Skocz do zawartości

[54l] neonkarium


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Czemu niestety,bardzo ładnie,wyraźnie wyszły na tej fotce,a po za tym piękne akwa. :)

Mam pytanko jak robisz zdjęcia aby Ci tak wyraźnie wychodziły,żeby nie odbijała się lampa błyskowa itd.? :)

Zdjęcia robię bez lampy lub ewentualnie doświetlam nią od góry akwarium.Uprzedzę kolejne pytanie :D fotografuje lustrzanką . Ale proponuje ci robić zdjęcia bez lampy!!Jak coś to pytaj,podpowiem ci co i jak.

 

BlondMurzynka

 

Na temat korzenia już było,kupiony za granicą bo innego wyjścia nie miałem :D do polski było za daleko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Dawno mnie tu nie było wiec mała aktualizacja.

Niedawno zapanowała w zbiorniku ospa,ale wszystko skończyło się dobrze.Żadnych strat w obsadzie.Szybka reakcja,kuracja lekami,podwyższona temperaturą.Dzięki pomocy koleżanki z forum wszystko skończyło się dobrze,bardzo dziękuje za pomoc !!(Masz duuuuże,zimne piwo u mnie !! )

Chwilowo pływają tam prystelki ale zostaną odłowione do dwóch tygodni.Są tam tylko chwilowo.

Akwarium zostało zostawione na 2 tygodnie pod opieką osoby nie mającej kontaktu z akwarystyką.Ale jeszcze trochę i wszystko wróci do normy.Roślinki z prawejczęści akwa zostały praktycznie całkowicie usunięte,powód:glony.Z nitkami na mchu było też nie najlepiej ale mam nadzieje że jakoś to ogarne.Ech, tak to jest zostawić pod czyimś nadzorem zbiornik.Trudno,czasem nie ma wyjścia.

Fotka z dnia dzisiejszego,robiona na szybko zaraz po małej podmiance wody.Może jutro uda się poświęcić ze dwie godzinki na dokładne czyszczenie akwa.Może dam radę zrobić od razu lepsze fotki.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Deszczownica z filtra,dyfuzor co2 ......ech wiem o tym niestety.Co prawda do zdjecia mogłem wyciągnąć ale na co dzień i tak tam siedzą.Oglądałem już szklane wersje deszczownicy,wlotu wody to filtra i dyfuzora ale cena na razie odstrasza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobrze, więc chowam rurkę za meszek :D

Mówię o tej w akwa oczywiście,żeby potem nie było niedomówień :D

 

Dziękuję wszystkim za komentarze !!

 

A na poważnie to zastanawiam się nad zmiana osprzętu w akwa na szklany.Wiem ,że to parę dobrych pln!! I to dosyć dobrych pln,ale czego się nie robi dla naszego hobby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Grzesiek>

Na korzeniu to co w opisie na 1 stronie czyli anubias i mech.

 

Dziękuje wszystkim za komentarze !!

 

A może by ktoś czasem pokrzyczał na mnie bo zaczyna mi brakować motywacji,żeby coś zmienić lub poprawić :D Rozleniwiam się przez was :D

Za dzień lub dwa mała aktualizacją zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek>

Na korzeniu to co w opisie na 1 stronie czyli anubias i mech.

 

Dziękuje wszystkim za komentarze !!

 

A może by ktoś czasem pokrzyczał na mnie bo zaczyna mi brakować motywacji,żeby coś zmienić lub poprawić :D Rozleniwiam się przez was :D

Za dzień lub dwa mała aktualizacją zdjęć.

Piekne akwarium ! :) choć troche za mocno ci się rozrosło ..pierwsza wersja była ładniejsza i było widać kształt korzenia :D a to niefortunne ucięcie ma swój urok :) ...podetnij rosliny na korzeniu bo troche za duzy gąszcz jak dla mnie :P ogolnie b.ładnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A stan na dziś:

nowy korzeń już się gotuje :twisted:

 

Spokojnie,ten stary zostaje, :D dojdzie nowy w podobnym klimacie.

Jutro małe przemeblowanie,przesadzanie mchu itp.Wieczorem wkleję zdjęcia,co z tego wyszło oraz jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...