Skocz do zawartości

KORZENIE (pytania...)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre korzenie są wręcz białe dopiero po zanurzeniu w akwarium z czasem zmieniają kolor na brąz,beż,do czarnego włącznie,cierpliwości.

 

Tak jest np. z drewnem z wiązu. Wysuszyłem, potem moczenie przez dwa tygodnie, potem 2xgotowanie w solance, następnie tydzień moczenia, wygotowałem i teraz po kolejnym tygodniu zaczyna delikatnie zmieniać kolor na brązowy. Tak ze widocznie musi to potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) gotuję już korzeń jakieś 6h i nadal mimo co godzinnej wymiany wody woda ma kolor mocnej herbaty... Czy mam go gotować aż calkiem wyjdą z niego wszystkie soki a co za tym idzie woda przy gotowaniu przestanie zmieniac kolor (przynajmniej aż tak drastycznie).

Dodam że jest to korzeń świeżo wykopany ale ze ściętego ok. dwa lata temu drzewa jabłoni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś z zoną na spacerku z psem w lesie by się wybiegał i znalazłem takie 3 sztuki:

troche dość duża sztuka ale hmm nie wem czy warto odkorować jak mi sie nie miesci w piekarniku a nie znam tu zeby gdzieś wysuszyć;

1.Dołączona grafika

 

I dwie mniejsze które mieszczą się w piekarniku:

2.Dołączona grafika

3.Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy ''troche dość duża sztuka ale hmm nie wem czy warto odkorować jak mi sie nie miesci w piekarniku a nie znam tu zeby gdzieś wysuszyć;''? Chodzi Ci o to że nie znasz innego sposobu żeby go wysuszyć? Tak? A nie pomyślałeś żeby położyć go w suchym, ciepłym miejscu? Hmmm....gdzie u Ciebie w domu może znajdować się takie miejsce.....MAM! Pod kaloryferem, albo obok kaloryfera! Co Ty na to? Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....też takie widziałem. Ale czy lepsze w czym? Dam se rękę uciąć że specjalnych umiejętności to taki korzeń nie ma. Rybek głaskać nie będzie. A i karmić za Ciebie ryb nie będzie chciał. Poważnie mówię.

 

Jego zaleta to to, że to dobra kryjówka dla zbrojników i różnych sumów. jeśli już wspomniałeś że ryby sobie siadają...nhmmm, na zwykłym korzeniu ryba może tylko usiąść, a na takim co widziałeś to może się rozsiąść całą powierzchnią odbytu. A jeśli odpowiednio się go ułoży i obsadzi roślinami to będzie całkiem dobrze się prezentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! jestem tu nowy i mam taki dylemat na jednych forach pisza ze czeba wygotować w solane korzen w soli niejodowanej a ja mam juz korzen namoczony i tylko potrzebuje go wygotowania i dalej czeba go włożyc do aqwarium i proszeo szybka odpowiedz i zgury dzierkuje :>

 

P.S

Czy mozna go wygotowac ten korzeń w soli morskiej ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najprościej wygotować korzenie w wodzie z dodatkiem zwykłej soli kuchennej. Ja gdy preparowałem korzenie, czy gałęzie dębu, to zalewałem je wrzątkiem z dość dużą ilością rozpuszczonej soli i odstawiałem, następnego dnia wodę wylewałem, płukałem korzeń pod bieżącą wodą i znów do solanki. takich zabiegów zrobiłem ok 5, a po tym zalewałem już zwykłą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...