Jump to content

pozioma

Użytkownik
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About pozioma

 • Rank
  Małomówny
 1. pozioma

  Czy szafka wytrzyma ?

  Proponuję posadź kogoś na szafce o wadze 80-90 kg, niech trochę się porusza. Jak nic nie będzie się bujać, to wytrzyma. Akwarium 65l nie ma jakiegoś dużego ciężaru. Spokojnie ta szafka powinna to wytrzymać.
 2. pozioma

  Wielkość szafki pod akwarium

  Myślę jednak że dołożę ten blat żeby nie robić tego remontu. Dziękuję za pomoc można zamknąć.
 3. pozioma

  Wielkość szafki pod akwarium

  A jak by położyć jakiś blat na szafkę o wymiarach odpowiednich pod akwarium, powiedzmy blat o grubości 2cm.
 4. pozioma

  Zlocik.

  Wstępnie też się piszę ale ja tak na dwa razy, ponieważ ja z Kielc jestem więc mam kawałek drogi.
 5. pozioma

  Wielkość szafki pod akwarium

  Witam Posiadam akwarium o wymiarach 100x50x50 i szafkę o wymiarach 100x45 czy akwarium może wystawać 2,5cm z dwóch stron czy lepiej zmienić szafkę? Chociaż to dodatkowe koszta na które nie bardzo mogę sobie pozwolić.
 6. pozioma

  Obsada 200l roślinne

  A jakiś pomysł z malawi? Bo te co podajesz to tanganika a ja bardziej za malawi jestem.
 7. Witam Mała aktualizacja, pierwsze zdjęcia przed przycinką, rośliny są w takiej średniej kondycji (jedne lepiej drugie gorzej). Nawożenie to pełny zakres soli (całe mikro i makro), brakuje mi tylko dobrego oświetlenia i co2 z butli bo bimbrownia 10 dni i do wymiany. Przepraszam za jakość zdjęć ale fotograf to ze mnie żaden a i sprzęt stary.
 8. Postaraj się żeby akwarium nie było narażone na promienie słoneczne i uważaj żeby nie zacząć świecić zbyt dużą ilością światłą , na początek 5h dziennie i powoli zwiększaj. I postaraj się żeby dobrze rozpuszczać co2, przy tym oświetleniu bimbrownie to trochę mało no ale lepiej to niż nic.
 9. pozioma

  Obsada 200l roślinne

  Ja też myślałem nad zwykłym piachem, ale moja żona kupiła mi akwarium pod choinkę(nie zmieściło się pod nią) i chciała by kwarcowy piach a reszta aranżacji to już ode mnie zależy. Mieszkam w świętokrzyskim to raczej z tą parka Neolamprologus brichardi mi nie pomożesz a nie wiem czy dostane to u siebie w mieście, jeśli będą problemy z dostaniem tej rybki to ma ktoś jakiś inny pomysł ?
 10. pozioma

  Obsada 200l roślinne

  Zmieniłem całkowicie koncepcję na to 200l. Ponieważ mam już jednego roślinniaka więc postanowiłem założyć akwa biotopowe ukierunkowane na typowe malawi. Podłoże będzie piasek kwarcowy a kryjówki będą robione z łupka białego. Macie jakieś propozycje co do obsady?
 11. pozioma

  Obsada 200l roślinne

  Parametry wody dostosuję do wybranej obsady, dla tego ich nie podawałem. Wodę leję RO ponieważ u mnie w kranie twardość wody jest po za skalą. A coś na dno zamiast tych skorupiaków i mięczaków ?
 12. pozioma

  Obsada 200l roślinne

  Mamy trochę inne wyobrażenia na temat akwarium roślinnego, dla mnie takie akwarium to dobre oświetlenie, nawożenie mikro,makro, butla i dużo roślin a do tego piękne ryby. Mogę prosić o zbudowanie obsady na gurami ? Wybrał bym sam ale mam doświadczenie tylko na 96L akwarium i nie chciał bym męczyć bez potrzeby rybek.
 13. pozioma

  Obsada 200l roślinne

  To może obsadę zbudować na gurami ? Czekam na jakieś propozycje, zależy mi na tym żeby było to akwa roślinne, nie lubię BW i nie chce robić biotopu.
 14. pozioma

  Obsada 200l roślinne

  Witam Zaraz po świętach będę startował akwa 200l i zaczynam powoli planować obsadę, chciał bym założyć akwarium roślinne z podłożem piach bazaltowy. Wymiary akwarium 100x40x50, podstawowymi mieszkańcami będą 2 parki skalarów, co można do tego dołożyć, myślałem o ramirezkach ale one chyba nie będą za bardzo pasowały, liczę na wasze porady. Parametry wody będą dopasowane do skalarów. Pozdrawiam
 15. Tak jak piszą poprzednicy, dawanie rybek to bardzo zły prezent, chyba że weźmiesz chłopaka i pójdziesz z nim do zoologa żeby sam sobie wybrał ale pewnie ma już gotową obsadę zbiornika więc raczej rybek nie będzie chciał. Raczej jakieś roślinki,testy itp.
×