Jump to content

Fivix

Użytkownik
 • Content count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

About Fivix

 • Rank
  Gawędziarz
 • Birthday 04/22/1996

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubsko/Zielona Góra
 • Zainteresowania
  Piłka nożna, akwarystyka.
 1. Fivix

  [240L] Malawi Fivix'a

  Ojjj! Trochę mnie tutaj nie było, więc dzień dobry po przerwie Moje Malawi nadal żyję i ma się dobrze (mam nadzieję, że podzielicie moją opinię). Aktualnie dorzuciłem do aranżacji korzeń i mam nadzieję, że "ortodoksyjni" Malawijczycy (tacy jak Ja ) mnie za to nie zlinczują. Obsada: 1+5 Labidochromis Hongi 1+5 Labidochromis Caeruleus 1+2 Melanochromis cyaneorhabdos Wiem, że ryb jest dużo i też nie byłem nigdy zwolennikiem tak wielu gatunków w 240L, ale jestem miło zaskoczony - ryby żyją ze sobą w całkowitej zgodzie.
 2. Fivix

  Malawi - identyfikacja

  Z tego co znalazłem w necie to jest Labidochromis Hongi i na 90% myślę, że mam racje.
 3. Witam. Proszę o identyfikacje ryb zaznaczonych na zdjęciu. Kupiłem je jako Iodotropheus sprengerae.
 4. Fivix

  [160l] Mała herbatka

  Piękne Zawsze chciałem mieć BW, ale jakoś nie mogę się zebrać.
 5. Witam. Od ponad roku jestem mniej i bardziej szczęśliwym posiadaczem 240L Malawi, ale zauważyłem, że od około miesiąca (gdy jeszcze filtrem mechanicznym był chinol) zalegały na dnie kupy Aktualnie wodę filtruje Aquael circulator 1500l/h jako mechanik i Aquanova ncf 1200 jako biolog. Mimo lekkiej podmiany piachu na dnie, nadal przebijają się niechciane skutki uboczne procesu trawienia Co jest nie tak?
 6. Fivix

  [240L] Malawi Fivix'a

  Lekkie zmiany - 05.05.2014
 7. Fivix

  Głośny filtr 1400L/h

  Dzięki Pley'u za odpowiedź. Mógłbyś polecić mi jakiś filtr mechaniczny do Malawki 240L ? Bo to buczenie naprawdę jest denerwujące. Kupiłem ten filtr za jakieś 30-40zł, więc dużo od niego nie wymagałem, ale na początku było dość cicho.
 8. Witam. Jakieś pół roku temu zakupiłem filtr Hanza Hj-1122 Pump 1400L/h do mojego Malawi. Na początku byłem zadowolony, bo filtr dobrze radził sobie z filtracją mechaniczną, lecz ostatnio po wyczyszczeniu go (oczywiście wodą z akwarium) zaczął pracować bardzo głośno - tzn. pracuje jakby harmonicznie. Jeden "cykl" to 20 sekund cichej pracy i 20 sekund głośnej (jakby wirnik obcierał o obudowę). Moje pytanie brzmi następująco: czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem z filtrem wewnętrznym i czy jest jakiś sposób na "ściszenie" mojego filtra?
 9. Fivix

  Mętna woda?

  Trochę małe to akwarium jak na 8 podejrzewam, że przypadkowych pyszczaków. Boję się poprosić o zdjęcia akwarium, bo ostatnio często widzę pseudoMalawi i nie jestem z tego względu zadowolony.
 10. Fivix

  [240L] Malawi Fivix'a

  W sklepie akwarystycznym.
 11. Fivix

  [240L] Malawi Fivix'a

  Obecnie w akwarium znajduję się: 7 małych rdzawych - płeć nieznana jak na ten moment 4 małe ..... (właśnie nie wiem co, zobaczymy co z tego wyjdzie - najwyżej znajdą potem inny dom) - może ktoś rozpozna tę żółtą rybkę ?
 12. Fivix

  [240L] Malawi Fivix'a

  W tym momencie do pierwszego brak funduszy, ale myślę nad tym.
 13. Fivix

  [240L] Malawi Fivix'a

  Są już fotki, akwarium żyje - powoli wszystko się "ustatkuję".
 14. Fivix

  [240L] Malawi Fivix'a

  W akwarium zaszły dość znaczące zmiany. W końcu powiedziałem auratusom dziękuję Dzisiaj w ich miejsce pojawiło się 7 młodych Iodotropheus Sprengerae. Płeć na razie nieznana. Wieczorem podrzucę fotkę, najpóźniej jutro, bo ryby muszą się zaadoptować. Wywaliłem również tło, więc brzydko to wygląda. Myślę jeszcze nad dodaniem Yellowków lub Saulosi.
 15. Witam ponownie. Jakiś czas mnie tu nie było, a moje akwarium żyło sobie o dziwo spokojnym życiem. Chodzi o to, że zdecydowałem się w kwietniu ubiegłego roku na: 1+6 Melanochromis Auratus, w mojej 240L. Jedni mówili, że spokojnie sobie poradzę, a inni odradzali. No i dochodzimy do dnia dzisiejszego. Samiec od dwóch miesięcy skrupulatnie "wycinał" sobie z obsady po jednej samicy. A dziś zostały już tylko dwie. To, że odejdę od Auratusów to jest rzecz jak dla mnie przesądzona. A co wy radzicie? Zostać przy Malawce, której już doświadczyłem z najgorszej strony? Przejść na "coś innego"? Jedyna opcja, o której myślałem to: 1+4 Pseudotropheus Saulosi 1+2 Melanochromis cyaneorhabdos 1+4 Iodotropheus sprengerae Parametry wody: *KH 7n *GH 12n *Ph 7.5 *Temp: 25C
×