Jump to content

kalamondynka

Użytkownik
 • Content count

  281
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About kalamondynka

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 11/30/1985
 1. Fitonie Ci gniją, bo to rośliny bardziej odpowiednie do doniczki niż do akwa. Nie ma na to rady - długo nie wytrzymają.
 2. Jeśli chodzi o krasnorosty, to jest ciekawy temat ---> viewtopic.php?f=11&t=2124&st=0&sk=t&sd=a&start=0 Sama kiedyś je miałam i pomogła zmiana oświetlenia, wyrzucanie zarażonych liści czy roślin i podmiany wody.
 3. A z jakimi glonami chciałbyś sobie poradzić? Chyba nikt nie poleci "jakichś preparatów", bo chemie stosuje się w ostateczności. Ogólnie, żeby było mniej glonów trzeba mieć dużo roślin, odpowiednią ilość światła, nawozy i stosować regularne podmiany wody.
 4. kalamondynka

  [54l] neonkarium

  Piękne akwa, no i bardzo podoba mi się ten korzeń.
 5. kalamondynka

  samica bojownik

  Może ktoś jeszcze coś poradzi w tej sytuacji i napisze co z ewentualnymi lekami. Zrób jakąś prowizoryczną pokrywę na tą kulę, żeby rybka nie przeziębiła labiryntu. Czym ją karmisz? Żywy wodzień i płatki by się przydały.
 6. kalamondynka

  samica bojownik

  Rybka wygląda fatalnie. Dobrze by było gdybyś miała prostokątne akwa chociaż 10l dla niej. Co jest potrzebne? Akwarium z grzałką i filtrem. Bojowniki lubią temp 25-28st, w tym przypadku przydała by się temp nawet 29-30st, ale podnoszona stopniowo codziennie o 3st. Ważne są też regularne podmianki i dbanie o jakość wody - możesz użyć nawet wody mineralnej niegazowanej. Poprawa warunków powinna ją trochę wzmocnić.
 7. kalamondynka

  Bojownik

  Ciekawe co z nimi zrobisz jak przeżyje nawet kilka? Chyba musiałbyś rozdawać samce, no ale to tak sobie gdybam
 8. kalamondynka

  Młode gupiki- jaki pokarm?

  Dużo czasu mi to nie zajęło jest taki przypięty temat na samej górze ---> Zanim założysz nowy temat - przeczytaj! viewtopic.php?f=37&t=1942
 9. kalamondynka

  [30] Nano Nature by Nuendiq (update 23.05)

  Bardzo ładne akwarium Dobrze by było, żebyś zaczął nawozić albo zmniejszył czas naświetlania, bo zielenice szybko nie puszczą. Niestety mam podobnie, tylko że ja doszłam już do 8h/dobę.
 10. kalamondynka

  ziemia ogrodowa w akwarium

  Kapiq jakiś czas temu też zastanawiał się nad ziemią ogrodową w akwa. viewtopic.php?f=5&t=1513&st=0&sk=t&sd=a&hilit=ziemia+ogrodowa
 11. Tu nie chodzi o samo akwa, ale o cenę za cały zestaw. A w ogóle kiedy woda jest odstana 24h uzdatniacz jest niepotrzebny, tym bardziej kiedy mówimy o 25l. Te kilka litrów wody łatwo gdzieś odstawić.
 12. Napowietrzacz to zbędny wydatek. Filtr wystarczy.
 13. Na początek to chyba wszystko, chociaż światło na początku i tak nie będziesz zmieniał, no i tło też nie jest bezwzględnie potrzebne w pierwszy dzień Najważniejsze to: akwarium filtr grzałka z termostatem termometr żwir mało wymagające rośliny sera nitrivec
 14. Trzeba mieć filtr, który w zupełności wystarczy. On też przecież napowietrza wodę.
×