Skocz do zawartości

[1050] Aktualizacja - nowa aranżacja str. 15, 23


ZielonyAmator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panie kolego zielonyamator, mam jedno malutkie zgrabniutkie pytanko.

Wyczytałem na pierwszej stronie, że korzystasz z nawozów:

Nawożenie:

 

K2SO4 - 20ppm Tu mam jeszcze pytanie, 20ppm to jest Potasu czy SO4?

KNO3 - 10-15ppm to samo tutaj, to jest wartość do Potasu, czy do NO3?

 

Jak często dodawałeś powyższe roztwory?

 

mikro intermag plus - 20-30ml roztworu dziennie

Powiedz mi proszę, jak porcjować to do mojego zbiornika 112l?

 

z góry dziękuje

 

----------------------

Proszę mi powiedzieć, jak przeliczyć mg/l na ppm?

 

potrzebuje tą informacje, ponieważ chciałbym skorzystać z tego kalkulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Akwarium CUDOWNE !

 

Piękne przy pierwszym założeniu i przy drugim restarcie , przez dużą ilość roślin. Przy ostatniej odsłonie prawie bez roślin wygląda jednak bardzo naturalnie , jak prawdziwy wycinek rzeki . Dwa pierwsze zbiorniki wyglądają bardzo ładnie jako zbiorniki dekoracyjne , ale za duża ilość i różnorodność stwarza delikatnie sztuczne wrażenie. Jeśli mogę się jeszcze do czegoś przyczepić to w drugim restarcie z nurtem po środku prawa i lewa strona wygląda zbyt symetrycznie jak odbicie lustrzane.Rośliny do przesady po obu stronach posadzone wg jednego schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
Pora na małą aktualizację. Akwarium przeszło gruntowne zmiany. Można powiedzieć, że było na ostrym zakręcie :) Brałem pod uwagę likwidację akwarium w obecnej - roślinnej formie ze względu na plagę gałęzatki. W ferworze walki poległa poprzednia aranżacja - musiałem ją zlikwidować tzn. usunąć wszystkie korzenie i kamienie ze względu na gałęzatkę. Na zgliszczach tzn samym podłożu zasadziłem jedynie rośliny. Obecnym celem jest doprowadzenie do zarośnięcia całego dna zdrowymi roślinami a następnie delikatne wprowadzanie kamieni i korzeni (gałęzatka rosła głownie na nich).

 

Po drodze zmniejszyłem światło z 4x150W Osram na 4x70W Venture Lighting 6500K.

CO2 podaję 24h na dobę.

 

Zmieniłem sole na nawozy GROWPLANT z roslinysklep.pl co było strzałem w 10. Te nawozy uratowały moje akwarium przed likwidacją :)

Gorąco polecam te nawozy wszystkim - rośliny rosną po prostu rewelacyjnie.

 

Aktualny stan akwarium po przecince - aranżacji nie ma ale mam nadzieję, że wkrótce będzie :)

 

Z prawej strony nie ma roślin ponieważ aranżacja ma być docelowo w formie trójkątnej i tam gdzie jest pusto ma być trawnik lub niskie rośliny.

 

48y1.jpg

njaf.jpg

g6qs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był glon który rósł wszędzie. Taka twarda wata jakby. Zarastał rośliny na tylnym planie od dołu i powodował ich obumieranie ponieważ hamował cyrkulację wody. Rósł głównie na kamieniach i korzeniach.

 

Więcej informacji tutaj:

 

http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=1787

 

Próbowałem wszystkiego aby się tego pozbyć dopiero totalna demolka w akwarium + nawozy Growplant pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...