Jump to content

p.Agassiza

Użytkownik
 • Content count

  417
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

p.Agassiza last won the day on May 28 2014

p.Agassiza had the most liked content!

Community Reputation

9

About p.Agassiza

 • Rank
  Tubylec
 • Birthday 04/08/1998

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pomorskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Potrzebuje do swojego akwarium świetlówkę 30W o długości 90cm i 10000K najlepiej Sylvania Aquastar. Gdzie w Gdyni lub okolicy takową dostanę? Wiem,że najszybciej zamówić przez internet aczkolwiek preferowałbym zakup stacjonarny. Pozdrawiam
 2. p.Agassiza

  Nawożenie produktami Aqua Art

  A jeśli już zdecydowałbym sie na Aqua art/Easy life to które nawozy z tych serii wybrać? Cała linia raczej pasuje do akwarium pędzonego na CO2 mocnym oświetleniu i substratach choć możliwe że się mylę.
 3. Witam Posidam akwarium 180 litrów ze standardowym oświetleniem.Jako podłoże mam drobny żwirek kwarcowy a pod nim cieńka warstwa ziemi(1,5roku od restartu więc raczej już dawno straciła właściwości). Aktualnie nawożę kulkami glinianymi własnej roboty. Glonów nie mam zbytnio. Już dawno sie z nimi uporałem. Rośliny dobrze rosły lecz ostatnio zaczęły gubić liście(rotala i bacopa). Planuję rozpocząć nawożenie nawozami aqua art lecz nie wiem które wybrać bo mają ich sporo w ofercie. Z roślin mam jeszcze nurzańca(ten rośnie jak grzyby po deszczu)oraz kryptokoryny.
 4. p.Agassiza

  Pokarmy domowej produkcji

  Bardzo ciekawe filmy. Polecam wszystkim poczytać tematy w których hodowcy Paletek/Dyskowców opisują swoje mixy do karmienia ryb. Wiele z tych pokarmów jest bogatsze w składniki odżywcze niż pokarmy którymi się ludzi karmi (PS. na pewno jedzą lepiej niż ludzie w polskich szpitalach ).Ja hodując paletki robiłem mixy z krewetek,szpinaku,czosnku,serca indyczego,papryki,vibowitu,banana itd. Ryby rozrywały pokarm i się biły o niego.
 5. p.Agassiza

  Młode barwniaki,a ich narybek

  Młode nadal pływają i rosną w oczach. Raz są po prawej stronie zbiornika,raz po lewej i tak na okrągło. Wygląda to tak,że samica przeprowadza młode w jakieś wybrane miejsce płynąc powoli otoczona młodymi zaś samiec pływa jak szalony i goni co mu tylko pod nos podpłynie. Najciekawiej wygląda jak wpada w ławicę około 20 zwinników Blechera/rodostomusów, kręci się we wszystkie strony haha
 6. p.Agassiza

  Młode barwniaki,a ich narybek

  Dziękuję za szybką odpowiedź,zobaczymy co z nich wyrośnie,naliczyłem 10 sztuk
 7. Witajcie Od pewnego czasu(około miesiąc) posiadam w swoim akwarium 180L parkę Barwniaka Czerwonobrzuchego,są to jeszcze młode i małe ryby. Samiec ma około 6 cm ale samica z 2,5 cm. Prawie od początku miały mocno rubinowy kolor i jakieś 2 tygodnie temu zaczęły kopać głębokie dołki wewnątrz takiej drewnianej groty(korzeń dębu o kształcie groty),a także za tą grotą tak że już prawie mogą przepływać z jednej do drugiej. Za grotą mam zasadzone dosyć gęsto brązowe kryptokoryny plus jeden bardzo duży korzeń wychodzący delikatnie ponad powierzchnię wody. Tworzy to wszystko bardzo dużo kryjówek(prócz tego akwarium w całości dosyć mocno zarośnięte). Ikry Barwniaków nie widziałem ale za to wczoraj zauważyłem jak ryby pilnują swoich młodych,wprawdzie jest ich niewiele ale do dziś przetrwały,a rodzice są bardzo opiekuńczy,samiec nie odpuszcza żadnej rybie,goni nawet większe od siebie ...ba nawet samica odgania wielokrotnie większe ryby. Trudno wypatrzeć narybek gdyż na dnie jest bardzo drobny żwirek kwarcowy. I teraz wreszcie moje pytanie :-D :czy to normalne,że tak młode i małe ryby mają już przychówek oraz czy urosną jeszcze?
 8. p.Agassiza

  Czy moja woda jest odpowiednia?

  Tak trzymałem,dawne dzieje,co niektórzy z forum pewnie pamiętają. Co do kosiarek to są już spore ale na szczęście nie jest tragicznie w tej kwestii.
 9. p.Agassiza

  Czy moja woda jest odpowiednia?

  Co do kożucha to nie wiem czy nadal go mam i czy jego brak jest rzeczywiście zasługą mieczyka. Możliwe,że go nie ma. Był na pewno gdy miałem paletki i jeszcze po restarcie z nową obsadą też się pojawił ale od dosyć dawna nic nie ma i może podświadomie jego zniknięcie utożsamiam z żywóródką
 10. p.Agassiza

  Czy moja woda jest odpowiednia?

