Skocz do zawartości

[1050] Aktualizacja - nowa aranżacja str. 15, 23


ZielonyAmator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ahh, takie akwarium to moje marzenie ;) , a ten mech to co (ten na dnie po lewej)?

 

Chodzi o małego heńka (Hemianthus callitrichoides)? To nie mech - to łodygowiec :)

 

Co do zdjęć i filmów to aktualnie walczę z mętną wodą. Najpierw zrobiła się biała a teraz jest zielona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piękne akwarium. Ale zastanawia mnie jak robisz podmianki wody bo latanie z wiadrami ok.250l na tydzień to trochę męczące. Planuje postawić 840l (200x60x70h) dla paletek i myślałEm nad zrobieniem 300l zbiornika koło sumpa(200l), na podmianki wody. Zrobił bym też rurkę z zaworkiem, żeby łatwo było przelewać wodę do tego 300l zbiornik. Opowiedz jak ty robisz swoje podmianki.

 

 

Pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja niestety nie wierzę ci że to twoje pierwsze akwarium.

 

Podejrzewam że ktoś ci serwisuje te akwarium lub po prostu wszystkich wkręcasz że dopiero zaczynasz.

No nic nie poradzę na to, że mi nie wierzysz. Mogę tylko zapewnić, że to prawda i mogę odpowiedzieć ze szczegółami o każdym aspekcie powstawania i utrzymania zbiornika :)

 

Nie rozumiem jakie miałbym mieć cel w podawaniu informacji które są nieprawdziwe :)

 

Piękne akwarium. Ale zastanawia mnie jak robisz podmianki wody bo latanie z wiadrami ok.250l na tydzień to trochę męczące. Planuje postawić 840l (200x60x70h) dla paletek i myślałEm nad zrobieniem 300l zbiornika koło sumpa(200l), na podmianki wody. Zrobił bym też rurkę z zaworkiem, żeby łatwo było przelewać wodę do tego 300l zbiornik. Opowiedz jak ty robisz swoje podmianki.

 

 

Pisze z telefonu.

Podmieniam wodę kranówką. Jedyne co planuję założyć to filtr węglowy aby usunąć chlor. W

 

Właściwie od ponad miesiąca nie podmieniam ponieważ walczyłem ze zmętnieniem wody i postanowiłem skorzystać z rady i nie podmieniać wody aż do ustabilizowania zbiornika.

 

A tak standardowo to podmiana raz na tydzień 10-15% wystarczy.

 

Nie nawożę EI także zbiornik nie wymaga ogromnych podmian.

 

Podmieniam wodę za pomocą dwóch zaworów. Na jednym z węży biegnących od filtra do akwarium (wylot filtra) założony jest trójnik do którego podłączony jest wąż prowadzący na zewnątrz domu. Na tym wężu jest zawór który gdy otwieram to woda jest wypompowywana z akwarium za pomocą pompy filtra zewnętrznego (wąż jest niżej niż akwarium więc siłą grawitacji woda wylatuje + oczywiście pomaga pompa filtra). Przed tym zaworem jest kolejny trójnik. Do tego trójnika podłączony jest wąż do którego podłączony jest zawór wraz ze źródłem wody. A więc po spuszczeniu wody zakręcam zawór wylotowy i odkręcam zawór uzupełniający wodę. Tym samym wężem którym woda wylatywała z akwarium, tym samym wężem zostaje do akwarium nalana.

 

Proste i skuteczne. Jeśli chodzi o paletki to chyba nie przejdzie bo paletki są bardziej wymagające jeśli chodzi o wodę i nie na każdej kranówce dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...