Jump to content

Mpro

Użytkownik
 • Content count

  266
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Mpro last won the day on August 15 2013

Mpro had the most liked content!

Community Reputation

1

About Mpro

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 06/09/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Mpro

  akwarium okolo 450 - piranie netteri

  Akwarium za małe na dodatek trzyma się je w większej grupie, ale przy takich wymiarach akwarium można mieć naprawdę ciekawe ryby.
 2. Mpro

  Łapanie krewetek - restart akwarium

  Możesz np spuszczać wodę wężem przez sitko do wiadra i po problemie przynajmniej tak zrobiliśmy u znajomego. Oczywiście najpierw wszystko wyjmij z akwarium (rośliny itd.)
 3. Mpro

  [160l towarzyskie] Mój eLTek

  Zbiornik prezentuje się naprawdę dobrze. Będę wpadać co jakiś czas i podglądać zmiany.
 4. Mpro

  [96L][West Africa]

  Świetny baniak.
 5. Mpro

  [54l] Moje akwarium ;)

  Czarny żwir 20kg (nie grys bo nie nadaję się przy kirysach), mikro i makro + kulki gliniane (na allegro jedno i drugie to groszowe sprawy), roślina rosnąca na korzeniach to np. anubias, microsorium, obie są mało wymagające i wytrzymałe. Heniek wymaga dobrego oświetlenia, najlepiej nawozić mikro i makro, kulki gliniane, potas (gdy rośliny marnieją). Pozdrawiam.
 6. Mpro

  Jaka obsada do akwarium 112l?

  Na mieczyki za małe akwarium, nie ma glonojadów 5cm i bardzo szybko rosną, ale zbrojnik niebieski osiąga maks. 12cm i może zamieszkać w twoim akwarium. Proponuję: 10 x neon 6 x kirys panda/pigmej Zbrojnik niebieski x 1 do uzupełnienia obsady można pomyśleć o jakieś parze pielęgniczek, ale to już zależy od ciebie. Moja druga propozycja wygląda tak: Gurami mozaikowe 1+1 Razbora klinowa x 10 Piskorek x 10
 7. Mpro

  [168L]-aktualka str.3

  Jedno z lepszych BW na forum.
 8. Mpro

  Gurami i tęcznki [160l]

  Gurami mozaikowy 1+2 brzanka różowa x10 lub razbora klinowa x15 piskorek x6/10 lub bocja pręgowana x 6
 9. Mpro

  [96] Towarzystwo dla wielkopłetwa

  Jeżeli ryby składają ikrę to wcale nie znaczy że się bardzo dobrze czują, większość gatunków robi to dopiero po wpuszczeniu do małego akwarium. Wielkopłetwy sam miałem i były agresywne, ale możliwe że trafiłeś na jakiś pacyfistyczny okaz. Kirysy tak jak już pisałem i ludzie po mnie. Grzałka 20/30zł więc chyba warto się w nią zaopatrzyć. Powodzenia. Ps. ktoś trzymał glonojada z pyszczakami? hehe Luna: Na forum wchodzą osoby w różnym wieku. Trochę kultury nie zaszkodzi. Ostrzeżenie.
 10. Mpro

  [96] Towarzystwo dla wielkopłetwa

  Wielkopłetw jest wyjątkowo agresywną rybą i najlepiej trzymać ją w akwarium jednogatunkowym choć między sobą też się nieźle tłuką. Kirysy są stadne, dokup 3 sztuki. Jeśli zdecydujesz się na oddanie wielkopłetwa możesz np. dać stadko żałobniczek. Danio zajmują górną partię akwarium, więc akwarium będzie puste, do tetr fajnie by było dać jakaś parkę pielęgniczek np. kakadu, agassiza.
 11. Jeśli chodzi o gurami to najlepiej haremie i mozaikowe (efektywniejsze od złotych). Proponuję tak: Zbrojnik niebieski 1+1 Gurami mozaikowe 1+2 razbora klinowa 10/15 kirys x 6
 12. Kirysy trzymamy min. 6 sztuk, po za tym nie ma tragedii choć nie lubię zup rybnych i pozbyłbym się wszystkiego poza glonojadami i razborami i kirysami, a wpuścił bym np. 1+2 jakieś większej ryby, np. gurami mozaikowe.
 13. U mnie było to samo i podobno przez brak potasu, więc warto spróbować.
 14. W końcu jakaś wystawa nie daleko Bytomia
×