Skocz do zawartości

[216 - iwagumi] Nowa odsłona -mam nadzieję, że mniejsza lipa


hipcio_stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Emi ubiłem, ubiłem... Nie miałem nawet czasu posadzić roślin od Ciebie. Od założenia baniaka nie mogę pozbyć się sinic. Mniej lub więcej, ale zawsze są. Próbowałem wszystkiego oprócz erytromycyny, której nie wiem skąd wziąć. Sinice ubijały rośliny, które zaczęły gnić i pleśnieć. Akwarium było sinozielone prawie całe. Widząc, co się dzieje odciąłem CO2 zupełnie. Na sam koniec wyciąłem prawie wszystkie rośliny i porządnie odmulam. Podałem też CMF na grzyby i bakterie. Ostatecznie straciłem 4 neony i kosiarkę (a mogły mi zostać tylko gupiki...). No i obsada roślinna poszła do kosza. Zastanawiam się nad zmianą aranżu przy tej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

omg, zaciemniasz na 5-6 dni i nie masz sinic, albo opcja nr 2: idziesz do weterynarza prosisz o przepisanie erytro, później biegniesz do apteki. Ta sama ilość dni (5-6) bez zgaszonego światła i też nie masz sinic. Cały czas utrzymujesz poziom NO3 pow. 0. Niepotrzebnie odciąłeś CO2 i wyciąłeś zielsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDC zaciemniałem i i tak wracało. Odmulałem, NO3 na poziomie 20-30ppm... Rośliny musiałem wyciąć, bo i tak były zabite przez sinice. Całkiem poważnie będę chyba przemeblowywał. Na nowo obsadzę. Teraz najważniejsze muszę zdobyć erytromycynę i pozbyć się tego gówna na dobre. Później wstawię foto co mam w baniaku... Jak po wojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... czasami są ważniejsze rzeczy niż akwarium. Mam żonę w ciąży, która jest zagrożona i Emilia nie może nic robić. Ma tylko leżeć, więc to na mnie spadły wszystkie obowiązki domowe a w dodatku teraz robiłem jedną kuchnię na zamówienie :/ Jak styrany po 22 mam w końcu wolne to już nic mi się nie chce.

 

TDC: Masz rację. Już się nie wtryniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje pobojowisko. Obecnie panuje mroczność. Prawdopodobnie w środę/czwartek podniosę kurtynę i wpuszczę światło. Dostałem w końcu erytromycynę, więc po odsłonięciu kuracja lekiem. Kilka podmian z gruntownym odmulaniem, wymiana wszystkich włóknin i praktycznie restart. Część roślin uratowana, część domówiona. Powinno być ok. Nawet mam pomysł na nowy aranż. Powinno być lepiej.

 

[attachment=0]DSC_4904b.jpg[/attachment]

PS. Sorka za jakość, ale strzeliłem na szybko w ciągu dnia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...