Jump to content

darek3160

Użytkownik
 • Content count

  339
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About darek3160

 • Rank
  Tubylec
 • Birthday 06/25/1978

Kontakt

 • Strona WWW
  http://akwarystyczne.info/index.php

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Zielona Góra i DE
 1. darek3160

  Zestaw co2 - czy warto?

  Mistrzuniu, panowanie nad roślinkami w moim akwarium masz w sygnaturce. Poza tym nie wiedziałem, że nanometry są takie ważne. Przecież one wskazują poziom dwutlenku węgla w akwarium i ilość dozowanego CO2 w bąbelkach na sekundę. No żaden zestaw nie może się bez tego obejść. Wspaniała porada. Bimbrownia w 220 litrach, którą autor właśnie chce zamienić na butlę... Sygnaturkę obejrzałem . Jeżeli Cię zachwyca Twój zbiornik to Ok. Nie mnie to oceniać . Każdy ma swój gust i o tym nie dyskutuję . Co do bimbrowni - nie masz racji , zdarzało się że i większe akwaria niż 240 L potrafiła obsługiwać . Nie mówię że jest to wygodne rozwiązanie i mogące zastąpić butlę - niemniej możliwe i w miarę efektywne . Widocznie jeszcze za bardzo się ekscytujesz tym co wyczytasz na różnorakich forach . Manometry ,oczywiście że nie są obowiązkowe - tak samo jak licznik bąbli i cała reszta . Ja w każdym razie bym tego nie kupił i na tym kończę . Kłóćcie się między sobą . Jednak przyznaję Ci rację . Ten zestaw jest wart tych pieniędzy , bo czego się można spodziewać za 100 zł ? Samej tylko butli . (więc cały "osprzęt" masz gratis , ale do zestawu mu daleko ). I nie mówię tego ze złośliwości . A autor wątku niech sobie jeszcze poczyta o elektrozaworze jaki tam jest , ktoś tu już o tym wspominał i bardzo możliwe że elektrozaworek to będzie gwoźdź do trumny . Koniec końców okaże się że została do użytku tylko butla . Życzę powodzenia w praktykowaniu hobby .
 2. darek3160

  Zestaw co2 - czy warto?

  Bardzo dobre podejście do tematu. Mam nadzieję że panowanie nad roślinami w akwarium idzie Ci równie skutecznie co dawanie takich porad . Idąc tym tokiem myślenia to nawet nad potrzebą posiadania reduktora bym się zastanowił .Można przecież podłączyć wężyk wprost do butli . A do autora tematu - nie wiem jaki masz litraż , ale jeśli masz kupić nie wiadomo co - to lepiej zmajstruj bimbrownię .
 3. darek3160

  Zestaw co2 - czy warto?

  Średnio ciekawa oferta Ten klocek z gwoździem w środku to co to jest ? Wężyk podłączony wprost do reduktora . Trochę dziwne to wszystko . Żadnego manometru . Ja bym tego nie brał . Można kupić kompletny zestaw - używany i przyzwoity , ale za troszkę więcej niż 100 zł . Według mnie lepiej poczekać i dołożyć . Na 100 % bym tego nie kupował .
 4. Może podzielisz się tą informacją? Poza tym stwierdzenie "działa naprawdę dobrze " mało mi mówi. Twoje posty, które były poniżej również zasługiwały na "bonusik". Mapet
 5. Jeśli dobrze pamiętam , a dawno tu nie zaglądałem nawet na tym forum był podobny wątek . Niestety nie potrafię go odnaleźć więc chyba nie doszedł do skutku . Szkoda. No ale może Ci się uda . A z drugiej strony , czy takie akwarium jest " wygodne " w obsłudze , lub chociaż w obserwacji ryb ? Chcesz mieć pożytek z kanału - pochowaj tam teściową
 6. darek3160

  Rataj Makron + symfonia złota

  Z mikro , jeśli już się upierasz to zaczynaj sobie od bardzo małych dawek i obserwuj co się będzie działo . Światła masz cieniutko . O CO2 też nic nie piszesz . Właściwie to tylko jednego można się spodziewać po nieprzemyślanym podawaniu nawozów .
 7. darek3160

  Rataj Makron + symfonia złota

  To że kupiłeś Rataja , to chyba dobrze , bo w Symfonii najprawdopodobniej makro nie występuje . Wzrost roślin masz słaby bo i światłem nie grzeszysz . Chociaż ....przynajmniej teoretycznie niektóre z nich powinny rosnąć Niektóre z tych roślin co masz trudno jest ruszyć bez dobrego światła i Co2 . Tak więc same nawozy mogą przysporzyć Ci jedynie jeszcze większych problemów . Więc zalecam ostrożność. 45 L , to już o ryby nie pytam
 8. Zbiłeś pH do tego poziomu za jednym razem ? Niezbyt to rozsądne , ale obyś miał zadowalające efekty .
 9. darek3160

  Test JBL co2/ph jak odczytać ph.

  Nie pamiętam teraz dokładnie ,ale było chyba coś mówione że trzeba najpierw znać twardość wody. Głowy jednak nie dam bo już tego nie używam . Spróbuj poszukać w Goglach " określanie pH za pomocą JBL Test-Set CO2/pH-Permanent " Może to Cię nieco nakieruje . Ja nie mogę znaleźć tej książki .
 10. darek3160

  Test JBL co2/ph jak odczytać ph.

  Jeżeli nikt inny w tym czasie Ci tego nie wyjaśni , poczekaj do piątku , a przepiszę Ci z książeczki która powinna być dołączona do testu . Akurat w tej chwili nie dysponuję nią a ten sam test posiadam . Ogólnie mogę ci zalecić spory dystans w jego stosowaniu .
 11. NO 2 to raczej na pewno powinieneś kupić . Nie wiem jak to teraz wygląda , ale ja mam takie w walizce JBL , jest wszystko oprócz PO4 . Ten trzeba już sobie dokupić osobno.
 12. darek3160

  Białe robaki co to ?

  Skłaniałbym się raczej za tym że są to wypławki . Nie panikuj jak dużo ich masz ? Najczęściej ich prawdziwą ilość widać zaraz po zapaleniu światła. Nie przekarmiasz czasem ryb ? P.S . Ewentualnie mogą to być nicienie. Musisz się temu przyjrzeć i dokładniej opisać .
 13. darek3160

  Regał

  Temat postu jest mi znany , niestety tak się rzucało w oczy że nie mogłem się oprzeć żeby napisać .No ale ok. Skoro Ci się podoba ,to niech tak zostanie . Śruby - przy odrobinie chęci zamaskujesz wiercąc otwory wiertłem koronowym . Oby nie na wylot . Nie wyginają Ci się te kątowniki na których stoją akwaria ?
 14. darek3160

  Regał

  Zostaw regał w spokoju ! Za odłożone pieniądze kup farbę i pomaluj te drzwi !!!!! Ewentualnie jakąś klamkę zamontuj. A ten garnek to do czego używasz ?
×