72l 60x30x40 szkło 5mm, float, wromak, trochę rys bo młodszy brat+ czyścik magnetyczny= rysy, -pokrywa wromak, trochę się stopiła rynienka na statecznik ale została naprawiona do tego nowy statecznik elektroniczny 15W który był używane niecałe pół roku, do tego sylvania 8500K 15W pół roczna, -FZN-2 stan bardzo dobry, komplet, używany rok, ma nawet jeszcze gwarancję bo dostałem 5lat. -grzałka chińska 50W, -led intenso diversy 2x7,2W pół roku używane, -pozostałości testów, chyba po terminie, nie mają wszystkich akcesoriów tz. w niektórych brakuje strzykawek i 1 próbówki: GH pozostało 60-65%, KH pozostało 65-70%, NO2 pozostało 60-70%, NO3 pozostało 5-10%, PO4 pozostało 20-30%. -trochę ceramiki-to raczej taki grais bo jest jej nie wiele a szkoda na śmietnik bo komuś się przyda, -siatki do łapania ryb jedna duża, a druga mała okrągła trochę pęknięta ale się trzyma , -2x termometry, -pęseta do roślin, -czyścik magnetyczny, -zaciski trixie x4, -3 przyssawki, -2 zawory przeciw zwrotne, -mały kotnik, -odmulacz bateryjny, -około 300g azotanu potasu, -około 100g fosforanu potasu, -około 200g siarczanu potasu, -około 200g siarczanu magnezu, -i oczywiście pudełka, opakowania, gwarancje, instrukcje. Tak jak widać niektóre to gratisy, ale tylko leżą u mnie więc wszystko chcę opchnąć. Dało by radę z 200-300pln? Edit: Wystawiłem za 250zł co wy na to? http://olx.pl/oferta/akwarium-72l-filtr-grzalka-oswietlenie-gratisy-mozliwa-wysylka-CID103-ID7qQ5T.html
 12. A co powiesz na iwagumi? Trawnik, kamienie małe roślinki i jakieś ryby znoszące mocne światło np. pseudomugile. A co do podłoża to może pro soil.
 13. Nikodem

  Czy to objawy rozszczelnienia ?

  Duży zbiornik więc ma prawo trochę puścić. U mnie miałem coś podobnego lecz w 72l.
 14. Nikodem

  Zakładanie krewetkarium

  Kup kostkę, kaskadę, dobrą grzałkę i oświetlenie led diversy i będziesz zadowolony.
 15. Nikodem

  Problem z ph !!!

  Najpierw poczytaj więcej o krewetkach! Krewetki nie cierpią chemii. A co do tematy to filtr RO koszt 100- 200zł nowy.
 16. Nikodem

  uszczęsliwić syna... bezcenne :)))

  Chodzi o to raczej by nie podawać jednej dużej dawki tygodniowej gdyż to może skutkować glonami. Dlatego rozkłada się te dawki na dzienne, by nie było zbyt dużo substancji odżywczych wodzie. Jest taka norma, pisze to nawet w tym linku co Ci Mapet podał: http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/ Stężenia w tej tabelce są już domyślnie nastawione, więc nic nie zmieniaj jak się nie znasz.
 17. Nikodem

  uszczęsliwić syna... bezcenne :)))

  Proponuje jednorazowo robić po 1 litr roztworu np. w słoiku i później sobie uzupełniać buteleczki. Dzienna dawka roztworu to 5ml. Rozrób roztwór w 1l wody (każdą sól w oddzielnym pojemniku). W tabeli z numerem 1 masz napisane jakie stężenie będzie po tygodniu dozowania (może Ci się to przydać na przyszłość). W tabeli 2 masz napisane jakiej soli ile dać: K2SO4 i KCl jest na potas, ale ty masz K2SO4 więc KCl nie bierz w ogóle pod uwagę.
 18. Nikodem

  brązowiejąca woda

  Pierwsza sprawa to akwarium ma 73,5l a nie 25 przy takich wymiarach. Glony mogą być od słabego światła. A brzany, molki do oddania. A co do kirysa to zależy jaki, lecz ich min 5-6 szt.
 19. Nikodem

  Chyba za droga cena, za ile sprzedać?

  Cena ok. Pewnie szybko sprzedasz. Ale pisz następnym razem z wielkiej litery.
 20. Witam, sprzedaję akwarium ze względu na warunki mieszkalne. Gdyż dopiero na zimę będę mógł coś postawić. A chciałbym coś postawić większego, więc te sprzedaję. Ale chyba cena zbyt dobrze przesadzona co? Jak tak to na ile wziąść? http://olx.pl/oferta/mega-zestaw-akwarystyczny-72l-CID103-ID5H2f9.html
 21. Nikodem

  Początkujacy akwarysta.

  Po prostu tak w instrukcji pisze do ilu max można napełnić. W moim przypadku to było 2 cm od góry. A np. w opti white to coś około 1 cm ale nie jestem pewien.
 22. Wsyp jeszcze więcej soli jak masz za mało tam gdzie się moczy. A co do preparacji to wystarczy polanie gorącą wodą + moczenie w solance.
 23. Sosna. Miałem nawet podobny. Ale nie brałem się za preparacje. Polej go wrzątkiem i będzie czuć czy to zapach sosny.
 24. Nikodem

  Chyba za droga cena, za ile sprzedać?

  Jeden z forum mi taką cenę doradził: http://forum.superakwarium.pl/topic/43485-za-ile-p%C3%B3jdzie/ A co do nowego zestawu nie licząc testów bo to taki jakby gratis bo już ich mało jest. To taki nowy zestaw kosztuje 450zł. Więc spróbuję za 300 sprzedać jak nie to będę jeszcze schodził z ceny. Bo nie zależy mi na czasie tylko na $.
 25. Nikodem

  uszczęsliwić syna... bezcenne :)))

  Pobierasz kalkulator: http://forum.superakwarium.pl/topic/37183-obliczenia-soli-kalkulator-zulixa/ Korzystasz tylko z "1. Kalkulator to tworzenia typowego...'' Aha pamiętaj żebyś nie podawał od razu całej dawki tylko stopniowo ją zwiększał. I na początku przez pierwsze 2 tygodnie podawaj tylko potas i opcjonalnie fosfor.
×