Jump to content

grzegrzół

Użytkownik
 • Content count

  2,687
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by grzegrzół

 1. grzegrzół

  Tarło bojowników

  Podaj całą obsadę. Jak nie ma innych ryb to, samca odławia się po wykluciu młodych.
 2. grzegrzół

  Molinezja, czy urodzi?

  Prędzej jest chora niż kotna.
 3. grzegrzół

  Jakie podłoże?

  Ja bym nie dawał ani jednego, ani drugiego. Jak ma być LT, to naturalny żwirek i ziemia pod spód. Z tych dwóch, czarny się nadaje.
 4. grzegrzół

  Wymiana podłoża

  Szkoda że nie zwróciłeś uwagi na inne rośliny które nie pobierają związków ze słupa wody ale, faktem jest że microzoriów jest dużo więcej, nie na to chciałem zwrócić uwagę a wiem że w oczy od razu rzucają się microzoria jako główne tło. Chodziło mi o resztę roślin, nie o micro, dlatego pokazałem inne foto na tym samym podłożu.
 5. grzegrzół

  Jak pozbyć się niechcianej rybki?

  Jaka to ryba? Nic więcej nie jesteś w stanie o niej napisać?
 6. grzegrzół

  testy

  W lodówce możesz je przechowywać.
 7. grzegrzół

  Zatoczki, dziwny problem.

  Też mam zatoczki w krewetkarium, w filtrze ich nie widziałem. Może to przez zabezpieczony siatką smok filtra.
 8. To najprędzej ludwigia repens, lub rubin. Odcięte pędy możesz wsadzić w podłoże. Ja zwykle tnę jak zauważę zalążek nowej odnogi pomiędzy łodygą i liśćmi, wtedy puszcza nowe pędy.
 9. grzegrzół

  Wymiana podłoża

  Dokładnie to samo miałem jak nie ubiłem porządnie substratu (jbl aquqbasis plus), nawilżanie nie pomaga tylko, jak zauważyłem niektóre rośliny przy dobrze ubitym substracie słabiej rosną. Reasumując,ten substrat tak czy owak uwalnia z siebie gazy przez kilka miesięcy co nie szkodzi niczemu , przypuszczam że to kwestia dojrzewania podłoża bo po kilku miesiącach nie ma takich zachowań. Tak, racja. W tym akwarium. Czy to jest typowy roślinniak wg. Ciebie? Ten sam substrat, jbl aquabasis plus.
 10. grzegrzół

  Opinia.

  No co Ty, ślepy nie jestem, kiedyś na snajpera się szkoliłem. Czytałem ale, chcę poznać też inne. Tam nie ma takiego ruchu .
 11. grzegrzół

  Opinia.

  Chciałbym poznać Waszą opinie na temat tych kapsułek. http://ek.pl/artykuly/lekarze-przerazeni-skutecznoscia/
 12. grzegrzół

  Wymiana podłoża

  Manado się nie gotuje, to nie zupa . Trzeba wypłukać w ciepłej wodzie. Można pod manado dać substrat aquabasis plus i to nawet lepiej dla roślin tylko jak wspomniał beny_1, 2,5l to za mało. Pierwsze słyszę o zwilżaniu substratu, ubić trzeba. I tak przed sadzeniem nalewa się wody i grzebie sadząc rośliny, więc powietrze tak czy owak wyjdzie z niego w większym stopniu. Awaria w moim podpisie są właśnie na substracie jbl aquabasis plus ale, czy robią wrażenie zostawiam to Wam. Kaswos00 mała prośba, jak zaczynasz nawias to go zakończ. Pozdrawiam.
 13. grzegrzół

  [54] Dream of red flower

  Startujesz adę ,to po co nawozisz? Pisałem wyżej, reszta to spam.
 14. grzegrzół

  [54] Dream of red flower

  Zadbaj o proporcje no3 do po4 w stosunku 10:1 i utrzymuj żelazo na poziomie 0,4 mg/l. Opierając się wyłącznie na testach kropelkowych. Widzę od groma glonów na rogach akwarium nieudolnie wyczyszczonych szyb przed zdjęciem, wcześniej to chyba niezła masakra była . Się napracowałeś przed zdjęciem, szacun .
 15. grzegrzół

  Wymiana podłoża

  Cała filozofia zlewania wody ze starego akwarium do nowego przy zastosowaniu starego filtra opiera się na zapobiegnięciu zabicia kultur bakterii nitryfikacyjnych w filtrze. W samej wodzie jest tych bakterii bardzo mały procent. Woda z kranu najczęściej zawiera chlor który zabije filtr. Chcesz wymienić podłoże czyli, standardowy restart . Zlej wodę z akwarium do większego naczynia i podłącz w nim szybko filtr, rośliny i ryby mogą tam być na czas prac. Po zasypaniu manadem obsadź akwarium i podłącz z powrotem filtr, posadź rośliny i po wyklarowaniu możesz wprowadzać obsadę. Akwarium nie musi dojrzewać! Kulki gliniano torfowe są wskazane przy tym podłożu bo, jest jałowe.
 16. grzegrzół

  Kirys panda pływa jak szalony

  Kirysy to czasem mają takie świrowate zachowania. Zachowanie ryb najlepiej uwydatnia kamera więc, jak masz sposobność to, to nagraj. Sam jestem ciekaw jak to wygląda, jestem jednym z miłośników tych ryb .
 17. grzegrzół

  Czy to światło się nadaje?

  Co to ma wspólnego w powstawaniu krasnorostów, DOC?
 18. grzegrzół

  Czy to światło się nadaje?

  A kto powiedział że akwarystyka roślinna jest prosta? Najprościej będzie jak zaopatrzysz się w testy kropelkowe na no3 , po4 i fe, polecam z serii sery.
 19. grzegrzół

  Podgryzany skalar.

  Co jest normalne? To że masz skalary w 112l? Wymagają akwarium minimum 100X50X50CM. Nie męcz ryb. Założyć większe akwarium.
 20. grzegrzół

  Kirys panda pływa jak szalony

  Czyżby? Kiryskom podmienia się wodę w celu stymulacji do tarła i być może ten jeden jest na tyle już dojrzały że zareagował jak należy .
 21. grzegrzół

  [200L] Akwarium Roślinne

  Zmień te tło bo jest masakryczne. Przy roślinach tylko czarne pasuje.
 22. grzegrzół

  [140l] RESTART LT

  To grzałka ta wystarczy, niektórzy mają dużo chłodniej zimą.
 23. grzegrzół

  [86,4L] Apistogramma cacatuoides WF

  Wzorcowe bw . Świetny projekt szafki i piękne korzenie również ładnie ustawione. Nie mam uwag.
 24. grzegrzół

  [140l] RESTART LT

  Teraz jest ciepło. Może jak masz ciepło zimą to da radę ale, ciągle włączona szybko może się przepalić.
 25. grzegrzół

  [182l] OW 90x45x45

  Prawie podręcznikowy aranż, gratuluję. Aaa, nie będę pisał co zmienić, wiesz co robisz . Wzrost pod kątem to sprawka dobrego oświetlenia i miejsca dookoła, roślina nie musi walczyć o światło i rośnie gdzie chce. Sam to stwierdziłeś po zaciemnieniu akwarium. U mnie tez rotala gubiła i czasem widziałem złamane liście, myślę że to przez to że poniżej ma mniej światła i liście lecą. Mogę się mylić bo, kiedyś z ludwigią miałem te same kłopoty ale, jak zbilansowałem nawożenie do proporcji N-P 10:1 jest troszkę lepiej.
×