Skocz do zawartości

[54l] neonkarium


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

To mój pierwszy post więc od razu witam wszystkich !!

A teraz do rzeczy ;)

 

Pewnego dnia przyszło mi do głowy postawienie drugiego zbiornika(w domu stoi już jeden ponad 300l).Co też oczywiście natychmiast uczyniłem.Miejsca niestety nie było na niego za dużo więc wybór padł na 54 l.Pierwsze dni zbiornika już upłynęły,więc zdjęcia będą z pierwszych dni jego istnienia oraz z postaci na dzień dzisiejszy.Jak wiadomo czekają go jeszcze delikatne zmiany sprzętowe oraz aranżacji .Ale to już raczej tylko w niewielkim stopniu.Akwa kupione jako zestaw,więc trzeba jeszcze popracować nad osprzętem.

Co do korzenia to nie ja go tak uciąłem :D ,nieszczęsne ucięcie zostanie zasłonięte mchem!!

 

Start akwarium: 12.01.2009r.

 

Akwarium:

60x30x30 tj.54l

 

Oświetlenie:

Oryginalna świetlówka montowana w pokrywie czyli 15W.

Po miesiącu dołożona druga 9W.

 

Podłoże:

żwir bazaltowy 1-2 mm

 

Dekoracje:

korzeń

 

Nawożenie:

Co2 i florena z wyrobów Sery

 

Temperatura: 24-26 stopni

(Termometr jest już schowany z tyłu )

 

Filtracja:

Był jakiś dziwny wklejony do środka filtr ale został już usunięty (za słaba filtracja).

Jako nowy pracuje obecnie Eheim 2213.Tak wiem,to filtr przeznaczony do akwarium 150-200l.Zostały dowiercone otwory w deszczownicy oraz rozwiercone stare.Strumień wylotu wody jest skierowany na szybę.Nie ma efektu "pralki" w akwa.

 

Fauna:

30x Neon czerwony

8x krewetka White Pearl (ale na 100% nie jestem pewien)

 

Flora:

mech jawajski

moczarka

pistia ( dostałem przez przypadek z innymi roślinami)

anubias

 

Zdjęcia zbiornika :

 

 

poczatek:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

po kilku dniach:

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jakiś miesiąc,półtora po starcie :

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

W obecnej chwili mała walka z glonami ale już dobiega do końca.

W najbliższych dniach wkleję nowe zdjęcia.Roślinki znowu troszkę podrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Bardzo się cieszę z tak szybkich odpowiedzi oraz tego że się podoba :D

 

>kirysek:

Zastanawiałem się i to ciężko ale w końcu padło na neonki i krewecie,może gdybym miał większe akwa to poszłoby w tym kierunku ale na razie zostanie tak jak jest.

 

 

Na sobotę postaram się zrobić nowe zdjęcia więc wkrótce będzie mała aktualizacja.Jeżeli są jakieś pytania co do zbiornika,osprzętu itp to śmiało,chętnie odpowiem.

 

Za niedługo będzie restart większego zbiornika więc postaram się zrobić relację fotograficzną krok po kroku co i jak,może się to komuś przyda w przyszłości.Ale to już poczeka na nowy temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

takie pytanie, bo widzę korzeń znaleźny, jak go preparowałeś? gdzie znalazłeś? rzeka, park?

yyy.........znaleźny........ to prawda................ale w sklepie :D ,wszedłem a on tam własnie na mnie czekał :D

Preparowanie to gotowanie 30 minut w wodzie z solą i kolejne 30 już bez soli i to wszystko.Acha,przez dwa tygodnie nie tonął , więc został dociśnięty 3 kamieniami przez ten okres .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

U mnie jest bardzo duży wybór dosyć ciekawych korzeni ale masz troszkę do mnie daleko więc raczej odpada normalny zakup,ewentualnie mogę ci zrobić fotki i jak cos to do ciebie go wysłać.Ale szczerze mówiąc to nie wyjdzie ci to za tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

wiem, wiem, może kiedyś jak będę przejazdem ;-)

 

Dobra nie wyjasniłem ci wszystkiego :D , to akwa razem ze mną znajduje się za granicą pl i dopiero na wakacje wracamy do kraju .W opisie mam Racibórz bo tam mieszkam na codzień,ale teraz jestem na dłuższym wyjeździe z firmy. Więc ewentualny zakup korzeni czy czegokolwiek innego to tylko tak jak ci mówiłem. :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

akwarium piękne!

jednego co mogę się czepić to liczba neonków ale tak to spoko

Neonki są jeszcze w miarę małe i na wakacje zostaną przełożone do większego zbiornika,planuję tam około 100-150 szt w 350l,więc będą miały tam się doskonałe warunki do pływania.Chodzi mi BW po głowie,ale zobaczymy co z tego wyjdzie.Wiem o tym że moglo być ich troszke mniej ale z drugiej strony wpuszczenie 10-15 neonków nie daje takiego efektu.Pewnie zaraz się zaczną komentarze,że męcze rybki :D Spokojnie,nie jeden akwarysta ma dużo większe przerybienie a się nie przyznaje :D

Teraz sie pewnie rozpęta burza :D na temat ile litrów wody przypada na rybkę :D

 

Spokojnie,specjalnie dlatego zastosowałem duuużą nadfiltrację oraz co dwa-trzy dni robię małe czyszczenie akwa i podmianke wody.Do wakacji 3 miesiące,więc długo tu rybki nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...