Jump to content

maniutek1996

Użytkownik
 • Content count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About maniutek1996

 • Rank
  Bywalec
 1. maniutek1996

  [60l] "drapieżnik"

  Kolego gurami to przesada... Dzięki za rady... Najbardziej odpowiada mi pielęgniczka, więc pewnie ją zacznę hodować....Ta. A młodych nie mam komu wydać, w akwarystycznym nie chcą, ani na karmę, ani na handel. Znam tylko jedną osobę z akwarium (nawet nie 30l, a tam welonki O_o) Pozdro. Ps: Dam foto bo w akwarium się polepszyło, oj bardzo się polepszyło Jest miło, przytulnie, ZIELONO i zdrowe rybki. Michał84:Zamykam.
 2. maniutek1996

  [60l] "drapieżnik"

  Witam, mam akwarium, pełno gupików i to mnie martwi... Mam pełno mchu i innych roślin, przeżywa 90% małych, bo gupik nie jest taki drapieżny i dopuszcza młode do jedzenia. I tutaj rodzi się pytanie, czy dając p. p. ramireza krótko mówiąc pozbędę się młodych gupików? Chodzi mi o to, że za mocno się mnożą, jeśli jest jakaś inna mała drapieżna rybka (umiarkowanie drapieżna, czyli taka co poradzi sobie z małymi, ale z dorosłymi gupikami nie) do takiego litrażu, to podajcie nazwy. Dzieki.
 3. maniutek1996

  Erythrinus erythrinus - czy ktoś hodował?

  Wiele źródeł podaje, iż jest no, ale w tym temacie się nie zagłębiałem więc nie będę dyskutował.
 4. Witam, na imię mam Mariusz, kończę właśnie gimnazjum=16lat, trafiłem tu na chwilę i zostałem na dłużej dokładnie jak w McDonaldzie, oprócz akwarystki (w którą dopiero się zagłębiam) moja pasją są sporty walki, sam chodzę na boks, Pozdro.
 5. maniutek1996

  Ten skład nadaje się do 35l?

  35l za małe na karlika? Zjada małe ryby? Młode krewetki to może i zje, ja mam go z młodymi gupikami po wykluciu i nie mogą sobie upolować, a 35l będzie dla nich ok, oczywiście jeśli nie ma przerybienia/przekarliczenia .
 6. maniutek1996

  Erythrinus erythrinus - czy ktoś hodował?

  Ja polecam trzciniaki, super wężogłowy, a ich niegroźne walki .... cud miód malina
 7. Jeśli śmierdzi to prawdopodobnie jest źle spreparowany, zobacz czy jest miękki skrobając paznokciem i poczytaj więcej w dziale zrób to sam, korzenie, preparowanie.
 8. maniutek1996

  Obsada do 60l

  Kiryski to ryby stadne min. 6 sztuk, kosiarki tak samo, a i są za duże do 60l tak samo jak zbrojniki niebieskie, zdecydowanie lepiej będzie wyglądać jak dasz 12 neonów inessa, a nie 6 tych, 6 tych. Proponuje 2 samce 5 samic, albo 5 samców pawich oczek, żeby nie było problemów z małymi, 6 kirysków pigmeja i 10 neonów inesa.
 9. maniutek1996

  Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.

  No, ale 45l jest przeważnie z dnem 50x30cm i jeśli obsadziłeś to gęsto roślinami to wyjdzie dużo więcej zieleni niż u mnie w 30l, no w każdym bądź razie chodzi o ilość ziela w akwarium, ja nie mam tego, aż tak dużo i może dlatego rośliny nie przerobiły tego i krewetki się poddusiły.
 10. maniutek1996

  Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.

  A dlaczego miała by zaszkodzić? oczywiście w normalnych ilościach, jak mały baniak to nie polecam zostawiać na noc, moje krewetki prawie udusiłem.
 11. maniutek1996

  25litrów ogólne

  Jeden napisał, że masakra i wszyscy teraz to samo, trzeba koledze pomóc, a nie przerażać, "masakra", "nie do uratowania", "biedne rybki", takie słowa nie pomogą. 50% osób z forum zaczynało z takim akwarium, nie przejmuj się, najważniejsze żebyś zrobił tak jak koledzy radzą, poszukaj poradniki na forum i dokładnie przeczytaj. Antykomentarz co do spamu, rada "rób jak wyżej". +1 // Atreyu
 12. maniutek1996

  [60l] ogólne

  Nie mam już moczarki, jest cabomba 2 pędy po 40cm, 3 strzałki szerokolistne i zwartki.
 13. maniutek1996

  [60l] ogólne

  Kabombe przełożę do krewetek, tam mam prawie 1w na litr.
 14. Nie możliwe, ze padł z głodu, wytrzymują podobno grubo ponad 2 tygodnie bez jedzenia, a karmić należy tak jak powiedział kolega wyżej, mięskiem pomachać przed pyszczkiem i karliki się zajadają Są pocieszne, te ich zabawne ruchy, ale ja bym nie dał ich do dużego baniaka, bałbym się, że je podusze.
 15. maniutek1996

  [60l] ogólne

  Myśle nad tymi gupikami, czy by ich nie oddać i dać ławice
×