  Co do GH to miałem pewność,że jest ok ale właśnie z tym KH nie byłem pewien bo w wielu opisach nie podaje się tej wartości przy opisie odpowiednich parametrów wody. Moje barwniaki są u mnie od zeszłego poniedziałku i na początku faktycznie samiec pływał już jak król i się prężył pływając po całym akwarium a jak samica stanęła mu na drodze to przyspieszał,przepłaszał ją i płynął dalej ale teraz już żyją w zgodzie raczej bo często pływają razem a nawet razem pobierają pokarm i już płoszy ją tylko wtedy gdy naprawdę mu przeszkadza czas pokaże co z tego wyniknie. Skimmer kiedyś jeszcze hodując dyskowce miałem,standardowy z filtra zewnętrznego,był w nim problem z zaciąganiem wody z tafli,deszczownica też dawała kiepski efekt. Najlepiej spisywał się jeszcze wewnętrzny mechaniczny z napowietrzaniem wadą tego rozwiązania jednakże był fakt,że musiał być on zamontowany przy powierzchni,szpecił i hałasował plus w połączeniu z filtrem zewnętrznym tworzył bardzo mocny efekt pralki gdyż musiały być zamontowane po przeciwnych stronach akwarium(wyloty). Co wg Was prócz żyworodnych dobrze zjada ten kożuch(coś czemu lepiej przypasują parametry wody)? Mogły by to być gurami mozaikowe?
 11. Witam Moje akwarium o pojemności 180l,dosyć gęsto obsadzone roślinami,z jednym dużym korzeniem i kawałkiem drewna na kształt groty(niestety jeszcze nie zatonął i se pływa ) zasiedlone jest: -około 20 zwinnikami Blehera -2 barwniakami (jeszcze bardzo małe ale już się pięknie wybarwiają) -1 mieczyk(mój ratunek na kożuch bakteryjny przy powierzchni) -3 kosiarki(wypadną z obsady przy najbliższej możliwej okazji) akwarium ma być głównie dla mojej ławicy i barwniaków plus czegoś jeszcze w najbliższym czasie ale w tej kwesti zgłoszę się w innym dziale A teraz do rzeczy,w moim akwarium woda ma takie parametry: -temperatura:25*C -PH około 7,2 -GH około 7 -KH około 6 Posiadam filtr RO z którego woda posiada takie parametry: -PH 6 -KH/GH 0 W kranie: -PH 7,2/7,4 -GH 14 -KH 9 i teraz pytanie,czy woda którą mam w akwarium jest prawidłowa? Co zmienić? Jutro będę podmieniał wodę i mam przygotowane już wiadro 20l wody RO. Zmieniać? Zbijać te wartości w dół? Z góry dziękuję i pozdrawiam
 12. p.Agassiza

  Dafnie

  Witam W swoim akwarium chciałbym od czasu do czasu podawać swoim rybą żywy pokarm i tu moje pytanie,bo wiem,że wszelkiego rodzaju larwy komarów i inne robactwo jest często nosicielem różnych świństw w sobie. Czy jeżeli odłowiłbym niewielką ilość dafni z jakiegoś zbiornika wodnego(mam nadzieję że znajdę je w możliwie najczystszym zbiorniku) i po delikatnym opłukaniu przełożyłbym je do zbiornika w którym rozpocząłbym ich rozmnażanie to jest szansa,że poprzez wymiany wody i po rozmnożeniu odłowienie tych rozrodczych dafni i tak jeszcze z dwa razy np. to czy te dafnie byłyby już bezpiecznym pokarmem dla moich ryb(rodostomusy,barwniaki,gurami)? a może jest możliwość dodania np błękitu metylowego do wody w hodowli a potem wymiana wody. Z chęcią poczytam Wasze wypowiedzi,napiszcie jak to widzicie.Pozdrawiam
 13. p.Agassiza

  Jak oddzielić piasek od bazaltu?

  Zależy od tego czy będziesz dużo grzebał w akwarium,czy rośliny nigdy nie będziesz przesadzał(weź też pod uwagę ich rozrastanie),a także to czy ryby Ci tego nie przemieszają. Wg mnie bez oddzielania czymkolwiek krótko się nie nacieszysz dwoma nie zależnymi podłożami.
 14. p.Agassiza

  Jak oddzielić piasek od bazaltu?

  Jeżeli pasują Ci do koncepcji akwarium kamienie to ich użyj do oddzielenia jeśli jednak nie to możesz wg mnie użyć jakiegoś przeźroczystego plastiku wystającego np.pół cm ponad plastiku ale tu dochodzi estetyka tego. Oczywiście można to maskować roślinami ale nie koniecznie dasz radę przy całej długości tej ''podziałki'' to zrobić w jakiś sensowny sposób.
 15. p.Agassiza

  [20L] Coś innego.

  Najpierw konieczne jest założenie akwarium tak by zapewnić im sporo różnych kryjówek,rośliny wszelkiej maści,mchy itp. a potem można wpuścić np. z 5 szt.krewetki red cherry które szybko się mnożą. Oczywiście koniecznie należy zadbać o odpowiednią wodę.
×