Skocz do zawartości

[216 - iwagumi] Nowa odsłona -mam nadzieję, że mniejsza lipa


hipcio_stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kkbkm - porównaj dokładnie oba akwaria...jak wygląda, jak pasuje i jak jest wykonana ta ścieżka w obydwu ;)

U hipcia taka ścieżka doskonale wpisuje się w aranżacje, u Ciebie po prostu nie pasowała.

 

Akwarium bardzo ładne, uwielbiam Iwagumi ;)

Próbowałeś z jasnym tłem [np. dodatkowo podświetlonym]? Przy aranżacjach z przewagą niskich roślin takie tła bardzo ładnie się prezentują. ;)

Jedyne co bym osobiście zmienił to zastosował te same kamienie dookoła ścieżki jakie użyłeś po lewej stronie - tylko mniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zastosował mniej tych kamoli i najlepiej light pagoda. Na razie w mojej okolicy nie ma nawet szansy na kupno, a zamawianie to niewiadoma. Nie masz real foto to kupujesz kota w worku. Nie chciałbym później ich łupać na kawałki. W planach mam obłożenie tych kamyczków siatką z wgłębką. Jak mi się nie będzie podobało to obsadzę pogestomonem helferi ;)

 

co do kkbkm

Faktycznie pisałem to co pisałem i do teraz mam takie samo zdanie. U Ciebie ładniej wyszło bez plaży. Może dlatego, że mniejszy baniak. Jak mi się znudzi plaża to też ją "zakopię" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium wielki plus za aranżację. Chociaż moim skromnym zdaniem można było by dołożyć jakiś drugi korzonek po lewej stronie. A może coś pokombinować z tym co jest ??? Już sam nie wiem. Ale twoje akwa. zrobiło na mnie duże wrażenie. Poczekam do czasu aż obłożysz korzonek wgłębkom to też powinno zmienić wygląd. Będę tu często zaglądał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie możesz :P Korzenia nie będę obsadzał wgłębką, tylko mchami. A kamienie wgłębką. Muszę w końcu dać jakieś fotki, tylko padł mi aku w aparacie :( Specjalnie targałem go do pracy i rozładowany. W domu poproszę brata, żeby mnie wpuścił na neta na chwilkę. Roślinki ładnie mi bomblują po dodaniu bimbro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zbliżenie na korzeń, który wszystkim się nie podoba :P

Hipcio spokojnie, nie osądzajmy drzewa póki nie wyda owocu... ;)

Na razie w akwarium masz wiosnę, "drzewo" nawet liści nie wydało, a pisałeś, że czymś je tam obsadzisz, więc czekamy na pełnię piękna tego "znienawidzonego korzenia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona baniaka. Pierwsze poważne zarybianie (gupików nie liczę, i tak są przejściowe). Dziś zakupiłem 15 neonów axelroda i 5 Otocinclusów vestitus.

 

Oto fotki z zarybiania:

Wyrównanie temperatury (w sumie ok pół h)

post-1911-1368515901466_thumb.jpg

 

Neony odkrywają nowy świat:

post-1911-13685159015119_thumb.jpg

 

Otoskom jak widać dobrze w woreczku ;)

post-1911-13685159015559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd ;) [sorx za post pod postem - jak idzie to połączcie]

 

Po małych namowach otoski od razu zaatakowały kamienie (już najwyższy czas, bo zaczęła rosnąć dla nich pożywka z którą niestety walczę [dość skutecznie, czekam jeszcze na sole :D ]

post-107-13685153836166_thumb.png

 

Postanowiłem więc wynagrodzić im stres podróży i sypnąłem jedzonko :D

post-1911-13685159064874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shani będą obsadzone wgłębką, musisz tylko mieć nadmiar ;)

 

EDIT:

Te kamyczki defacto to prezent od brata, więc trochę wypadało by mieć ;)

Hehe ja nadmiar ? ;) Ja jednak zamieniłabym je na łupki ułożone tak jak te kamienie i obłożone wgłębką ;)

Te kamyczki mi tu nie pasują....

PS. Postaw jakieś akwa 20 L i tam daj te kamyczki żeby bratu nie było przykro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Te kamyczki defacto to prezent od brata, więc trochę wypadało by mieć ;)

Pierwsza opcja:

Powiedz, że pleśniały i truły ryby. Musiałeś niestety je wyrzucić :D .

Druga opcja:

Powiedz, że one idealnie kształtują podłoże i nadają bieg całemu akwarium, o ile tylko sa całkowicie zakopane :P

:D

Sadź tam wgłębkę, bo w obecnej chwili nie pasuja do niczego ;) . Zresztą sam o tym wiesz, po co ja to piszę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę ten wredny bo jestem przez takich dwóch gości lekko niewyspany.

 

Wysłany: 16.04.2010 07:52

PS. Tak za tydzień dojdzie obsada, więc będzie już bardziej kolorowo :D

 

Wysłany: 16.04.2010 19:34

Kolejna odsłona baniaka. Pierwsze poważne zarybianie (gupików nie liczę, i tak są przejściowe). Dziś zakupiłem 15 neonów axelroda i 5 Otocinclusów vestitus.

 

 

i jak tu wierzyć ludziom :P

A tak to bardzo fajne akwarium. Wiem ze niedługo kamienie znikną pod wgłębką a drzewko puści zielone listki. LUDZIE!!! dajcie troszkę czasu, albo zaopatrzcie mu porządnie sklep i będzie git :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskulap planowałem w przeciągu tygodnia a w zasadzie miało nastąpić po weekendzie. Przejeżdżałem obok mojego zoologa i nie wytrzymałem. Zawsze w pt ma dostawy więc pomyślałem, że może jest mech, albo blyxa... Niestety nie było. Przeliczyłem czas od założenia i zauważywszy, że minęły 3 tyg spokojnie zakupiłem wszystkie neony czerwone (15szt) i 5 otosków... Na poniedziałek mam zaklepane 35 neonów i 5 (może się pochełpię i kupię 10 :twisted: ) otosków. Jak ktoś chce odsprzedać nadmiary blyxy, stringi mossa lub/i wgłębki piszcie pw ;)

 

EDIT:

 

Kamczki dziś już błyszczą - znak, ze otoski lubią okrzemki D: . Albo je obsadzę tą wgłębką, albo je wywalę... Zobaczę jak będą wyglądały z wgłębką. Miałem też przez chwilę myśl, by ścieżkę obsadzić pogestomonem helferi ale też go brakuje w promilu 30km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i pełna obsada pływa w baniaku. Teraz pozostaje mała walka z glonami. Cały czas nie mam nawozu co się odbija na roślinach. Dobrze, że podaję chociaż CO2 - roślinki trochę korzystają. Niestety muszę zacząć dawać im papu, bo światełko (i tak ograniczone) zaczyna żywić nie tylko okrzemki...

 

Czas na fotki :D

Nowa paka neonków (w środku jeszcze 10 otosków)

post-1911-13685159072873_thumb.jpg

 

Sweet home alabama :D

post-1911-13685159073427_thumb.jpg

 

Tak to się teraz prezentuje

post-1911-13685159073875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...