Jump to content

JamZim

Użytkownik
 • Content count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About JamZim

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  K-K
 1. JamZim

  [112l] Ogólne

  Oj w akwarium zaszły duże zmiany. Akwarium zmieniłem na holendra, a od 4 miesiecy pracuje butla co2, mam również podłoże amazonie New. I doszły jeszcze 2 akwaria 25l i 300l. Temat uzupełnię jak będę miał czas.
 2. JamZim

  [200l ogólne] pielęgnice

  Nad aranżem sporo się chyba męczyłeś.
 3. Kolcobrzuch zielony dorasta do 10cm nie do 17cm. Kolcobrzuchy dwuplame trzymamy w słodkiej wodzie nie słonej(kolcobrzuchy zielone można trzymać w wodzie słonej i słodkiej) Masz W akwarium wapień, a kolcobrzuchy pływają w wodach pd-wsch Azji w wodzie o odczynie obojętnym 7 i miękkiej do średnio twardej 4 - 12*n
 4. JamZim

  [25l] Red cherry

  Poczekam aż te male mchy z przodu się rozrosną i mech jawajski z tyłu i reszta mchów wtedy pokombinuje.Jak na razie mi się podoba.
 5. JamZim

  [25l] Red cherry

  nie posłuchałem twojej rady Ale wczoraj w końcu miałem czas by coś z tym akwarium zrobić. dostałem trochę podniszczoną cabombę z allegro dla tego musiałem czekać aż się rozmnoży by posadzić tylko nowe szczepy MAM około 20 krewetek powyżej 0,5cm i kilka 0,2mm, a oprócz tego 3 samice maja w sobie ikrę.
 6. JamZim

  zestaw oświetleniowy

  proponuje 4x 24w lub 3x24w
 7. JamZim

  FZN-1 spadek formy

  Filtr mam już 2 tygodnie. czyściłem go 4 dni temu. Znalazłem rozwiązanie. Wcześniej filtr pobierał wodę z2mm nad powierzchnią dna a teraz pobiera z połowy wysokości akwarium i jest lepiej wprawia w ruch taflę wody.
 8. JamZim

  Krewetkarium 70l

  Jeśli twoje akwarium ma 40cm szerokości 30cm głębokości i 60cm wysokości to z obsadą nie poszalejesz. jeśli natomiast ma 60cm szerokości 40 głębokości i 30 wyskokosci lub 30głębokości i 40 wysokości to mozesz trzymać: 1+2 p.karłowaty 15 neonów innese 6-8 kirysków pigmejów i krewetki Rc/babulati
 9. Posiadam filtr FZN-1 w akwarium 25l. Mam zamontowany prefiltr by mi krewetek nie wciągało. Ale coś jest nie tak wogóle nie rusza taflą wody, a jak go wyciągnę to spada jakieś 5 kropli na sekunde (chyba trochę mało). Co jest nie tak? Wina filtra? Gąbkę za mała?
 10. Krewetki trzymają jajeczka w swoim ciele, te pojedyncze jajeczka na korzeniach mogą być krewetki (ze stresu mogła za wcześnie je wydalić z siebie) Samica wydala z siebie w pełni uformowane krewetki w wielkości 1-2mm
 11. JamZim

  [25l] Red cherry

  Foty krewetkarium
 12. Prętnika karłowatego trzymamy w haremach 1+2/3 a nie w parach.
 13. Jak włączysz światło to będzie jasno . Żeby rośliny rosły musisz mieć zapalone światło, a widzę, że nie masz.
 14. JamZim

  Kirysek Sterby.

  Chciałbym zakupić do mojego 112l akwarium 6-8 kirysków sterby. Mam kilka pytań: 1) Czy mogę po dokładnym przepłukaniu włożyć do akwarium piasek z nad morza? 2) Czy mogą one przebywać w akwarium o podłożu bazaltowym o granulacji 2-4mm z plażą zrobioną z piasku (ludzie trzymają kiryski w akwarium o grubości bazaltu 8-9mm i kiryskom nic nie jest)? 3) Gdy posadzę trawnik z małego heńka to czy one mi go nie rozwalą(będą je wpuszczał jak będę go sadził)?
 15. JamZim

  [25l] Red cherry

  Dzisiaj 20 krewetek wylądowało w krewetkarium (zamówiłem 12, pomyłka sprzedającego) jedna samica nosi w sobie jajeczka. Już odzyskały barwę po podróży. Zdjęcia wkleję wieczorem.
×