Skocz do zawartości

[1050] Aktualizacja - nowa aranżacja str. 15, 23


ZielonyAmator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Kilka nowych zdjęć przed przycinką..

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ścieżka wymaga posprzątania :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i szafka w końcu skończona:

 

Dołączona grafika

 

http://cantonensis.pl/upload/DSC_0812%20(Kopiowanie).JPG

 

Polecam takie blaty do szafki akwarystycznej - bardzo przydatne przy różnego rodzaju pracach:

 

http://cantonensis.pl/upload/DSC_0814%20(Kopiowanie).JPG

 

http://cantonensis.pl/upload/DSC_0815%20(Kopiowanie).JPG

 

Komentarze mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata, zarówno akwarium jak i rozwiązania umilające prace przy nim. Nie znam się na zieleniznach ale tutaj nie trzeba się znać, żeby napisać - pięknie. Ciekawe ile pracy dziennie trzeba poświęcić na taki ułożony efekt, jak centrum akwarium? Ryby też w doskonałej kondycji. Czy przy tym litrażu rosną odrobinę większe niż w małych zbiornikach? Obserwujesz takie zmiany?

Jaki to jest rodzaj skał? Wyglądają ciekawie i nie wpływają na parametry?

Blacik i dywanik - klasa pomocy 6/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata, zarówno akwarium jak i rozwiązania umilające prace przy nim. Nie znam się na zieleniznach ale tutaj nie trzeba się znać, żeby napisać - pięknie. Ciekawe ile pracy dziennie trzeba poświęcić na taki ułożony efekt, jak centrum akwarium? Ryby też w doskonałej kondycji. Czy przy tym litrażu rosną odrobinę większe niż w małych zbiornikach? Obserwujesz takie zmiany?

Jaki to jest rodzaj skał? Wyglądają ciekawie i nie wpływają na parametry?

Blacik i dywanik - klasa pomocy 6/6.

Chodzi o coraz niższe poziomy roślin aż do ścieżki? Jeśli o to chodzi to rozrosło się tak samo praktycznie bez mojej ingerencji :) Po prostu dobrałem odpowiednio gatunki roślin. Szczerze mówiąc aktualnie nawożę akwarium raz na tydzień razem z podmianą + przycinka raz na 2 tygodnie i sprzątanie po przycince - to jest cały mój udział w życiu zbiornika :D Oczywiście dodatkowo karmienie. Reszta się dzieje sama :)

 

Czy ryby są większe? Znajomy ostatnio powiedział, że samica pielęgniczki ramireza urosła wyjątkowo duża. Czy reszta ryb jest większa? Nie mam porównania.

 

Skały są z gór - własnoręcznie zebrane w strumyku :) Na parametry nie wpływają. Teraz zrobiły się zielone od glona - normalnie są szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZACUN! Super akwarium jesteś mistrzem ;p. A te małe wysuwane szufladki to jaką maja głębokość, zmieścisz coś tam?? Ile dałeś za szafkę i pokrywę?? Pokrywa prześliczna i mam pytanie czy jest WF?? Tzn. czy podnosi się do góry, czy do czyszczenia trzeba całą zdejmować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś w poprzednim poście padły zdjęcia więc wklejam jeszcze raz :)

 

Mała aktualizacja. Kilka osób pytało o szczegóły budowy korony akwarium zatem dodaję parę zdjęć jak wygląda obudowa od środka w czasie prac w akwarium. Cały moduł z lampami jak widać można odsunąć do tyłu i jest całkiem sporo miejsca do pracy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A oto zdjęcie aktualnego stanu akwarium. Zmieniłem tło na czarne i chyba akwarium wygląda lepiej. Ogólnie akwarium przed przycinką, trochę zapuszczone :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę pogratulować świetne powiedz mi tylko co trzeba zrobić by ci się tak świetnie roślinki utrzymały

i jeśli byś powiedział co to za roślinka w lewym rogu w przodzie pozdrawiam

Nie wiem czy o tą Ci chodzi ale w lewym rogu jest blyxa japonica.

 

Co do utrzymania roślin to odpowiednie nawożenie (N,P,K, mikro, CO2) + światło + odpowiednie podłoże :) Oczywiście w ogromnym skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc pojemność akwarium od razu odwiedziłem temat , byłem ciekaw jak to wszyło przy takim szkle. I muszę powtórzyć przedmówców ... Akwarium na prawdę super , nie wiem ile czasu i pracy to kosztuje ale pewnie sporo. Ja przy mojej 700-secie spędziłem już na prawdę sporo ale efektów brak. Co to obsady się nie wypowiadam bo nie znam się czy jest ok czy nie :) ale rośliny , korzenie , kamienie dobrane idealnie według mnie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...