Jump to content

pablo112

Użytkownik
 • Content count

  90
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About pablo112

 • Rank
  Bywalec
 1. pablo112

  KASKADA

  Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest zasypanie kaskady ceramiką a na wlocie umieszczenie gąbki, która będzie czyściła wodę z zanieczyszczeń mechanicznych i uniemożliwiała zabrudzenie ceramiki odchodami.
 2. pablo112

  FZN-2

  Ja mam tą kaskadę zasypaną cała ceramiką (filtracja biologiczna), a na rurce zasysającej wodę z akwarium mam gąbkę (filtracja mechaniczna). Polecam Tobie zrobić tak samo. Pozdrawiam, pablo112.
 3. pablo112

  Trawnik

  To mam już sagittaię i pogostemon do wyboru. Dziękuję za rady! Jednocześnie proszę o wypowiedzi innych użytkowników odnośnie roślinek na trawnik spełniających w/w warunki
 4. pablo112

  3 plan

  Wszelkie duże cryptocoryny i żabienice. Dla lepszego wzrostu warto powtykać kulki gliniano-torfowe w okolicach korzeni.
 5. pablo112

  Trawnik

  Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi. Jednak wybiorę mniejsze ryzyko i zakręcę się za sagittarią. Pozdrawiam, pablo112. PS. Oczywiście wszystkie inne pomysły mile widziane
 6. pablo112

  Trawnik

  Dziękuję. A wypowie się ktoś odnośnie tej żabienicy? Na niej chyba najbardziej mi zależy.
 7. pablo112

  Trawnik

  Szukam rośliny trawnikowej, może być nawet do ok 8-10cm wysoka, która poradzi sobie w warunkach standardowego oświetlenia. Najlepiej, jakby to była roślina, która się zakorzenia. Ja znalazłem roślinkę: 'Echinodorus tenellus', która moim zdaniem może być dobrą alternatywą. Proszę osoby posiadające tą roślinę o komentarz odnośnie wymagań, oraz propozycje innych bezproblemowych roślin. Warunki jakie mogę zapewnić: nawozy micro i makro, kulki gliniano torfowe i easy carbo. Pozdrawiam, pablo112.
 8. Z tym podłożem jednak jest lepiej A przy mniejszej ilości światła nie marnieje, tak? Wystarczy jej do wzrostu micro, macro i easy carbo? Bo tempo wzrostu dla mnie nie ma znaczenia.
 9. Akwarium schludne. Mam pytanie, jak oceniasz marsilee? Jest to rzeczywiście roślina o małych wymaganiach? Pozdrawiam, pablo112.
 10. pablo112

  Nawozy jakie?

  A moja z mojego Dla osoby zaczynającej przygodę z nawożeniem moim zdaniem lepsze są gotowe produkty. Oczywiście każdy zrobi jak uważa, a nasza rozmowa pozwoli zobaczyć dobre i złe strony obu metod. Pozdrawiam, pablo112.
 11. pablo112

  Nawozy jakie?

  Jednak wolałbym obserwować swoje akwarium na 'gotowcach', nabrać pewnej ogłady i dopiero później zabawić się z EI. Dozując gotowe nawozy w miarę rozsądku, przy cotygodniowych podmiankach wody rzędu 20-30% według mnie o glony trudno. No chyba, że ma się nieadekwatne oświetlenie do podawanych dawek.
 12. pablo112

  Żabienice brązowy nalot i plamy

  Moim zdaniem zaatakowały okrzemki, co zbiegło się z włożeniem kamieni. Opisz dokładnie swoje akwarium i poszukaj czegoś tu: viewforum.php?f=46 oraz: viewtopic.php?f=46&t=12761 Ps. Urban - Nie pisz jeśli to nie wnosi nic nowego do tematu. Bo drażniące jest czytanie X takich samych postów, które są na dobrą sprawę powielaniem wypowiedzi innych. Dziękuję. Pozdrawiam, pablo112.
 13. pablo112

  Nawozy jakie?

  EI moim zdanie to 'wyższa' szkoła jazdy, na początek proponowałbym się w to nie pchać. Kup gotowe płynne nawozy i zaczynaj dawkować połową dawki przez pierwsze tygodnie stopniowo ją zwiększając. Przy takim oświetleniu bardzo pomocne by było CO2 a easy carbo jako wspomagacz.
 14. pablo112

  Nawożenie

  Jeśli w Twoim akwarium są rośliny ukorzeniające się to możesz powtykać kulki niedaleko roślinek, lecz gdy masz rośliny pobierające związki ze słupa wody to myślę, że wsadzanie kulek nie będzie potrzebne.
 15. pablo112

  Zahamowanie wzrostu roślin.

  Możesz stosować codziennie, jednak ja na początku stosowania zredukowałbym dawki i dochodził do zalecanych przez producenta przez 2-3tyg. To pozwoli obejść się bez ewentualnego natarcia glonów.
×