Jump to content

czesiek

Użytkownik
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About czesiek

 • Rank
  Podglądacz
 1. Akwarium CUDOWNE ! Piękne przy pierwszym założeniu i przy drugim restarcie , przez dużą ilość roślin. Przy ostatniej odsłonie prawie bez roślin wygląda jednak bardzo naturalnie , jak prawdziwy wycinek rzeki . Dwa pierwsze zbiorniki wyglądają bardzo ładnie jako zbiorniki dekoracyjne , ale za duża ilość i różnorodność stwarza delikatnie sztuczne wrażenie. Jeśli mogę się jeszcze do czegoś przyczepić to w drugim restarcie z nurtem po środku prawa i lewa strona wygląda zbyt symetrycznie jak odbicie lustrzane.Rośliny do przesady po obu stronach posadzone wg jednego schematu.
 2. czesiek

  [220L] ogólny

  Daj znać za jakiś czas jak anubiasy zniosły zmianę oświetlenia na led. Akwa faktycznie nietuzinkowe . Masz je 7 lat , jak odmulasz dno w tak zabudowanym i zarośniętym akwarium ?
 3. czesiek

  [20l] Pierwsze akwarium ;D

  Filtra absolutnie bym nie zmieniał , ten co masz całkowicie wystarczy. Ogólnie akwa OK.
 4. czesiek

  [30l] - muszlowce (str. 5)

  Wszystkie odsłony Twojego akwarium mają fajny klimacik.
 5. Można spytać jaki wynik walki ? Unormowało się ? I jak ramirezy ?
 6. czesiek

  Pytanie techniczne - jak czyścić ?

  Dlatego z dekoracjami najlepiej nie szaleć. To wszystko ładnie wygląda na początku , a później jest problem przy czyszczeniu . Ja robię trochę inaczej , odmulam tam gdzie jest tylko sam żwirek , wtedy spuszczam część wody , potem wodę bezpośrednio z wiadra leję właśnie w te kępy roślin albo dekoracji , tak by strumień wody wymiótł cały syf, ale to trzeba robić z wyczuciem by całego dna nie obrócić do góry nogami. Pracujący filtr skutecznie wszystko wyłapie. Wężykiem nawet bez odmulacza (mniejsza średnica) i tak wszędzie nie można się dostać , ten sposób wypraktykowałem od dawna , u mnie się sprawdza.
 7. czesiek

  [96L] West Africa

  Dodałeś już inne proporczyki ? Zawsze mi się te ryby podobały ale u mnie jeden dominujący samiec sterroryzował wszystkie pozostałe karpieńce: i proporczykowce i szczupieńczyki, natomiast na inne rodzaje nie zwracał uwagi . Ja bałbym się dodać inne proporczyki, lepiej coś całkiem innego np pielęgnice.
 8. czesiek

  Problem z kiryskiem

  Dobrze kumasz , takie coś powstaje po otarciach mechanicznych . Czy ryba ociera się o przedmioty ?
 9. Też nie lubię leków , ale jak to ospa to za jakiś czas mogą być ryby całe obsypane. Dobrze ze masz te 30 C to pływikom znacznie utrudni życie. Obserwuj płetwy ogonową i grzbietową u ryb, na nich dobrze widać kropeczki.
 10. Na tej fotce wiele nie widać , jak to ospa to trzymaj te 30 C i jakiś lek u siebie musisz kupić.Obserwuj pozostałe ryby.
 11. czesiek

  [45L] muszlowiec wielopręgi

  Zachęcająco do tarła wpływa dość duża podmiana wody.
 12. czesiek

  Podstawowe pytania o krewetki

  Ok,dzięki , RC czyli red cherry ? Czy red crystal są dużo trudniejsze ? A te gradacje CR to jak brzmi cała nazwa ?
 13. Nigdy nie miałem do czynienia z krewetkami, dlatego może pytania wydadzą się głupie , odpowiedzi nie znalazłem w innych wątkach, proszę o jakieś informacje na start z krewetkami : 1.Czy wszystkie będące w handlu krewetki można trzymać razem np filtrujące z innymi, czy będą wykazywały agresję lub prześladowały inne, a być może nawzajem się zjadać ? 2.Czy krewetki różnych odmian barwnych z tych najpopularniejszych RC , yellow , sakura , granatowa to ten sam gatunek a tylko odmiana barwna ? 3.Jeśli ktoś da radę wymienić nazwy choćby tych najpopularniejszych gatunków i odmian w poszczególnych gatunkach (chciałbym mieć to poukładane jak zacznę kompletować). 4.Kruczki w wymaganiach różniące je od ryb ? 5.Czy mogą być z jakimiś rybami małymi ? 6.Czy są jakieś gatunki trudniejsze i łatwiejsze w hodowli ? Ewentualnie wszystko inne co dotyczy hodowli krewetek. edit: nie zauważyłem podforum Krewetki, proszę o przeniesienie.
 14. trochę na odwrót , pewnie w rodzaju Synodontis jest 7 gatunków w Tanganice :PP: A to niekoniecznie , ja miałem kiryśnika czarnoplamego , niby uosobienie spokoju, a podporządkował sobie wszystkie sumy bardziej agresywne i większe.
 15. Filtr to bardzo ważna rzecz , to nie jest tak ,że cały brud i tak siedzi w wodzie. Choćby najprostszy filtr gąbkowy napędzany bąbelkami powietrza usuwa zawiesiny , które są na tyle lekkie by nie osiąść na podłożu i powoduje, że woda jest klarowna. Co do kwestii życia biologicznego (bakterii) na gąbce filtra to już nie jestem takim entuzjastą tego , to życie biologiczne znajduje się na szkle, żwirze , kamieniach itd , na wszystkim co jest w akwarium. Obsada jak dla mnie OK , choć ja wywaliłbym skalary.
×