Jump to content

szymx007

Użytkownik
 • Content count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About szymx007

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 1. szymx007

  Jakie podłoże wybrać.

  A co można więcej powiedzieć? Jasny, drobny piasek i tyle. Paczka wygląda tak: http://www.zew.net.pl/zdjecia/piasek_piaskownic_20kg_zd1.jpg Cena jednej paczki to ok 10zł. Na 130l akwarium 2 takie opakowania powinny wystarczyć. Cena za kulki gliniano-torfowe to kilka złotych za kilkadziesiąt sztuk Szukaj na allegro.
 2. szymx007

  Jakie podłoże wybrać.

  W swoim akwa już dłuuugo mam piasek z Obi i mogę go z czystym sumieniem polecić. Nie zmienia żadnych parametrów wody. W piasek zawsze możesz włożyć kulki gt. Nawozić możesz też płynnymi nawozami. Wszystko zależy od roślin jakie wybierzesz.
 3. szymx007

  Restart akwarium

  112l to jest takie absolutne minimum na Malawi. Nie zmieścisz nic więcej jak 1+3/4 saulosi. Podłoże to zwykły, drobny piasek. A dekoracje to skały wapienne. No i wymagane są odpowiednie parametry, zasadowa i twarda woda.
 4. szymx007

  Pierwsze akwarium 150L

  Przy stosunkowo niewielkim baniaku jakim jest 150l sump jest moim zdaniem zbędny. Tego typu filtrację stosuje się przy dużo większych akwariach +500l. W Twoim wypadku dobry kubełek będzie wystarczającym rozwiązaniem.
 5. szymx007

  Obsada do akwa 200l

  Wytłumacz mi jak chcesz na spód dać żwirek, a na niego wysypać piasek? Przecież to się w moment zmiesza i piach opadnie na dół. A tak właściwie w jakim celu mieszać 2 różne podłoża?
 6. szymx007

  Filtr zewnętrzny podłączenie

  Na chłopski rozum! Coś jest IN to wchodzi - wąż doprowadzający wodę do filtra Coś jest OUT to wychodzi - wąż odprowadzający wodę z filtra Proste jak budowa cepa
 7. szymx007

  [60l] Moje pierwsze akwarium

  Jeśli chodzi o wygląd baniaka to całkiem nieźle. A teraz tak: - Napowietrzacz i bąbelki są zbędne w akwarium - Czy ja dobrze widzę zameczek pod tą żabienicą? Jeśli tak to wywalić... - Podaj parametry wody, bo obsada bardzo kiepściutka. Neon i danio to ryby ławicowe. A do takiego małego baniaka tylko 1 ławica. Kirysy jakie? Do tego to ryba stadna. Na glonojady za małe akwa.
 8. szymx007

  Dywan, w trudnym akwarium

  Powinieneś się jak najszybciej pozbyć skalarów, brzanki rekiniej, kosiarki i molinezji. Skoro nie powinno tych ryb w ogóle być w Twoim baniaku to nie ma żadnego znaczenia ich stosunek do zielska. Do tego gupiki i neony mają całkiem przeciwne wymagania co do wody...
 9. szymx007

  [112l] Moja Azja

  Woda bardziej przejrzysta niż ostatnio Akuku
 10. szymx007

  [140] ogólne

  Ehh. Wpisz w google taka frazę: wodociągi 'nazwa Twojego miasta' parametry wody. Tylko takie podawanie obsady bez parametrów to jak wróżenie z fusów. No i nie wiem jakie ryby Ci się podobają. Przykładowa Ameryka Pd: 1+1 pielęgniczka ramireza 30 neon inessa 12 kirysków panda albo spiżowy Azja: bojownik 1+3 albo gurami 1+3 (mozaikowe, złote, marmurkowe) albo prętnik karłowaty 1+3 25 razbora klinowa 10 piskorek 10 krewetek amano Można by też wymyślić akwarium monogatunkowe np. brzankarium. Możliwości jest mnóstwo.... W każdym przypadku na dno KONIECZNIE piach. NIE żwir. Żyworódki bym Ci odradził, bo one się mnożą jak głupie a potem nie ma co zrobić z małymi i łatwo o przerybienie.
 11. szymx007

  [140] ogólne

  Najłatwiej po prostu sprawdzić na stronie www swoich wodociągów.
 12. szymx007

  [140] ogólne

  Lol. Parametry będą takie jaką masz wodę w kranie...
 13. szymx007

  Po restarcie 240L

  Niezła rzeźnia z tą obsadą
 14. szymx007

  [140] ogólne

  Podaj parametry wody. Bez tego nie wymyśli się dobrej obsady.
 15. szymx007

  [140] ogólne

  Zmieniłaś zestaw, ale filtr i tak ten sam... Nikt Ci tego filtru nie kupi, bo to jest chiński kicz warty 20zł... Możesz go sobie zostawić jako zapasowy. Oczywiście, że zestaw możesz sobie taki kupić. Po prostu i tak filtr należałoby kupić lepszy.
×